S6 edge - Apple 6s

Bu konuyu okuyanlar

dgknbdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu iki telefon arasında sizce hangisi alınır ve neden

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
İkisi de alınır. İkisi de sahibini üzmez.
Tasarım açısından S6 Edge açık ara önde ancak güzellik göreceli olduğu için bu konu senin tercihine kalmış yine de...
Ekran ve kamera açısından da S6 Edge tavsiye edilir.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
arkadaşlar bu iki telefon arasında sizce hangisi alınır ve neden
Merhaba,

Iki urunu kategorilere gore kiyasladigimizda birbirlerine gore daha iyi olduklari noktalar farkli;

* Islemci: bu konuda iphone 6s daha iyi. Islemcisinin tekil cekirdek gucu daha fazla ve ekran cozunurlugu s6 edge den daha az oldugu icin bu islemcini daha performansli calismasina sebep oluyor.

* ekran: Bu konuda s6 edge 2k cozunurluge sahip olmasi, amoled ekranin renk canliligi ve guc tasarrufu, edge ekranin cihazin tamamen ekrandan olusuyor hissi vermesi sebepleri ile s6 edge daha iyi. Ayrica edge ekrani islevsel olarakda kullanilmasi ayri bir arti.

* Kamera: Bu konuda da s6 edge hem on kamerada hem arka kamera performansi ile daha onde.

* Batarya: Bu konuda ikisininde batarta performansi iyi degil. Ama ios sisteminin ekran kiltli iken daha az sarj tuketmesi gibi artilari oldugu icin iphone 6s yarim puan onde.

---------------------------------

Gordugunuz gibi iki urunun birbirlerine gore daha iyi olduklari noktalar farkli. Siz performansli, daha uzun sure kullanmak icin, guncelleme desegi uzun olan bir cihaz almak istiyorsaniz iphone 6s alin. Eger siz ekrani, kamerasi daha iyi bir cihaz almak istiyorsaniz samsung s6 edge alin.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Bence para durumun iyiyse hiç düşğnme 6s al gitsin

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Kamerasi ve ekrani iyi bir cihaz istioyrsan s6 edge
Guncelleme destegi basit ve kolay bir arayuz
Apple garantisi istiyorsan 6s

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ekran konusunda Apple'ının kullandığı retina teknolojisi 2k çözünürlüklü ekranları hiç aratmıyor :)

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Ekran konusunda Apple'ının kullandığı retina teknolojisi 2k çözünürlüklü ekranları hiç aratmıyor :)
Su retina teknolojisine full hd diyerek bitirsek:)
Satis politikasi diye isim degistirdiler:)
Aralarindaki fark goz bile fark edemez.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Hayır sadece iPhone 6 Plus larda full hd normal 6 ve 6s ye full hd değil:)
Retina da full hd degelerine sahip degil
Ancak ekrandaki piksel yogunlugu fazla
Apple oyle diyor:)
Retina nin farki diye
Pluslar zaten full hd olmazsa berbat olur:)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Retina da full hd degelerine sahip degil
Ancak ekrandaki piksel yogunlugu fazla
Apple oyle diyor:)
Retina nin farki diye
Pluslar zaten full hd olmazsa berbat olur:)
Ben eksiklik hissetmiyorum valla gayet güzel :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bence apple al

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
İkisini de alabilirsin kendine göre artıları var...İki telefon da pişman etmez...

kacak83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düşünmene gerek yok tabiki iphone al ama plus modelini

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
S6 Edge daha şık ve daha iyi bir kameraya sahip ve fiyat olarakta 6s'e göre düşük. Şahsen ben olsam 6s alırdım.

-RA-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S6 ve ya s7 almayı düşünüyorum. 2000 küsür lira verince mutlaka hediye, hediye çeki gibi bir şeyler veren site vardır diye düşünüyorum. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi.

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Su retina teknolojisine full hd diyerek bitirsek:)
Satis politikasi diye isim degistirdiler:)
Aralarindaki fark goz bile fark edemez.
ekran teknolojisi bakımından samsung şu an önde fakat ios un android e göre işletim sisteminde yer alan renk paleti daha zengin.
kısacası apple yine yazılımla vuruyor ama samsung s6,s7 serisinin ekranının daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

6s kullanıcısı olarak telefonumdan memnunum,s7 düşünsen neyse ama s6 daha şimdiden eskidi.
iki telefondan da pişman olacağını sanmıyorum. aldıktan sonra uzun vadeli kullanacaksan iphone al derim. iphone modellerinin s serilernin en az 4 yıl gideri oluyor.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Alınacak 6S

64 GB ise 6S

16 GB ise S6 Edge

Alınır

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Eğer ben performans güncelleme adamıyım diyorsan hiç düşünmeden 6s almalısın.

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
sık sık uçağa binen iphone almasın yangına sebeb olmaktan ( sağ atlatırsa ) uçağa binmesi yasaklanır... :D

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Merhaba,

Iki urunu kategorilere gore kiyasladigimizda birbirlerine gore daha iyi olduklari noktalar farkli;

* Islemci: bu konuda iphone 6s daha iyi. Islemcisinin tekil cekirdek gucu daha fazla ve ekran cozunurlugu s6 edge den daha az oldugu icin bu islemcini daha performansli calismasina sebep oluyor.

* ekran: Bu konuda s6 edge 2k cozunurluge sahip olmasi, amoled ekranin renk canliligi ve guc tasarrufu, edge ekranin cihazin tamamen ekrandan olusuyor hissi vermesi sebepleri ile s6 edge daha iyi. Ayrica edge ekrani islevsel olarakda kullanilmasi ayri bir arti.

* Kamera: Bu konuda da s6 edge hem on kamerada hem arka kamera performansi ile daha onde.

* Batarya: Bu konuda ikisininde batarta performansi iyi degil. Ama ios sisteminin ekran kiltli iken daha az sarj tuketmesi gibi artilari oldugu icin iphone 6s yarim puan onde.

---------------------------------

Gordugunuz gibi iki urunun birbirlerine gore daha iyi olduklari noktalar farkli. Siz performansli, daha uzun sure kullanmak icin, guncelleme desegi uzun olan bir cihaz almak istiyorsaniz iphone 6s alin. Eger siz ekrani, kamerasi daha iyi bir cihaz almak istiyorsaniz samsung s6 edge alin.
Valla yazmaya usendim[emoji48] ama arkadas col dogru yazmis yanliz soyle bi ayrinti var android acik kaynak kodlu ve bu yuzden sizi performans ve pilde 6s e gore daha iyi sonuc verecek romlar yok deyil ben olsam samsungdan sașmazdim cunku stock romlarla acik kaynak kodlu oldugu icin kaybettigi buyuk performans kayibini costum romlarla rahatca telafi edebiliyoruz

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Alınacak 6S

64 GB ise 6S

16 GB ise S6 Edge

Alınır
kesinlikle katılıyorum
6s performans mükemmel sağlamlık konusunda yere düşünde iphone 6s kafan rahat olur ön camı baya bi geliştirildi 6 daki eleştirilerden sonra arka aliminyum s6 edge çerçevelerindekiyle aynı ben 6s tercih ederdim ama 16 değil o yüzden iphone SE 64 alıcam :)