Soru Saçların arkası yukarı doğru, önleri ise içe doğru kıvrılıyor

fatxh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 hafta önce saçlarımı çene hizasının 1-2 cm altına kadar kestirdim. Ön taraflarını ise biraz daha yukarıdan, yaklaşık elmacık kemiği hizasından kestirdim. İlk 3 gün saçım çok güzel görünüyordu ancak 4. günden itibaren saçlarım şekilsiz hale gelmeye başladı. Ön kısımları alın hizasında içe doğru kıvrılıp sonrasında dışa doğru kıvrılıyor, arkalar ise tamamen havaya kalkıyor. Saç tellerim ince, zaten saçımı kestirmeden önce de arkası havaya kalkıyordu ama beni asıl sinir eden ön tarafların kıvrılması. Normal alın genişliğine sahip birinde kötü durmaz muhtemelen, ancak benim alnım normale göre geniş olduğu için kötü görünüyor. Fön makinesi ve fön tarağıyla düzleştirmeyi denedim, saçım kısa olduğu için çok etkili yapamadım ama 1-2 saat düz durdu, ondan sonra yine aynı şekle dönmeye başladı. Eğer bu konuda bilginiz varsa yardımlarınız beni çok mutlu eder.

Alanur Erdemir

vampir
Yönetici
Reaksiyon puanı
19,180
Hafif kıvırcık dalgalı saçın varsa uzunken çok kıvrılmaz ama kısaldıkça kıvrılır. Fön çekemeyecek kadar kısaysa düzeştirici tarak kullanabilirsin.