Anket Sağcı mısınız Solcumu?

Bu konuyu okuyanlar

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
sağ (anlamlarını bile bilmiyordum ben .d araştırdım da yazdım da yönleri karıştırdım ben)

Son düzenleme:

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Hiç düşünmeden sol. Çünkü düşünürsem sağ tarafa küfür ederim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bizim ülkede SOL mantığının bilinmediğini düşünüyorum :)

Lafa geldimi havalı bir şey gibi geliyor yaşı ufak insanlara SOL cuyum demek ama gerçekte o görüşte o mantıkta davranıyorlar mı acaba tam bir muhamma.

Madem Sol cusunuz Anti Amerikancısınız ve Anti Emperyalist sinizi öyle mi ? Amerikan malı bir ayakkabı Telefon PC kesinlikle kullanmazsınız dimi !

Devletçilikten yanasınız bir de dimi her şey Kuzey Kore gibi Küba gibi devlet eliyle olmalı yani ! Özel sektör olmamalı

İşçi sınıfının yanındasınız dimi her zaman !

Ayrıca her türlü fikir özgürlüğünü desteklersiniz her kes istediğini söyleyebilir düşünebilir dimi herkes ?

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57

Lafa geldimi havalı bir şey gibi geliyor yaşı ufak insanlara SOL cuyum demek ama gerçekte o görüşte o mantıkta davranıyorlar mı acaba tam bir muhamma.

Madem Sol cusunuz Anti Amerikancısınız ve Anti Emperyalist sinizi öyle mi ? Amerikan malı bir ayakkabı Telefon PC kesinlikle kullanmazsınız dimi !

Devletçilikten yanasınız bir de dimi her şey Kuzey Kore gibi Küba gibi devlet eliyle olmalı yani ! Özel sektör olmamalı

Ayrıca her türlü fikir özgürlüğünü desteklersiniz her kes istediğini söyleyebilir düşünebilir dimi herkes ?
Hadi ama Türkiye'de telefon, PC mi üretiliyor? Baksana o kadar kötü bir durumdayız ki daha Türkçe konuşamıyorsun bile.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hadi ama Türkiye'de telefon, PC mi üretiliyor? Baksana o kadar kötü bir durumdayız ki daha Türkçe konuşamıyorsun bile.

Ayağına 1000 TL lik ayakkabı çekip cebine 15 bin TL lik Iphone alınınca Solcu olunmuyor işte olay o değil :)

Deniz Gezmiş Ve arkadaşları mesela Flistin meselesinde cepheye gitmiş insanlar. Şimdi yeni nesil sözde Solcular Araplara neden yardım ediyoz bize mi lazım biz neden olara para veriyoz flan derler :) O zamanlar adamlar cepheye kadar gitmiş.

1631725735342.png

1631725814944.png

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ne yani ben ayfondik yazsam olmaz mı :)

Nedir sizdeki bu yabancı sömürge malları hayranlığı anlamış değilim... İlla amerikalıların size yazdırmak istediği gibi mi yazacaksın!?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
En ucuz düzgün ayakkabı en az 200 TL. Telefonlarda 2 bin, 3 binden başlıyor. Ve düzelteyim tekrar :) Iphone değil. iPhone :D

Benim lafım sana değil zaten sen daha 15-16 yaşlarındasın ne sağ görüşü ne sol görüşü. :D Birde böyle kusur araman yok mu :D

Benim lafım kendini Sol'cu görüp altına 1000 TL lik ayakkabı çeken 15 Bin TL lik telefon alan Amerika hayalleri kuranlar. Veya Amerikan Emperyalizmine hayır eylemi yapıp baştan aşağı Amerikan malı giyinen tipler.

Sorsan Solcuyuz derler tek bildikleri İstanbul'da lüxs semplerde çay kahve içmektir. Orada ülke kurtarırlar hak hukuk eşitlik derler. ( Kendi söylediklerini kendileri yapmaz. Giderken garsonu azarlar bu Americano soğuk gelmiş diye flan. )

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Ne yani ben ayfondik yazsam olmaz mı :)

Nedir sizdeki bu yabancı sömürge malları hayranlığı anlamış değilim... İlla amerikalıların size yazdırmak istediği gibi mi yazacaksın!?
Evet bir Türkçe katili daha... Sadece doğru yazıyoruım.
Benim lafım sana değil zaten sen daha 15-16 yaşlarındasın ne sağ görüşü ne sol görüşü. :D Birde böyle kusur araman yok mu :D

Benim lafım kendini Sol'cu görüp altına 1000 TL lik ayakkabı çeken 15 Bin TL lik telefon alan Amerika hayalleri kuranlar. Veya Amerikan Emperyalizmine hayır eylemi yapıp baştan aşağı Amerikan malı giyinen tipler.

Sorsan Solcuyuz derler tek bildikleri İstanbul'da lüxs semplerde çay kahve içmektir. Orada ülke kurtarırlar hak hukuk eşitlik derler. ( Kendi söylediklerini kendileri yapmaz. Giderken garsonu azarlar bu Americano soğuk gelmiş diye flan. )
A1 Türkçe. ("Sol'cu" "1000TL lik" "lüxs")

Çoğu her şey ABD'de üretildi için olabilir mi? 15 bin TL telefon alanlara lafım yok. (Buradad söyleyemiyorum.)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Senin yaşın kaç? Yeni mi başladı sende bu abd malları seviciliği? :D

Türkçeyi de zerre miskal umursadığını düşünmüyorum, ancak kibir kasman dışında... Hadi sen solculuğu bilmeden, kültürleri tanımadan ve insanları yadırgamadan yazmanın ne olduğunu öğren de gel. Sonra boyundan büyük işleri tartışırız. :)

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Senin yaşın kaç? Yeni mi başladı sende bu abd malları seviciliği? :D

Türkçeyi de zerre miskal umursadığını düşünmüyorum, ancak kibir kasman dışında... Hadi sen solculuğu bilmeden, kültürleri tanımadan ve insanları yadırgamadan yazmanın ne olduğunu öğren de gel. Sonra boyundan büyük işleri tartışırız. :)
Hayır ne alaka? Bana şuan kullandığın telefonun bataryasının Türkiye olduğunu söyle ben sana her şeyi veririm. Hem Her şeyi yurtdışından getiriyoruz. Toplu alanlarda konuşurken umursuyorum, çünkü yanlış anlaşılmak istemiyorum.
Peki sen kaç yaşındasın?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hayır ne alaka? Bana şuan kullandığın telefonun bataryasının Türkiye olduğunu söyle ben sana her şeyi veririm. Hem Her şeyi yurtdışından getiriyoruz. Toplu alanlarda konuşurken umursuyorum, çünkü yanlış anlaşılmak istemiyorum.
Peki sen kaç yaşındasın?
Neyin var ki ne vereceksin? ! :D

Her şeyi yurtdışından sen mi getiriyorsun da bu kadar teferruatlı olarak hakimsin bu işlere? Yoksa koskoca Türkiye'yi sizler mi yönetiyorsunuz, siz mi bir tek bilirkişisiniz bu konularda? Cin olmadan adam çarpan, yüksek enerji içecekleri ile beslenen zengin bebeleri hatırladım bir an :D (sözüm meclisten dışarı)

Sen öyle yazarak ancak ve ancak amerikan hayranlığını belli etmiş, amerikan sevdasına aşık olduğunu göstermiş oluyorsun bence...

Benim soruma soru ile karşılık vermen de garip olmuş.

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Neyin var ki ne vereceksin? ! :D

Her şeyi yurtdışından sen mi getiriyorsun da bu kadar teferruatlı olarak hakimsin bu işlere? Yoksa koskoca Türkiye'yi sizler mi yönetiyorsunuz, siz mi bir tek bilirkişisiniz bu konularda? Cin olmadan adam çarpan, yüksek enerji içecekleri ile beslenen zengin bebeleri hatırladım bir an :D (sözüm meclisten dışarı)

Sen öyle yazarak ancak ve ancak amerikan hayranlığını belli etmiş, amerikan sevdasına aşık olduğunu göstermiş oluyorsun bence...

Benim soruma soru ile karşılık vermen de garip olmuş.
Yanan ormana çay atılması garip değil.

Amerika hayranlığım olsa orda yaşardım. Ve batarya ABD'de üretilmiyor elimdekİ telefonda öyle. Peki ülkeyi kim yönetiyor?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sizler işinize gelmeyen sualleri yanıtlamadan nasıl da köşe bucak gizlenir sonra da sadece kendi yazdıklarınıza göre gündem oluşturmak için çabalarsınız, çok iyi bilirim. :)

Amerikan hayranlığı ve zenginlik bir araya geldi mi orada kan, gözyaşı ve sömürgecilik, hırsızlık olur. Yani amerikan mallarını öven ve seven bir "solcu"yum diyen kişi ya çalıp çırpmıştır da zengin olmuştur ya da çalıp çırpanların küçüklerindendir...

Merak ettim, profil fotoğrafının temsili nedir?

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Sizler işinize gelmeyen sualleri yanıtlamadan nasıl da köşe bucak gizlenir sonra da sadece kendi yazdıklarınıza göre gündem oluşturmak için çabalarsınız, çok iyi bilirim. :)

Amerikan hayranlığı ve zenginlik bir araya geldi mi orada kan, gözyaşı ve sömürgecilik, hırsızlık olur. Yani amerikan mallarını öven ve seven bir "solcu"yum diyen kişi ya çalıp çırpmıştır da zengin olmuştur ya da çalıp çırpanların küçüklerindendir...

Merak ettim, profil fotoğrafının temsili nedir?
Turan Birliğinin bayrağı :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Turan Birliğinin bayrağı :)

Tam bir solcu simgesiymiş :)

SOLCU olmanın ana kavramlarından birisi Din - DİL - IRK ve MİLLET olarak birleşmemek üstüne kurulur zaten :) Sadece insan vardır. Ama senin avatar resmin Turancılık... Tamda anlatmak istediğim çelişki bu işte.

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Tam bir solcu simgesiymiş :)

SOLCU olmanın ana kavramlarından birisi Din - DİL - IRK ve MİLLET olarak birleşmemek üstüne kurulur zaten :) Sadece insan vardır. Ama senin avatar resmin Turancılık... Tamda anlatmak istediğim çelişki bu işte.
Birleşmemek?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Türkçülük ve din kardeşliği... Bana pek mantıklı gelmiyor.

Bunlar mantıklı gelmiyor ama Turancılık bayrağı mantıklı mı geliyor :D

Turancılığın mantığı zaten tüm Türk devletlerini soydaş devletleri bir çatı altında toplama ideası hayali. Sınır olarak toplayamasan bile gönül bağı olarak ticari ekonomik bağ ile toplamakta olabilir.

Bir diğer görüşe görede Türk toplulukları Müslümanlık İslam altında bir araya toplanabilir. Sadece Türklük oldumu zayıf kalıyor. Çerkezi Kürdleri Arapları vb başka etnik guruplar dışlamış yada kucaklayammış oluyon deniyor. Bu görüşte halifelik gibi oluyor Solcuları bu iki görüşte rahatsız eder. Bir nevi eski Osmanlıcılık derler bu görüşede.

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Bunlar mantıklı gelmiyor ama Turancılık bayrağı mantıklı mı geliyor :D

Turancılığın mantığı zaten tüm Türk devletlerini soydaş devletleri bir çatı altında toplama ideası hayali. Sınır olarak toplayamasan bile gönül bağı olarak ticari ekonomik bağ ile toplamakta olabilir.

Bir diğer görüşe görede Türk toplulukları Müslümanlık İslam altında bir araya toplanabilir. Sadece Türklük oldumu zayıf kalıyor. Çerkezi kürdü Arapları vb başka etnik guruplar dışlamış yada kucaklayammış oluyon deniyor. Bu görüşte halifelik gibi oluyor Solcuları bu iki görüşte rahatsız eder. Bir nevi eski Osmanlıcılık derler bu görüşede.
Hayali derken? Evet bende o ırkları dişlıyorum.
İslam değil Tengri olarak toplantırdı şeriat olmasa.

Reaksiyon puanı
5,172

Adam solcuyum demiş sen komünist yapmışın...

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Sosyalistim ne sağ ne sol, cennet vaadi ve dinle kandırılmış garibanların gün yüzü görmesini bolluk içinde yaşamasını isteyen biriyim