Safari 3.1 Çıktı!

Jerusalem

Profesör
Milletçe her bir RAM'e ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, Firefox'un pek de kullanıcı dostu olduğu söylenemez. Opera ile neler yapılabilir ona bakıyorum şu sıralar, bunu da deneyeceğim.

her zaman Safari! web standartlarına en uyumlu tarayıcı çünkü :)

ie hayranlarına; ie8 beta1 acid2 testini geçti diye yeri yerinden oynattınız, oysa safari 2005 yılında geçmişti bu testi.

sdn'e; safarinin yeni özelliklerini bir iki satıra sığdırmakla resmen geçiştirmişsiniz. ilk css animasyonu ve ilk css yazıtipleri destekleyen tarayıcı. bunun ne demek olduğunu web siteesi tasarımcılarına bir soralım, cevapları şaşırtabilir :)

ayrıca safarinin "text smoothing" özelliği, yani "buğulu göstermesi" ilk bakışta kötü gelebilir. Özellikle LCD değil de CRT monitör kullananlar asla alışamaz. Bu özelliğin seviyesini düşürerek veya kapatarak daha iyi bir safaryie kavuşabilirsiniz. :)
Edit > Prefences > Appearence > Font Smoothing 'den gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Light, Windows'un ClearType'ına en yakın olanı.

en azından bir kere deneyin derim (L) safari gerçekten çok güzel (S)

prenslui

Doçent
arkadaşlar betalıktan çıktığı ilk gün denedim ve hızı betalara göre gayet açık net bir hız var. mükemmel

souris46

Profesör
bir soracağım Gelişmiş CSS desteği ne demek apple hakkında pek bilgim yokda onun için soruyorum
veya şöyle diyeyim css ne demek

snra

Profesör
Vikipedi'den alıntı:
Cascading Style Sheets (Türkçede Stil şablonları) yani bilinen kısa adıyla CSS, HTML'e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir web teknolojisidir.

İnternet sayfaları için genelgeçer şablonlar hazırlama olanağı verdiği gibi, bağımsız olarak harflerin stilini; yani renk, yazı tipi, büyüklük gibi özelliklerini değiştirmek için de kullanılabilir. Bu tekniğin en önemli özelliği kullanımındaki esnekliktir.

Bir web sayfası içerisinde birbiriyle uyumlu birkaç renk ve birkaç yazı tip kullanılır ve bunları her sayfada ayrı ayrı tekrar belirtmek yerine CSS yardımıyla bir sefer tanımlayıp bütün web sayfalarında ortak olarak kullanılabilir. Bu şekilde, sayfaların hafızadaki boyutu epey küçüldüğü gibi, güncelleme yapmak da kolaylaşır.

Gelşimiş CSS desteğinin meali web sitelerini düzgün görüntüleyebilmesi olsa gerek.

souris46

Profesör
tşk sen bana daha öncede yardım etmiştin hatırladım elfeneri gibisin valla çok aydınlatıcı bilgi sağol