Şafak Sayma Kağıdı

Bu konuyu okuyanlar

mucak

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Şu an çevrenizde askere alınanlara bakarsanız benim genelde duyduğum buyönde. He bu illa her giden komando olacak değil tabiki. Birde bölge bölge de değişiklik oluyor malum. Her askerlik şubesinden belli dönemlerde belli yerlere gönderim oluyor.

He ihtiyaç varsa alım yapılıyor. Bende kendi yorumumu yaptım en son gidenlere göre sadece bir görüş.

Örneğin ben asteğmen gittiğimde asteğmen ihtiyacı vardı ve çok sayıda asteğmen alınıdı. Üstelik Genel Kurmay ın asteğmenlik sonlanıyor demesine rağmen. He ben gittim komando asteğmenlik kalktı o başka bir olay. (Not: Ben komando olarak gitmedim)

Benimki sadece bir yorum. Yanlış anlaşılmasın vede karamsar olunulmasın.

Ben askere gideceğim zaman yaptığım araştırmalarda bir şeye rastlamıştım çok ilginçi ve bence doğruydu. Denilen siz daha üniversite okurken nereye yerleştirileceğiniz belli oluyor deniliyordu.

Bende tahminen asteğmen olacağımı ve nereye gideceğimi biliyordum ve aynen o şekilde oldu. Meslek ile alakalı olarak zaten başka yere gitme olasılığım zayıftı.

Ben haberleşme mühendisi olduğum için Ankara MEBS komutanlığında 3 ay asteğmen eğitimi aldım aldım daha sonra kura çekip Ankarada çok güzel ve özel başka bir birliğe gittim.

Önemli olan hep dediğim askerde sadece görev neyse yapın ne fazlası ne eksiği kafanız rahat eder.

FiRARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence bu daha güzel :D
rtrhq7.jpg

http://www.onutek.com/modules/mydownloads/visit.php?cid=1&lid=1

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
@mucak, benimkisi sadece bir soruydu.Umarım ben de yanlış anlaşılmamışımdır :)
Evet haklısın.Sadece verilen görevi yap ve gerisini düşünme...

mucak

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Not:

Askere gidecek arkadaşlara birkaç öneri daha:

1) Mutlaka acemilik dönemi için özellikle yanınıza elbise vatkası alın ( Bayanların elbiselerine konulurdu eskiden) Bu vatkalar, ayağınız botlarınıza alışana kadar botların ayağınıza vurmasını engeller. Botun içine vuran yere koyun böylece ayağınız yara olmaz.

2) Pudra alın mutlaka yine. Pişik ve ayaklar için.
3) Bazı bölgeler için krem yada vazalin türü cilt çatlamalarını engelleyecek birşeyler alın.
4) Bol bol çamaşır ve çorap :)
5) Kontörlü kart yada kredi kartınızı alın. Üzerinizde hiç bir zaman fazla para bulundurmayın. Gideceğiniz yerdeki bankayı öğrenin hesap açın. Hesabınıza banka cüzdanı ile aileniz para yatırır sizde oradan ATM den kartınızla çekersiniz böylece havale vs. masraf ödemezsiniz.
6) Gideceğiniz yere kendi piskolojinizi hazırlayınız. Unutmayın örneğin doğuya gitmek illa askerlik cehennem olacak demek değil. Milletin dediğine çok bakmayın gideceğiniz bölgeyi internetten araştırın orada askerlik yapanlar varsa bilgi alın.

vs. vs. eğer sormak istediğiniz birşeyler varsa yine aklıma gelidikçe yazarım.

---------- saat 11:04 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:02 eklenmişti ----------

@mucak, benimkisi sadece bir soruydu.Umarım ben de yanlış anlaşılmamışımdır :)
Evet haklısın.Sadece verilen görevi yap ve gerisini düşünme...

Yok dostum bende sadece aslında askerliğin kafada bitirilmesi gerektiğini söylemeye çalışıyorum :)

Vatan borcu gurur verici birşey

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Not:

Askere gidecek arkadaşlara birkaç öneri daha:

1) Mutlaka acemilik dönemi için özellikle yanınıza elbise vatkası alın ( Bayanların elbiselerine konulurdu eskiden) Bu vatkalar, ayağınız botlarınıza alışana kadar botların ayağınıza vurmasını engeller. Botun içine vuran yere koyun böylece ayağınız yara olmaz.

2) Pudra alın mutlaka yine. Pişik ve ayaklar için.
3) Bazı bölgeler için krem yada vazalin türü cilt çatlamalarını engelleyecek birşeyler alın.
4) Bol bol çamaşır ve çorap :)
5) Kontörlü kart yada kredi kartınızı alın. Üzerinizde hiç bir zaman fazla para bulundurmayın. Gideceğiniz yerdeki bankayı öğrenin hesap açın. Hesabınıza banka cüzdanı ile aileniz para yatırır sizde oradan ATM den kartınızla çekersiniz böylece havale vs. masraf ödemezsiniz.
6) Gideceğiniz yere kendi piskolojinizi hazırlayınız. Unutmayın örneğin doğuya gitmek illa askerlik cehennem olacak demek değil. Milletin dediğine çok bakmayın gideceğiniz bölgeyi internetten araştırın orada askerlik yapanlar varsa bilgi alın.

vs. vs. eğer sormak istediğiniz birşeyler varsa yine aklıma gelidikçe yazarım.

---------- saat 11:04 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:02 eklenmişti ----------

Yok dostum bende sadece aslında askerliğin kafada bitirilmesi gerektiğini söylemeye çalışıyorum :)

Vatan borcu gurur verici birşey

Vatka yı kullanmak biraz zolr oluyor şöyle zor oluyor botun arkasında ezilip büzülüyo en güzeli botun arkasını taş ile dövün :D inanılmaz yumşuyor zaten büyük bir ihtimal yazlık botlarınız vuracaktır kışlıkların içi yünlü olduğu için pek vurma derdi olmaz
Krem olarak Bepanthenin mavi merhemeni alın süper bir etkili krem çatlak pişik her derdinize deva banka havale ile fazla ücret tutabilir ve birde bankaların 6 ayda bir 30-60 tl arasında ücret kestiğini unutmayın askerde o 30-60 tl gittimi evlat acısı gibi koyuyor :D bunun için posta hesabı açtırın her askeriyenin içinde posta şubesi bulunmakta
doğuya gidenler hiç sıkmasın canını soğuk haricinde pek bir problem yok hatta batıdan rahat bile olabiliyorsunuz birde orada aylık 150 tl maaş alıyorsunuz ben Bingölde yaptım çok rahattım ve evden hiç harçlık istemedim aylık 150 tl aldığım maaş yetiyordu
birde iğne, iplik ve düğme almayı unutmayın düğmeler çabuk düşüyor lazım olacaktır :thumbup1::thumbup1:

wipex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gittigin birlikte fazlasıyla bulursun burada aramana gerek yok...

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Bence Alma Onu alırsan askerliğin bitmez :)

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
askere ne götürülmeli falan diyede bu konu açalım bari :D

nur29

Doçent
Reaksiyon puanı
5
allah hayırlı teskereler nasip etsin inş

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
sağol nur29 çok teşekkür ederim

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
sağol çok teşekkür ederim sanada tazzy:clover:

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Hey gidi hey biz 550 gün karaladık şimdikiler 460 güne düşmüş vay be...

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
dahada düşecek gibi...

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Vatka yı kullanmak biraz zolr oluyor şöyle zor oluyor botun arkasında ezilip büzülüyo en güzeli botun arkasını taş ile dövün :D inanılmaz yumşuyor zaten büyük bir ihtimal yazlık botlarınız vuracaktır kışlıkların içi yünlü olduğu için pek vurma derdi olmaz
Krem olarak Bepanthenin mavi merhemeni alın süper bir etkili krem çatlak pişik her derdinize deva banka havale ile fazla ücret tutabilir ve birde bankaların 6 ayda bir 30-60 tl arasında ücret kestiğini unutmayın askerde o 30-60 tl gittimi evlat acısı gibi koyuyor :D bunun için posta hesabı açtırın her askeriyenin içinde posta şubesi bulunmakta
doğuya gidenler hiç sıkmasın canını soğuk haricinde pek bir problem yok hatta batıdan rahat bile olabiliyorsunuz birde orada aylık 150 tl maaş alıyorsunuz ben Bingölde yaptım çok rahattım ve evden hiç harçlık istemedim aylık 150 tl aldığım maaş yetiyordu
birde iğne, iplik ve düğme almayı unutmayın düğmeler çabuk düşüyor lazım olacaktır :thumbup1::thumbup1:

Her askeriyede ptt şubesi yok maalesef.Oyakbank bankamatikleri vardı her askeriyede şimdi ıng bank oldu hala varmıdır bilmem.orada vadesiz hesap açıp haftalık harçlık çekmek en mantıklısı.
Bot'u bir numara büyük almak yeterli vurmaması için.
Ben İstanbuldaydım kısa dönem GATA'da yaptım 19 liraydı maaşım.:)Valla 19 liraya yapılcak iş değil ya:):)

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
valla benim ayak numaram 45 bi büyüğü yoktur herhalde :D ahky ben eczanede 7 ay eleman olarak çalıştım ankaraya düşme ihtimalim var mı ?

yesilordek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar şafak sayma kağıdı olan var mı 150 için???

Son mesajlar