Soru Saçımı uzatmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Öncelikle arkadaşlar saçım ne uzun nede kısa. Ama sallanınca dalgalanıyor :D kaç kere uzatmayı denedim olmuyor. Ya saçım aşırı yağlı ve dağınık oluyor yada kesmek zorunda kalıyorum. Şu anda hangi şampuanı kullanmalıyım? Neler yiyip ne içmeliyim? Saçıma extra kür mür sürmekte istemiyorum. Nasıl saçımı uzun ve sağlıklı bir şekilde uzatabilirim? Cevaplarınızı bekliyorum :)

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Saçı uzatırken farklı şampuanları deneyebilirsin. Hangisi yağlanmayı azaltırsa onunla devam et. Ayrıca çok uzatacaksan taç,saç bandı veya toka kullanabilirsin.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Zaten o bahsettiğin kabarık olma evresini atlattıktan sonra saçın bir şeye benzemeye başlıyor. Saç kısayken yağı ve dökülmesi göze çok batmaz. Senin de saçının da alışması için zaman tanı.

Her gün duş almak dışında pek bir şey yaptığımı söyleyemem. Yılda bir veya iki zeytinyağlı yumurtalı bir maske yaparım o kadar.

Kızlar bakım işini iyi biliyor ama o yöntemlere hiç güvenmem. Sürekli şekil veriyim, boyayayım felan derken saçlarının kalitesi gidiyor. (Kırık ve saç teli incelmesi) Toparlamak içinde sürmedikleri kalmıyor düşüncesindeyim. Zaten yapmaya kalksan kısa sürede kafan atar saçı kestirirsin. Yok maske yap 2 saat veya gece boyu beklet, duştan önce bakım kremi sür 10 dk masaj yap, duşta krem ve şampuan kullan, duştan çıkınca saç tarama spreyi sık, bakım yağı sür vs. uğraşılacak iş değil.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Bir aralar saçım uzundu. Ama uzadıkça temizlik ve bakımı zor oluyor. Özellikle yaz sıcağında çok daha zorlaşıyor.
ae57b959261f71a86cc6aca2d05f5e3a.jpg

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Bir aralar saçım uzundu. Ama uzadıkça temizlik ve bakımı zor oluyor. Özellikle yaz sıcağında çok daha zorlaşıyor.
ae57b959261f71a86cc6aca2d05f5e3a.jpg
Bir sorum daha var babam saçın uzayınca vücudunun bütün vitamin ve minerallerini saçın alır güçsüz kalırsın vs demişti doğrumu?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Bir sorum daha var babam saçın uzayınca vücudunun bütün vitamin ve minerallerini saçın alır güçsüz kalırsın vs demişti doğrumu?
Yanlış söylemiş. İnsan vicudundaki saç hiçbir vitamin içermez. Saçın yapısında keratin denen protein vardır ve bu protein yapılırken de hiçbir vitamine ihtiyaç duymaz. Tırnakların uzarken vücüdunun vitamini eksilmiyor. Vücutta her yerde kıllar var vitamin eksilmiyor yine.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Öncelikle arkadaşlar saçım ne uzun nede kısa. Ama sallanınca dalgalanıyor :D kaç kere uzatmayı denedim olmuyor. Ya saçım aşırı yağlı ve dağınık oluyor yada kesmek zorunda kalıyorum. Şu anda hangi şampuanı kullanmalıyım? Neler yiyip ne içmeliyim? Saçıma extra kür mür sürmekte istemiyorum. Nasıl saçımı uzun ve sağlıklı bir şekilde uzatabilirim? Cevaplarınızı bekliyorum :)
benim pp me bakarak anlarsın nasıl uzattığımı ben head and shoulders kullanıyorum kepeğ ve yağı baya azaltıyor ama ondan önce gel gelelim saç uzatma olayına öyle ben bekleyeyim uzasın şeklinde uzatılmıyor saç kurt adama dönersin wufhuwkfgwkfg neyse saçı nasıl uzatmak istediğine bağlı olarak ben şu şekilde yaptım mesela üst taraflara hiç dokundurmaman lazım üstlerde sadece kırıkları aldıracaksın her berbere gidişinde saçının uzama süresine bağlı olarak benim saçım hızlı uzadığı için ben 7-8 defa saçımı kestirdim ama sadece yanları sıfıra vurduruyorsun üstlerden de sadece kırıkları aldırıp biraz da düzelttiriyorsun 7-8 defa bunu yaptırdıktan sonra kendi haline bırakıp bol bol yıkıyorsun saçını ki temiz kalsın belli bir uzunluğa gelince de istediğin saça kavuşmuş oluyorsun başka sorun varsa sorabilirsin

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Vallaha saçlarını uzatanlara helal olsun bende az bir şey uzuyor rahat edemiyorum. Traş olunca kafadan bir yük gidiyor resmen hayata dönüyormuş gibi oluyorum. 2-3 sene traş olmayan arkadaşlar var gerçekten helal olsun :)

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Bende uzatmak istiyorum ama saçım bir uzunluğa gelince iğrenç hal alıyor onu dalgalı oluyor yani ben beğenmiyorum saçımı ama uzatmakta istiyorum kışın saç kestirmek istemiyorum

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Benim başım kel mi bende atıyorum saçımı ?
Hergün duş alan biriyseniz tek derdiniz uçlardan başlayarak saçı taramak ?
1.jpg

Duygu11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ek bir ürün kullanmak istemiyorsanız bir şey diyemem ama olur da kullanmak isterseniz şampuanınızın içine 20-30 damla çam terebentin karıştırın. Bir ayda bile gözle görülür bir fark oluyor. Bu benim en sevdiğim yöntem :)

azrasönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
saç dıştan da beslenir elbet ama en etkilisi içten beslenmektir.Sabah akşam 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi kullan 1 ay sonra 5-7 cm uzuyor