Saçlarım dökülüyor ne yapabilirim

Bu konuyu okuyanlar

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
arkadaşlar randevu gününe son 4 gün gidiyorum allahın izniyle

Benim bir sorum daha olucaktı benim saçlar dalgalı ve nemsiz yeni yumuşak değil ben bunun için ne yapabilirim saçımı nasıl nemlendirebilirim ve bana nasıl bir saç stili önerirsiniz ?
fotoyu paylaşcıağım birazdan

Reaksiyon puanı
91
arkadaşlar randevu gününe son 4 gün gidiyorum allahın izniyle

Benim bir sorum daha olucaktı benim saçlar dalgalı ve nemsiz yeni yumuşak değil ben bunun için ne yapabilirim saçımı nasıl nemlendirebilirim ve bana nasıl bir saç stili önerirsiniz ?
fotoyu paylaşcıağım birazdan
Her saç bakım markasının kendri rutinleri oluyo örneğin misal veriyorum head shouldersin şampuan saç kremi fln oluyo seçim sana kalmış nemlendirmek istiyosan netten arastirman daha faydalı olur

Reaksiyon puanı
91

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
arkadaşlar perşembe günü gittim hastaneye doktor rahatsızlanmış 2 gün izne ayrılmış yeni randevu almak zorunda kaldım oda 29 ocak yani bu cuma. yani vardır bunda da bir hayır dedim tam da zamanında yetişmiştim şim son 4 gün daha beklemek büyük bir güçlük çekme o kadar zoruma gitti ki. son 2 gündür saçlarım aşırı kaşıntı yaptı bu sabah döküldü biraz uyandığımda yastıkta saç teli vardı bir kaç tane fln aynaya baktım ön tarafta deri soyulmuş ufak ufak parça halinde idi ondan önceki güne kıyasla ön yine açılmış dökülmede şuan hala da kaşıntı da sürüyor size foto atacağım birazdan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2021-01-24 18.28.41.png

Son düzenleme:

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
arkadaşlar resimde görebilirsiniz anlaşılır durumda.

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
ewt arkadaşlar gittim pediatriye doktor normaldir dedi beslnemene dikkat et dedi hernagi bir kellik yeri varmı dedi yok dedim ama ön açılıyor dedim normaldir geçer dedi kan aldırdım 3 şişe
salı günü öğleden sonra sonuçlar için doktoru aricam bakalım ne olucak yani arkadaşlar kafa derim soyuluyor ufak ufak parçalar görüyorum başımda sivilceler var galiba baya bi kaşınıyor kaşıyorum kaşıyorum durmuyor bi süre sonra duruyor yine başlıyor saçımda da eskiye göre seyrelme var ama doktor normal dedi yani bilemiyorum benim içim yinede rahat değil oysa ki doktor beni sallamadı çok iyi biriydi. yani saçımımı kazıtayım ne yapayım kaşıntıdan nasıl kurtulurum öndeki açılmayı nasıl durdurum seyrelmeyi nasıl durdururum bunları doktoru sonuçlar için aradğımda da söylicem zaten ama belki bileniniz vardır bildiğiniz varsa yardımcı olursanız sevinrim

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar iyice araştırdım galiba Demir eksikliğinden kaynaklı dökülme ama zaten yarın doktor ile konuşacağım sonuçlar için bakalım o ne diyecek demirli besinler tüketeceğim artık

batu90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iyice araştırdım galiba Demir eksikliğinden kaynaklı dökülme ama zaten yarın doktor ile konuşacağım sonuçlar için bakalım o ne diyecek demirli besinler tüketeceğim artık
ben elime aldığımda saçımı çektiğimde dökülüyor

Reaksiyon puanı
120
Öncelikle bir doktor değilim, fakat tavsiyelerimin sizlere yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
1) Konu hakkında internet üzerinde bol bol araştırma yapın.
2) Saçınızın tipini cilt tipinizi öğrenip buna göre şampuan kullanın.
3) Stres sebep olabilir ben LGS'ye girmeye yakınken hem sivilce hem saç dökülmesi uçmuştu.
4) Beslenme vb faktörlere dikkat edin.
5) Her şeyin çözümü birincil olarak hastane değil, durum ciddi veya uzun süredir devam ediyorsa gidin.

Pekmez ve Tahini birlikte tüketirseniz ya da daha fazla çinko içeren besinlere yönelirseniz iyi olur. Sağlık ile ilgili bir kitaptan baktım şimdi çinko eksikliğinde yaşanıyormuş.

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Dostlar öncelikle yardımcı olan herkese teşekkürler cidden yardımdan ziyade moralde verdiniz beslenme düzenime son 2 gündür dikkat ediyorum ve ayın 20'sine randevu aldım kontrol randevusu bu sefer doktorda saçımın döküldüğünü anlayacak çünkü saçlarımı kestirdim ve artık belli de oluyor az çok saç derisinde acayip bir kaşıntı var kaşıyorum kaşıyorum durmuyor, kaşımıyorum ama yine geçmiyor ve tırnaklarla kaşımıyorum saç köklerini aşındırmamak için.. bu arada saç kökleri demişken şakak denilen yerlerde yada direk saçımın ön hat çizgisinde de baya bi kaşıntı var bazen 1 tane fln beyaz akne gibi saç hattına yakın birşey çıkıyor. şöyle mantıksız bir düşünce girdi aklıma sanki vücudum saç köklerimi atıyor tek tek şuana kadar max 3-4 tane oldu ama yani kök ne alaka dediğimde bazen dökülen saçlarımın kök uçlarına baktığımda beyaz akne gibi bişey görüyordum tabi bu nadiren oluodu ve ben her kahvaltıda çay içerdim akşam yemeğinden sonrada içerdim, çay vitamın emiyormuş galiba doktorun yazdığı b12 ve demir ilaçları boşa gitti o zaman tekrar mı alıcam ? doktora gidince size sonuçları yazarım :))

Reaksiyon puanı
120
Dostlar öncelikle yardımcı olan herkese teşekkürler cidden yardımdan ziyade moralde verdiniz beslenme düzenime son 2 gündür dikkat ediyorum ve ayın 20'sine randevu aldım kontrol randevusu bu sefer doktorda saçımın döküldüğünü anlayacak çünkü saçlarımı kestirdim ve artık belli de oluyor az çok saç derisinde acayip bir kaşıntı var kaşıyorum kaşıyorum durmuyor, kaşımıyorum ama yine geçmiyor ve tırnaklarla kaşımıyorum saç köklerini aşındırmamak için.. bu arada saç kökleri demişken şakak denilen yerlerde yada direk saçımın ön hat çizgisinde de baya bi kaşıntı var bazen 1 tane fln beyaz akne gibi saç hattına yakın birşey çıkıyor. şöyle mantıksız bir düşünce girdi aklıma sanki vücudum saç köklerimi atıyor tek tek şuana kadar max 3-4 tane oldu ama yani kök ne alaka dediğimde bazen dökülen saçlarımın kök uçlarına baktığımda beyaz akne gibi bişey görüyordum tabi bu nadiren oluodu ve ben her kahvaltıda çay içerdim akşam yemeğinden sonrada içerdim, çay vitamın emiyormuş galiba doktorun yazdığı b12 ve demir ilaçları boşa gitti o zaman tekrar mı alıcam ? doktora gidince size sonuçları yazarım :))
Hocam vitamin bilmiyorum da demir emilimini azaltıyormuş

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Ama benim saç derim fena bir kaşıntı içinde ve bu başlarda hafif idi ama şuan kaşıyamadan duramıyorum resmen ve kaşıdığım sürece yine saçlarım dökülüyor doktora gideceğim zaten randevu gününü bekliyorum inanın ki :D

saç dökülme sorunum yüzünden evet stres yapıyorum ama..yani şöyle mesela ben saçlarımın ön hat çizgisindeki saçlar dökülünce dökülme hiç durmayacakmış gibime geliyor öndekiler dökülüyorsa arkaya doğru devam eder gibi düşüncelere kapılıyorum stres yapıyorum ama kendime.., genetik dökülmem yok içim rahat olsun diyorum vitaminsizliktendir diyorum tekrar çıkar saçlarım gibisinden şeylerle kendimi az da olsa stresten uzak tutabiliyorum bazen :)

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Selam dostlar nasılsınız iyimisizniz umarım herkes iyidir ve keyifler yerindedir dostlar bugün kontrol randevusuna gittim doktor dediki b12 ve demir vitaminin düşük tekrar kan aldırdım 1 şişe ama bu sefer fln. neyse saç derisinde kaşıntı var dedim deidiki bi cildiyeye görün ayak üstü bakarlar hemen fiş al fln neyse gittim dermatoloji bölümüne doktor dedi sorunun nedir dedim saç derisi kaşınıyor hocam fln eline eldiven takıp saçlarımın arasını bi ayırdı fln baktı deriye ve saçlara sonra dedi ki;

Lahmacun yok çiğ soğan yok baharatlı cips yok acı yok.
bunları yememeye çalış

Tamda sevdiğim şeylere yeme dedi >D neyse 2 tane ufak şampuan yazdı loprux fln adı neyse bitane de demovacte mi ne öyle bişey yazdı onu da saç derine uygula dedi. yarın da pediatride aldırdığım kan sonucu için doktor aricakmış bakalım :))
Dostlar saçlar dökülüyor diye bunlar oldu ama dökülmeyi durduralım derken hızlandırmayalım saçlar gitmesin ALLAH KORUSUN,ALLAH KİMSEYE VERMESİN bu derdi cidden psikolojiyi fena bozar.

Kısaca dostlar aranızdan benim yaşadığımı yaşayan oldu mu ? benim kullanacağım ilaçları kullanan oldu mu aranzıda ? Aydınlatırsanız sevinriim

İnşallah tez vakitte dökülme ve kaşıntı sorunundan kurtulurum

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Saç egzamam var galiba internetten araştırdım dostlar ve doktorun bana yazdığı ilaçlar egzama içinmiş ve evet bende daha derine inmek için netten araştırma yaptım 2 belirti bende var :/
Doktorun yazdğı şampuanı kullanmaktan çekiniyorum çünkü güvenmiyorum araştırmalarımda çoğu kişi şampuandan memnun kalmamış ve daha da saç döktüğünü iddia ediyorlar o yüzden kullanmaktan korkuyorum

Yardım lütfen

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Neyse Dostlar boşverin doktorun yazdığı şampuanı ve kremi güvenemediğimden kullanmadım belki ilerde olur emin değilim, Yardım eden etmeyen herkese teşekkürler galiba kalan saçlar da dökülecek Umudum yok artık zaten Olucaksa bir mucize olur gerisi pek umrumda olmaz zaten

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Neyse Dostlar boşverin doktorun yazdığı şampuanı ve kremi güvenemediğimden kullanmadım belki ilerde olur emin değilim, Yardım eden etmeyen herkese teşekkürler galiba kalan saçlar da dökülecek Umudum yok artık zaten Olucaksa bir mucize olur gerisi pek umrumda olmaz zaten
Mood'um düşükken yazdğım yazı ah... Umutluyum tabi ki ALLAH var.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Saç dökülme olayını pek takmamak lazım. Artık teknoloji gelişti. Saç ektirirsin dökülürse :). Bırak çaresi olmayanlar üzülsün.

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Saç dökülme olayını pek takmamak lazım. Artık teknoloji gelişti. Saç ektirirsin dökülürse :). Bırak çaresi olmayanlar üzülsün.
Ektirme zararlı saç derisin arka tarafı kesilir ön tarafa serpilir böylece seyrek saçlar çıkar yani ektirmek olmaz,
Galiba vitaminsizlikten oluyor yani genetikte saçım normal aslında gür ama o kadar gür değil dökülmesi B12 düşük ve Demir düşük geçen doktor söylemişti

supraadam

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Öncelikle merhaba arkadaşlar benim bi sorunum var saç dökülme problemi ve bu konuyu neden tekno sitesinde açtın derseniz SDN türkiyenin en büyük platdormu olduğu için burada daha kolay olur dedim

Arkadaşlar ben şuan 14 yaşındayım ve ben 11-12 yaşlarında ergenliğe girdim benim ergenliğe girdiğimden beri saçlarım dökülüyor ve şuan çok seyreldi diyebilirim önde açılmalara var sanki yavaşça dahada açılıyor gibi elimi saçıma atınca bi tuhaf hissediyorum artık ve elimi saçıma her düzeltmek için attığımda elime 3-5 tel gelirdi bazen 1-2 bazen gelmezdi fakat bu aralar pek bi dökülme yok ama yinede elimi saçıma attığımda ara sıra da olsa dökülme oluyor 1-2 fln psikoloj. olarak etkiliyor beni ve hep şu geliyor aklıma ya kel kalırsam diye bi yandan saçlarım yine çıkar dökülen yerlerden diyorum ama böyle nereye vararım bilmiyorum doktora gitmek bu sıralar biraz riskli korona virüs var ve çoğu hastane randevu ile hasta alsada yinede bazen olumsuz sonuç oluyor randevuda arkadaşlar dökülme genetik değil yani babamın saçlarında bi dökülme yok olmadı da ama annemde baya bi var onun saçı dökülüyor baya seyrelmiş ama annemin dökülüyor diye benim saçım da dökülmez diye düşünüyorum yani bilemiyorum nedenini babama hastaneye gidelim dediğimde koronayı bahane ediyor çoğu sefer ve diyorki sen gençsin büyüyorsun saçın gelişiyor ondanır yada sana öyle geliyor diyor. Ne yapmalıyım arkadaşlar benimle aynı sorunu yaşayan varmı yada daha önceden yaşaıypta şimdi kurtulmuş birileri varmı aranızda yada bigili olarak bana yardımcı olacak varmı aranızda beni umarım anlamışsınızdır en kısa bu şekilde yazılanilirdi bu lütfen yardım edin en kısa sürede cevaplarınızı bekliyorum kendinizi benim yerime koyun lütfen :I
bende ssenin yaşnındayım bendeded dökülüyo

ozgurreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim öncelikle gidip bir doktora danışmalısın. Vitamin eksikliğin vs olabilir. Bende genetik saç dökülme problemi var bir süredir Urban Care’in biotin caffeine serisini kullanıyorum neredeyse durdurdu diyebilirim dökülmeyi. Özellikle spreyi duştan sonra sıkıp masaj yaparsan çok faydalı olur bence