Sağ tıkdan Ekran çözünürlüğü ve Araçları kaldırın.

Reaksiyon puanı
2,146
Ben kendi kullanıcı ismime göre anlatıyorum arkadaşlar kendinize göre düzenlersiniz :)

Bunları yapmadan önce ne olur ne olmaz diye önce bi yedekleyin,
HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground ı sağ tıklayıp ver diyin ve bi yere kaydedin, böylelikle bu dosyayı kullanarak desktopbackground içinde yaptığımız değişiklikleri geri alabiliriz.

Ekran çözünürlüğü için;

HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\Display\command ı sağ tıkla izinler de, gelişmişe tıkla sahipe gel ali(ali-bilgisayar\ali) yi seç tamam de

izinlerin ana menüsünden Usersa tam denetim izinlerini ver, command ı sil, Sonra aynı izinleri Display e uygulayıp sil.

Araçlar için de aynı şeyleri Gadgets üzerinde tekrarlayın.

Sonraki masaüstü resmi yazısını da silmek istiyorsanız HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\shellex\ContextMenuHandlers\DesktopSlideshow anahtarını silin.

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Regedit deki Computer ı tıklayıp Export dedim.. 221 MB tuttu. Böyle yapınca yedek almış oluyor muyum ?

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Ben Computer ın ve de HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground ın yedeğini aldım :) Böyle bir dertten kurtardığın için minnettarım :D

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Intel ekran kartının getirdiği, sağ tık menüsündeki "Grafik özellikleri ve Grafik ayarları" seçeneklerini nasıl kaldırabiliriz. Bir de Office 2010 programının getirdiği shared folder seçeneğini nasıl kaldırabilirim. Kurcaladım fakat bulamadım.

Reaksiyon puanı
2,146
Intel ekran kartının getirdiği, sağ tık menüsündeki "Grafik özellikleri ve Grafik ayarları" seçeneklerini nasıl kaldırabiliriz. Bir de Office 2010 programının getirdiği shared folder seçeneğini nasıl kaldırabilirim. Kurcaladım fakat bulamadım.

officenin getirdiği Q: sürücüsünden mi bahsediyorsun hocam

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
officenin getirdiği Q: sürücüsünden mi bahsediyorsun hocam

hs23j.png

Reaksiyon puanı
2,146
o da aynı desktop background kısmından yapılıyordur oradakileri deneme yanılmayla sile sile bulabilirsin, grafik özelikleri kısmını elektrik gelince bilgisayardan bakıp söylerim

Reaksiyon puanı
2,146
[MENTION=108700]kowalskii[/MENTION]

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\ altında igfxcui silersen grafik özellikleri kalkıyor. Office ile ilgili olan da oradadır.