Sadece bir uygulamaya internet izni nasıl verilir?

osmansaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Bulunduğum yerde internet bağlantısı yok ve Windows 10 yüklü bilgisayarımda Warface oynamak için Turkcell hattımdan telefonun internetini bağlantıya açarak bilgisayarımdan kablosuz bağlanıp oynuyorum fakat tarifeli bağlantıya ayarlamama rağmen bazen farklı uygulamalar ya da windows internetimi fazlaca tüketebiliyor. Bağlı bulunduğum ağda sadece o an oynadığım Warface oynununa internet bağlantı izni verip diğer ağ trafiğini önleyebileceğim bir ayar şekli var mıdır?

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Öncelikle forum kuralımız var tamamı kalın veya büyük yazı yazılamaz
Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Windows Güvenlik Duvarı\İzin verilen uygulamalar
buraya baktınızmı hiç

osmansaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Kaspersky kullanıyorum o yüzden buradaki ayarları değiştiremiyorum.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Kaspersky'ı bi zaten kaldırman lazım. O ikidebir arkada çalışıp veritabanı güncelleyecek. Hem pinginden eder hem kota yer.

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Şurda ki adımları izle bakalım.Senin için çözüm olacaktır muhtemelen.

osmansaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
eyvallah, kaspersky internet security ama içini kurcaladım iyice bulamadım bu tarz bi ayarı.. 5 ay önce kredi kartı bilgim çalınmıştı alışveriş yaparken ne kullanabilirim güvenli olarak?

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
eyvallah, kaspersky internet security ama içini kurcaladım iyice bulamadım bu tarz bi ayarı.. 5 ay önce kredi kartı bilgim çalınmıştı alışveriş yaparken ne kullanabilirim güvenli olarak?

Şahsen bende Windows 10 da k.kartı kullandım ama her hangi bir anti virus kullanmadım.Sadece defender vardı.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
sitelerdeki bağlantınız https ile şifrelenmişse siz ve karşı taraf haricinde gözükmezler. virüsler için windows defender yeterlidir
--- Gönderi Güncellendi ---
https / ftps olamayan bağlantılarda kimlik bilgisi girmeyin

osmansaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Şurda ki adımları izle bakalım.Senin için çözüm olacaktır muhtemelen.

Şimdi burada bir uygulamayı engellemeyi gösteriyor, ben orada engelle yerine izin ver desem diğer bağlantıları engellemiş olmaz sanırım.. tek tek internete bağlanabilecek her şeyi engellemem gerekiyor sanırım, tek uygulamaya izin vermenin bir yolu yok gibi..

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Şimdi burada bir uygulamayı engellemeyi gösteriyor, ben orada engelle yerine izin ver desem diğer bağlantıları engellemiş olmaz sanırım.. tek tek internete bağlanabilecek her şeyi engellemem gerekiyor sanırım, tek uygulamaya izin vermenin bir yolu yok gibi..
Senin için zorlayıcı olacak ama tek tek kapatmalısın.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
tümünü kaldırıp warfareyi ekleyin :)
pek bir şey olacağını sanmıyoum