Sadece 15 dolara Windows 8!

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
orjinalınden farkı hırsızlık olması, emeğe saygısızlık olması adı üstünde 'korsan' olması, binlerce microsoft çalışanının aylarını verip karışık algoritmalara beyinlerini yorarak geliştirdikleri, ve para ile sattıkları bir ticari ürün windows

zamanında milleti sömürmeye çalışmasalardı şimdi herkes satın alırdı belki!
win7 ultimate 580 tl. çok uygun dimi!
http://www.hepsiburada.com/liste/mi...tDetails.aspx?productId=by1155&categoryId=139

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
çok pahalıydı ondan çaldım gibi bişey olmuş bu

bu sadece işletim sistemi. bunun yanında office, photoshop vs programlarıda ekle oluşan fiyatı gör. bilgisayarı alıyorsun 1500 tl kullandığın yazılımlar 2000 tl :S

Netizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sadece işletim sistemi. bunun yanında office, photoshop vs programlarıda ekle oluşan fiyatı gör. bilgisayarı alıyorsun 1500 tl kullandığın yazılımlar 2000 tl :S

windows yerine linux, photoshop yerine gimp, microsoft office yerine openoffice kullanırsın hatta bilgisayar alırken linux kurulu veya işletim sistemsiz bir bilgisayar alırsın 1500 tl yerine, 1200 tl ödersin rahat edersin işte benim dünyam :) Yaşasın açık kaynaklıların kardeşliği! :D

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
windows yerine linux, photoshop yerine gimp, microsoft office yerine openoffice kullanırsın hatta bilgisayar alırken linux kurulu veya işletim sistemsiz bir bilgisayar alırsın 1500 tl yerine, 1200 tl ödersin rahat edersin işte benim dünyam :) Yaşasın açık kaynaklıların kardeşliği! :D

okullarda windows yerine linux, MS office yerine open office kullanılırsa belki.

Netizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
okullarda windows yerine linux, MS office yerine open office kullanılırsa belki.

Herşeyi devletten beklemek zorunda değiliz biz de yapabiliriz biz yapar talep edersek devlette yapar. Kendi şahsi kanaatim tabi bu artık isteyen korsan kullanır, isteyen satın alır, isteyen açık kaynak kodlu yasal ürünleri kullanır...

mapii

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabi korsan herkes için uymuyor. Ama lisanslı bir sürü windows 7 var ,, windows 7 de bile bir sürü ilk zamanlar
kaos yaşadık. Microsoft ne kadar tek düze bir firma insanlar hala görebilmiş değiller , şaşırtıcı ,,
sanmıyorum artık 1 ürününü bile alayım faydasız internet geliştiricileri ..

Edhem SESE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunu bende merak ettim işte bilen varsa cevaplasın lütfen, biraz önce bende win8 kurdum bir deneyeceğim, yalnız kapatırken çok perişan oluyorum :)

Ben merak ettim araştırdım 31 ocaka kadarmış.Windows 8 21 haziranda cıkıcakmıs.Bende o yüzden preview sürümünü indirmeye başladım

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
15 dolar degil . 15 dolar win7 den win8 update olayi :p
yani tam olarak 15'dolar +windows7keyi ucreti = windows8cdsi ucreti :p oluyo.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Windows 7 home premium kutulu satın aldım bi zaman önce bi dolu para ödedim taksitle. Salak olduğumdan mı? Hayır. İlk olarak insanlar üretiyor ve satıyorlar. Hakkını vermek lazım. Emek hırsızlığını hoş görmemeli. Bundan daha mühimi siz yazılımlarla sahte aktivasyon işlemleri gerçekleştirirken sisteme hangi kodların gömüldüğünü biliyor musunuz? A dan Z ye temizdir bu diyebilir misiniz? Ben diyemiyorum. Şahsi düşüncem ilk olarak işletim sistemi güvenli olmalı.

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
uuu korsan muhabbeti mi?
zaten onların mislini kazanıyorlar reklamlarla şunlarla bunlarla. ve korsanı engellemek isteseler engellerler, adam 20.000 dolarlık programın crack'ini eliyle dene diye kendi veriyor ki bu da kendisinin çıkardığı anlamına geliyor. battı mı şirketler hayır. ne oldu? adam pazar payını arttırdı, reklam gelirleri doğal olarak uçtu, markalı bilgisayarlar ile anlaşma oranları arttı ve hepsinden para alıyor. paralı olsa kim ne yapsın linux'u? ücretsiz olduğu için destek gördü ve büyüyor, onların da politikası bu şekilde. bunlar batıyor mu? bakkal olsa batar ama bu bakkal işletmeye benzemiyor.
elinde simitle gidip de "rahmi koç'a bak yazık, villasına garajından villasına yürüyerek gidiyor" demek gibi birşey bu. golf arabası alsın, hamal tutsun taşıtsın?
acımanıza ihtiyacı olan kişiler olsa inanın o şirketlerin başına oturtmazlardı.

not: evet orijinal kullanıyorum, notebook'un yanında verdi, ultimate olmamasına rağmen silip crackli yüklemiyorum çünkü desteksiz haliyle uğraşmak istemiyorum. 15 dolara upgrade yaparım derse düşünmeden alırım.

blltlgn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Windows 7 home premium kutulu satın aldım bi zaman önce bi dolu para ödedim taksitle. Salak olduğumdan mı? Hayır. İlk olarak insanlar üretiyor ve satıyorlar. Hakkını vermek lazım. Emek hırsızlığını hoş görmemeli. Bundan daha mühimi siz yazılımlarla sahte aktivasyon işlemleri gerçekleştirirken sisteme hangi kodların gömüldüğünü biliyor musunuz? A dan Z ye temizdir bu diyebilir misiniz? Ben diyemiyorum. Şahsi düşüncem ilk olarak işletim sistemi güvenli olmalı.

peki para verip satın alınca işletim sistemi güvenli mi oluyor? hele windows ürünleri!
bir de para verip antivirüs almanız gerek onlarda tam koruyor mu belli değil. windowsa güvenli demeniz inanın beni şok etti! buyrun güvenli sistem burda

kesinlikle hemen bir anda ben windowsu bıraktım linıuxa geçiyorum diyemez ama bunu belli bir sürece yayarak başarılı olabilir.

Herşeyi devletten beklemek zorunda değiliz biz de yapabiliriz biz yapar talep edersek devlette yapar. Kendi şahsi kanaatim tabi bu artık isteyen korsan kullanır, isteyen satın alır, isteyen açık kaynak kodlu yasal ürünleri kullanır...

ayrıca linuxın bir sürümü olan Pardus türkiyede TÜBİTAK tarafından geliştirildi ve geliştirilmeye devam ediyor buna destek vererek ve android3 arkadaşımızın dediği gibi okullarda bunun derslerini verirerek yavaş yavaş linuxa geçerse çok güzel olur.bunu düşünüyorlardır eminim ama çıkıp uygulayan biri lazım :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
ayrıca linuxın bir sürümü olan Pardus türkiyede TÜBİTAK tarafından geliştirildi ve geliştirilmeye devam ediyor buna destek vererek ve android3 arkadaşımızın dediği gibi okullarda bunun derslerini verirerek yavaş yavaş linuxa geçerse çok güzel olur.bunu düşünüyorlardır eminim ama çıkıp uygulayan biri lazım :)

bende istiyorum pardus kullanıp güzel ülkemin işletim sistemine destek vereyim :) ama yüklüyorum yapmak istediğim çoğu şeyi yapamıyorum :/ (driver yükleme sıkıntılarını saymıyorum bile) windowsa dönüyorum tekrar.
pardusun yeni sürümü çıkacak zaten yakınlarda onuda yükleyeceğim ama büyük bir ihtimal değişen pek birşey olmayacak.

Netizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet kesinlikle linux desteklenmeli, reklamları yapılmalı pardus'un hatta pardus kullananlara destek bile verilmeli :), özel kampanyalar yapılmalı mesela turkcell in turkcell lilere yaptığı indirimler gibi neden olmasın

blltlgn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bende istiyorum pardus kullanıp güzel ülkemin işletim sistemine destek vereyim :) ama yüklüyorum yapmak istediğim çoğu şeyi yapamıyorum :/ (driver yükleme sıkıntılarını saymıyorum bile) windowsa dönüyorum tekrar.
pardusun yeni sürümü çıkacak zaten yakınlarda onuda yükleyeceğim ama büyük bir ihtimal değişen pek birşey olmayacak.

hadi ya bende bi aralar Pardus yüklemiştim hiç bi sorun olmadı hatta driverları otomotik yüklüyordu kurulum esnasında.tabi yeni işletim sistemine geçiş biraz zordur ama Linux'a alışınca bırakamıyor insan :)
bende bir kaç ay Pardus kullandıktan sonra Ubuntu'ya döndüm tekrar güzel her ikiside ama Ubuntu daha iyi bence şuan da FN tuşunun çalışmaması dışında bi sorunum yok onuda biraz araştırınca bulurum sanırım :) ayrıca Ubuntu Yazılım Merkezi'de bir sürü işe yarar uygulama var gerçekten Windows'a ihtiyaç kalmıyor

evet kesinlikle linux desteklenmeli, reklamları yapılmalı pardus'un hatta pardus kullananlara destek bile verilmeli :), özel kampanyalar yapılmalı mesela turkcell in turkcell lilere yaptığı indirimler gibi neden olmasın

evet haklısınız zaten Pardus ücretsiz olarak dağıtılıyor eğer devlet kurumlarında kullanılırsa geliştirmesi için destek verebilir bu da Pardus'un hem daha hızlı hemde emin adımlarla ilerlemesini sağlar. tabi güvenliği, hızı, rahatlığı da cabası :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
hadi ya bende bi aralar Pardus yüklemiştim hiç bi sorun olmadı hatta driverları otomotik yüklüyordu kurulum esnasında.tabi yeni işletim sistemine geçiş biraz zordur ama Linux'a alışınca bırakamıyor insan :)
bende bir kaç ay Pardus kullandıktan sonra Ubuntu'ya döndüm tekrar güzel her ikiside ama Ubuntu daha iyi bence şuan da FN tuşunun çalışmaması dışında bi sorunum yok onuda biraz araştırınca bulurum sanırım :) ayrıca Ubuntu Yazılım Merkezi'de bir sürü işe yarar uygulama var gerçekten Windows'a ihtiyaç kalmıyor

bildiğin gibi driver pc den pc ye değişiyor bazılarını tanıyabilirken bazılarını tanıyamıyor :) devlet kurumlarında kullanılmaya başlanırsa destek mutlaka gelicektir :)

blltlgn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bildiğin gibi driver pc den pc ye değişiyor bazılarını tanıyabilirken bazılarını tanıyamıyor :) devlet kurumlarında kullanılmaya başlanırsa destek mutlaka gelicektir :)

yok ya hatırladığım kadarıyla kurulum sırasında internete bağlanmanız isteniyor bağlayınca driverları internetten indiriyor. pardus yerine Ubuntu deneyin derim :)

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Windows 7 DVD si yok ama PC de orijinal Windows 7 Home Premium yüklü. yine de 15 dolara yükseltebilir miyim?

TheMuyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam bi sorum olacak. 3 sene içinde 2 tane laptop aldım ikisininde de win7 vardı orijinal şimdi win8 çıktığında ben 15 dolara win8 ultimate alabilirmiyim yoksa yine üfürükten home filanmı olur ?

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
hocam bi sorum olacak. 3 sene içinde 2 tane laptop aldım ikisininde de win7 vardı orijinal şimdi win8 çıktığında ben 15 dolara win8 ultimate alabilirmiyim yoksa yine üfürükten home filanmı olur ?

2 Hazirandan sonra şeklinde bir ifade kullanmışlar ama ben bu Microsoft pazarlama stratejisini pek çözemedim umarım sizede vurur bu yararlanma olayı...

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
artik torrente de ceza hazirlamislar galiba :p yairli ugurlu olsun :p yakinda uygulamaya gecicek diyolar :D

TheMuyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 Hazirandan sonra şeklinde bir ifade kullanmışlar ama ben bu Microsoft pazarlama stratejisini pek çözemedim umarım sizede vurur bu yararlanma olayı...

teşekkürler cevabınız için sanırım asıl sürümün çıkmasını bekleyeceğiz artık herşeyin açılığa kavuşması için :)

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
downloada cezalar bi baslasin gorun bakin windowsun popularitesi nasi tepe taklak asagi donuyo :D ne demis bi cinli uzum uzuma baka baka curur :p