Safari favorileri kendiliğinden çoğaltıyor

Bu konuyu okuyanlar

SILVERHOCA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba. Safari’de Favorilerimden rastgele iki tanesi binin üzerinde çoğalıyor. Yani, favorilerinizi açtığınızda birçoğu normal dururken iki URL’nin 1200-1300 tane olduğunu düşünün. Bir biri, bir diğeri şeklinde lise uzuyor da uzuyor. Kabusum oldu resmen! Önceleri tek tek safariden siliyordum. Bu arada bilgisayarımda Google Chrome ile favorileri eşleştirmiştim. Bu yüzden liste orada da çoğaldı. Önce bu problemin bilgisayarıma girmiş olan bir virüs yüzünden olduğunu düşündüm. İnternette araştırma yaptığımda bu problemin iCloud üzerinde safari yedeklemesi problemi olduğunu öğrendim. 2013’lerden itibaren bu problem ara ara araştırılmış. İngilizce olarak bir yönerge buldum ama o zamanki ayarlarla şimdiki ayarlar aynı değil. Dolayısıyla problemi düzeltemedim. Telefonuma Chrome yükledim ki eşleşmiş oldukları için orada sildigim favoriler Safaride de siliniyordu ama dün Chrome’da Favorilere silmeme rağmen bugün liste aynen duruyor ve maalesef Safaride favori silmek tek tek komutlu olduğu için işlem tam bir işkenceye dönüşüyor.Safaride iCloud yedeklemesini kapatmak zorunda kalacağım sanırım ama bu sorunu kalıcı olarak çözmek içinBir tavsiyeniz olur mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Son mesajlar