Sabit mi Harici mi?

Bu konuyu okuyanlar

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Arkadaşlar, şu an bilgisayarımda 320+80 =400 GB sabit disk bulunuyor. Sabit diski alırken küçük almışım. :D
320 GB 2.5" küçük bir haricim var bunlara ilaveten.

Şimdi biraz büyütmek istiyorum disk kapasitesini ama ne alacağıma karar veremedim. Sizden tavsiyelerinizi bekliyorum.
Marka ve özelliklerini de belirtebilirsiniz.

Alternatiflerim şunlar:
Seçenek 1- 750 GB veya 1 TB sabit disk almak ve sistemi yeni diske taşımak;
Seçenek 2- 750 GB veya 1 TB harici disk almak ve depo olarak kullanmak.
Seçenek 3- Aklıma gelmiyor şu an, sizin tavsiyelerinize göre bakarım :D

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
750 ile 1TB arasında fiyat olarak fazla bir fark olmayacğını düşünerek seçimini 1TB olarak yapman senin için karlı oalcaktır. Harici ve Sabit olarak dersen Haricinin sana faydası daha fazla olur bir arkadaşından büyük bir dosya almak için ikinci bir hariciye gerek duymazsın, istediğin yere taşırsın harici ile sabit arasında birazcık performans farkı olur buda senin için nekadar önemlidir sana kalmış ;) Bana göre Tercihin 1Tb ve harici olmalı :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
320 GB 2.5" küçük bir haricim var bunlara ilaveten. :) O yüzden biraz kararsız kaldım.

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Harici 3,5" +1tb hdd alırsın sabit durur evinde önemli dosyalar var ise 320gb lik ile taşırsın

bende bu tarz kullanmayı düşünüyorum.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Kararsızlığımın bir sebebi de aslında fiyatları. Birbirlerine yakınlar. Muhtemelen evde duracak.
Harici alsam elektrik prizi ile çalışacak ve ısınacak, vs. Bu yüzden 5 li - 6 lı uzatma almam da gerekecek. Fazladan masraf yani....
Sabit alsam kurulumu taşımam gerekecek.

_Saytun_

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
sabit 1TB al bence zaten 320 gb haraici varmış. taşımak istediğin dosyaları onla taşırsın

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bu seçim tamamen senin HDD'leri ne amaçla kullanacağınla ilintili.Biz ne desek yalan olur.Sen öncelikle yeni alacağın HDD'yi ne amaçla kullanacağına karar ver.Sonra seçim yapması kolay olur.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Harici harddiskleri kullanması daha kolay.Yalnız masaüstü bilgisayarda kullanırken anakartın usb çıkışına v kabloyu çift taraflı bağlamak gerekiyor.Bu da oldukça zahmetli.ancak tüm donanımı yüklenip götürmek kadar da değil...
Bence harici 1tb sizin işinizi fazlasıyla görür

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

İOMEGA 1 TB HARİCİ DİSK - IOMEGA PRESTIGE MASA ÜSTÜ 3.5" 1TB USB2.0

Bugün aldım. İnşallah sorunsuz sıkıntısız kullanırım.