Saçma kertenkele dizisi

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Hocam iyi akşamlar çok TV izlemem aşırı yabanci dizi izlerim internet üzerinden.Az önce tvyi actim kanalları degistiriyordum birden kertenkele dizisi önüme geldi.Bi bakayim dedim imam var mahalleden ninjalar cikiyor akinci diye deadpool kostümü giymis bitane adam cikiyor.Olayi cozmek icin köylü kiz silahla sıkıyor.Ordan polisler geliyor filan.Aşırı sacma bir dizi.Acaba ben cok genis capli dizileri izledim bunlar sacma geliyor yoksa gercekten bu diziyi izleyen var mi?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
Ben izliyorum hemde kahkahalarla. Olanlari anlamak icin 1. Sezondan teker teker seyretmek gerek dostum.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Dizinin amacı saçmalamak. Çok acayip saçmalıyorlar, o yüzden bir ara beğenerek izliyordum, sonra bir süre izlemedim daha sonra da bıraktım..

Senin eleştirin, Dabbe filmi neden güldürmüyor tarzında olmuş.. Çünkü o bir korku filmi.. Bunun da kendine göre alanı var, konusunu bilmediğin için beğenmemen normaldir.. Bir de zevkine uygun olmayabilir, o da ayrı bir mevzu..

Black15

Asistan
Reaksiyon puanı
151
O filmden nefret ediyorum. Resmen imamları aşağılıyorlar.

D.Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
hocam her dizinin kendine göre bir izleyici kitlesi vardır ve onlardan gelen taleplere göre hareket ederler.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
O filmden nefret ediyorum. Resmen imamları aşağılıyorlar.
O kısma ayrıca katılıyorum. Ancak bu ne ilk, ne de son olacak..
Mesela Karadayı dizisinde, Kurtlar vadisi dizisinde de ayetlerle dalga geçtiler ve bunu çok az kişi farketti.. Kertenkele imamlarla dalga geçse de en azından bunu alenen yapıyor, bilinçaltına sokmuyor. Yani baktığında ulan bunlar dalga geçiyor ya diyebiliyorsun.. Dirilişte, hıristiyanların açık açık haç takmaları gibi mesela, ama Diriliş'te bir de gizli subliminal semboller var ki onlar tehlikeli.. İmamları kötü gösteren diğer filmler de yeşilçam filmleridir. Kemal Sunal filmlerinde bunu çok yapmışlardır.. Recep, Şaban, Ramazan, Bayram isimlerini soytarı karakterlerle kullanarak aşağılamışlardır mesela..
Demek istediğim anlaşılmıştır sanırım.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Deadpool filminin yayınlandığı zamanlar çıktı o dediğin karakter. Diziyi izlemiyorum ama sosyal medyadan biliyorum. Ağır aaçma bir diziye benziyor izlemiyorum o yüzden.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Önceden güzeldi.Ama şimdi neredeyse hiç izlemiyorum.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Önceden güzeldi ama bu saçma karakter ortaya çıkınca tadı tuzu kalmadı.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Özenti diziler türedi ülkemizde. Ben sadece vatanım sensin i izliyorum onun dışında full yabancı;)

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Eskiden gene iyi diziler vardı kurtlar vadisi deli yurek acı hayat ekmek teknesi vs . Şimdi saçma sapan Programlar yapmışlar tv ye bakılmıyor

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Tv izleyen biri değilim. Söz konusu dizileri ya çevreden yada haber sitelerinden görebiliyoruz az çok bilgi sahibi oluyoruz haliyle.

Elin gavuru dizi yapar bölümleri sinema baş yapıtlarıyla yarışır, bizimkiler dizi yapar çizgi filmle kapışır.
Ayrıca arkadaşın dediği gibi dizilerde verilen mesaj ve empoze ettirilmek istenen mesajlardan ötürü tv piyasası ip ince elenip sım sıkı dokumalı.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Saçma sapan dizi ne olduğuda belirsiz rtük iş yapmıyor ki

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
türkiyede tüm dizileri 1 yada 2 sezonluk yazıyorlar.
yazan ekipler de çok kısıtlı. bu sebeple çoğu dizi 1. sezondan sonra saçmalamaya başlıyor.
bölümler de aşırı uzun olunca senaristler 2. kez okumaya vakti olmadan yazıyorlar.
ortalığa da böyle saçmalıklar çıkıyor.

en güzeli yabancı diziler. hem çok daha kısalar hemde çok daha kaliteliler.
arada kurtlar vadisi gibi efsaneler çıkarsa izliyorum ama onun dışında yabancı diziler en iyisi

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
türkiyede tüm dizileri 1 yada 2 sezonluk yazıyorlar.
yazan ekipler de çok kısıtlı. bu sebeple çoğu dizi 1. sezondan sonra saçmalamaya başlıyor.
bölümler de aşırı uzun olunca senaristler 2. kez okumaya vakti olmadan yazıyorlar.
ortalığa da böyle saçmalıklar çıkıyor.

en güzeli yabancı diziler. hem çok daha kısalar hemde çok daha kaliteliler.
arada kurtlar vadisi gibi efsaneler çıkarsa izliyorum ama onun dışında yabancı diziler en iyisi
Bende böyle düşünüyorum,Kurtlar vadisinin ilk sezonu pusu olmadan ki halini izledim cok muhtesem di gercekten.Suan İcerde'yi izliyorum cok iyi gidiyor.