Sabily Ve Tuquito Türkiye Toplulukları Kuruluyor

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
İyi geceler arkadaşlar.

Linux'a ve açık-kaynağa olan ilgimi bu forumda beni az çok tanıyanlar bilir.

Bilgisayar dünyası ile tanıştığım 2005 yılından bugüne sayısız linux dağıtımı ve açık-kaynak yazılım kullandım.Ve öğrendiklerimi etrafımdakilerle paylaşmaya çalıştım.

Aslen ziraat mühendisi olmama rağmen kariyer planlarımı da bilişim sektörüne kanalize etmiş durumdayım.

Asıl konuya dönecek olursak.Artık daha aktif bir şekilde bu dünyanın içinde yer almak ve daha çok insana yararlı olabilmek adına girişimlerde bulunmaya karar verdim.

Bu nedenle Sabily ve Tuquito Linux dağıtımlarının Türkiyede daha fazla yaygınlaşması adına bazı girişimlerim olacak.

Gerek Sabily gerekse tuquito geliştiricileri ile yaptığım yazışmalar sonucu bir deneme olarak iki blog açmış bulunmaktayım.Eğer belirli bir seviyede ilerleme kaydedebilirsem daha profosyonelce uğraşmayı düşünüyorum.

Ayrıca launchpad.net'te Sabily takımına katıldım.Bazı grafiksel çalışmalarım olacak inşAllah.Eğer Allah izin verir pythonu ilerletebilirsem kod da yazarım. :)

Blog adresleri

TUQUITO LINUX

Sabily Linux Türkiye

Açık Kaynak Blogu

Bu konularda linux'a ve açık-kaynağa gönül vermiş siz değerli arkadaşlarımdan her türlü görüş, öneri ve desteğinizi esirgememenizi bekliyorum.

Kişisel blogumun sloganında dediğim gibi "Tarih düş kuranların mülküdür" ve bazılarına ütopik te gelse herkesin özgür olduğu ve yazılımların da özgür olduğu bir dünya düşlüyorum.Düşüme ortak olanlar buyursun...

Saygılarımla...

Yusuf Ağca/zootechnist

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Saygı bizden :flowers:
Başarılar dileriz.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Hayırlısı olsun. Kendi adıma projenin başarılı olmasını dilerim.

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
moonstarlinux içinde destek beklerim :D

Moonstar Linux - tuxweet

1282028148644161.png