Sabretmek

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Sabır göstermek zordu ama sabır çok önemliydi. Eşeğin biri olmak iyi bir şey değil. Stephen king kara ev

Evet sizce sabır ne demektir her işin başı sabırdır misal kitap okumak bize sabrı öğretmezmi okunacak sayısız kitap binlerce sayfa ve kitap ile geçirilen sayısız saat ve zaman 20 sayfalık bir kitap düşünelim sabretmeden okuyabilirmiyiz eğer sıkılırsan o kitabı okuyamazsınki geri yerine koyarsın

Düşünsene okuyacağın okumak istediğin milyonlarca kitab var ama sen bir tanesi ni bile okumadan diğerine başlayamazsın ki yani sabır şu demektir bir kitabı okumaya niyetlenirsin alırsın eline ve yavaş yavaş altını çizerek o kitabı bitirirsin işte bu yavaş yavaş sıkılmadan yapılan her iş sabırdır

Aslında hayatta bir kitab gibi değilmidir yapmak istediğimiz milyonlarca iş vardır ama biz kendimize tek bir iş seçmek zorundayızdır o işe plan çizip sıkılmazsak belirli bir rota takip edersek limana varabiliriz eğer usanırsak o işi yarım bırakırız bir balıkçı balığını tutarken yaptığı işi zevk ve heyecan ile tutmak zorundadır yani aşk ve sevgi olmayan işten ne hayır gelebilirki

Bakara Suresi, 153. ayet: Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir.

Hz Muhammed sav Hiç bir kimseye, sabırdan daha hayırlı ve büyük bir lütufta bulunulmamıştır."

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
okumaya üşendim. birazını okudum.

Son mesajlar