S5 ten memnun musunuz? Kullananlar bakabilir mi?

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar S5ten memnun musunuz?¿

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Paranı s5 e yatırma 1 yıl sonra desteği kesecekler :D

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S5 gibi çöp bir cihazı alırsan hata yaparsın. Arkadaşımda vardı ve inceledim. Fiyatını kesinlikle hak etmiyor.

Fiyattansa sorun olmazda Lg G3 alcaktim ana ekran geri tuslari ekranin icinde olunca ekran kuculuo ya sence

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Fiyattansa sorun olmazda Lg G3 alcaktim ana ekran geri tuslari ekranin icinde olunca ekran kuculuo ya sence
Fiyattan da değil, amiral gemileri arasında en kötüsü S5. Ben yerinde olsam ve amiral gemi seçme zorunluluğum olsa G3'ü seçerdim. Ama bence metal kasalı, 2K ekranlı, Snapdragon 805'li Samsung Galaxy F'yi bekle. Veya iPhone 6'yı. Ama şimdi alacaksan G3 al bence. Ben G2 kullanıyorum ve tuşlarının içinde olması büyütülecek bir sorun değil bence.

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fiyattan da değil, amiral gemileri arasında en kötüsü S5. Ben yerinde olsam ve amiral gemi seçme zorunluluğum olsa G3'ü seçerdim. Ama bence metal kasalı, 2K ekranlı, Snapdragon 805'li Samsung Galaxy F'yi bekle. Veya iPhone 6'yı. Ama şimdi alacaksan G3 al bence. Ben G2 kullanıyorum ve tuşlarının içinde olması büyütülecek bir sorun değil bence.

Iphone 6 almayi dusunmemde Galaxy F ne zaman cikar S5 LTE-A cikti sadece guney kore icin

sinan0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
G3 piyasayı süpüremez en azından Türkiye'de

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
S5'e o parayı veripte memnun olmamak? Alanlara değil bence almayanlara sor. Alan memnun olmak zorunda. Çünkü Samsung'dan (ayrıca aracılardan, satıcılardan vs.) kalın bir kazık yemiştir. Ben olsam memnun olmazdım ama neyse...

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Benim Özlem ablamda var cihaz, iyi ki yazlığa gelip komşumuz ile bir araya gelme fırsatı bulduk.

Cihaz gerçekten çok hızlı ve herhangi bir takılma ile karşılaşmadım. Cihazda facebook, Twitter vine ve snapchat kullanıyor. Boş ram 500mb civarı genelde. Cihazında Clean master kullanıyor zaten ve önbelleği siliyor genelde, bugünlerde tanıdığım en teknolojik kızdır kendisi :)

Kamerası her türlü G2 den veya One m7 dan iyi,bunu gözlemledim. HDR ın anında çekmesi ve işlemesi çok iyi olmuş. Bunun yanında kamera modları da çok iyi. Cihazda OIS ypk fakat yazılımsal olarak stabilizasyon mevcut. Gece birçok cihaza nazaran Lumia serisi kadar olmasa iyi çekiyor, anında tek tıkla HDR geçişi yaparsanız geceleri çok daha iyi fotoğraflar çekersiniz.

Oyunlarda herhangi bir tıkanma yok ve ısınmıyor.

Hermonie6666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen bunlara bakma arkadaşım. Yok 2K bekle yok Snap 805 3GB RAM. Bu özelliklerde telefon çıktığında da 2 ay sonra 4K Snap 810 4GB RAM falan filan çıkıcak ondan sonra da onun da üstü... Teknoloji hep ilerler sen geleceğe falan bakma. Sen bence Z2 al bırak S5'i. S5, S4'ün güncellenmiş hâli gibi birşey adam akıllı yenilik yok. Yaz da geliyor telefonunla havuzlara girip onunla daima bağlantılı kalabilirsin. Z2 istemezsen de G3'e bak. Evet o tuşlar yer kaplıyor fakat zaten ekran 5.5 inç :)

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sen bunlara bakma arkadaşım. Yok 2K bekle yok Snap 805 3GB RAM. Bu özelliklerde telefon çıktığında da 2 ay sonra 4K Snap 810 4GB RAM falan filan çıkıcak ondan sonra da onun da üstü... Teknoloji hep ilerler sen geleceğe falan bakma. Sen bence Z2 al bırak S5'i. S5, S4'ün güncellenmiş hâli gibi birşey adam akıllı yenilik yok. Yaz da geliyor telefonunla havuzlara girip onunla daima bağlantılı kalabilirsin. Z2 istemezsen de G3'e bak. Evet o tuşlar yer kaplıyor fakat zaten ekran 5.5 inç :)
tamam s5e güncellenmiş diyon da z2nin de z1den ne farkı var Allah aşkına? :D Bir de madem sorunlu telefon öneriyorsun havuza dal deme. Millet su geçirdiği için servislerde sürünüyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

s5 in güncellenmiş versiyonu olan gelecek model galaxy f i bekle s805 2k ekran vs gelcek süper modele benziyor bekle çıksın sonra bida düşün....acelen varsa g3 al 16 gb ı teknosada 2000 tl ...
g3 16gb 2gb ram 32 alsın onlar 3gb ram

Kendi yorumum ise 3 arkadaşım aldı bu telefonu. Baktım hepsininki 2 3 aylık çok iyiler. Bence alacaksan al. Kafanı da fazla dağıtma. Ya G3 ya S5. Gerisi hikaye. ;)

Gallaxy f çıksa da gelmez. Geçen sene s4 lte+ gelmiş miydi? Bahse girerim adını duymayanlar bile vardır. (S4 lte+ snapdragon800'lüydü)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
tamam s5e güncellenmiş diyon da z2nin de z1den ne farkı var Allah aşkına? :D Bir de madem sorunlu telefon öneriyorsun havuza dal deme. Millet su geçirdiği için servislerde sürünüyor.

Z2 nin Z1 den çok farkı var. Öncelikle ekranı TFT Lcd değil, ekranda açı sorunu yok. Altta ve üstte stereo hoparlörler var. Işlemcisi daha da iyi. Her şeyden öte, Xperia Z1 gibi insanın elinde tuğla gibi durmuyor.

Ayrıca o su geçirme sorunu dediğiniz Xperia Z de vardı, şu anda yok. Çünkü onlar kapak değil tıpa görevi gören bir mekanizma. Bilgilerinizi gözden geçirin derim.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
S5 alırsınız maksimum 1 sene rahat kullanırsınız,sonra sorunlar yaşamaya başlarsınız. S3-S4 buna çok iyi bir örnek. Yani seneye S5'de sorunlu olucak şimdilik hızlı olması pek bir şey ifade etmiyor.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
@ozantabas
Ek olarak xperia z water resistant idi z1 ve z2 water proof ikisinin arasında fark var biri dayanıklı biri geçirmez demek resistant uzun süre suya maruz kalırsa geçirir bilip bilmeden konuşma

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Arka kapağı sırf alınmama sebebi
Tocuhwizden bahsetmiyorum bile :lol:

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Başlığa en uygun cevap veren adamsın, plaketini vermek lazım :D

S5'i detaylı inceleme fırsatım olmadığı için bilmeden yorum yapmak istemedim ama 6-7 dk bi' baktım cihaza kesinlikle çöp değil ancak o paraya o cihaz alınmaz bence

Hermonie6666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Arka kapağı metal yapsa fiyatı en aşşağı 200 TL artar. HTC ile aynı donanıma sahip olmasına rağmen HTC'nin kapağı yüzünden aldığı fiyatı görüyoruz. TouchWiz görünümü en iyi tolan arayüz, fakat evet kasım kasım kasılıyor. Fakat bu sorun değil. Telefona bi cyanogen mod, sonrada internetten indirilen bir TouchWiz launcheri attığımızda sorun kalmıyor :)

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Z2 nin Z1 den çok farkı var. Öncelikle ekranı TFT Lcd değil, ekranda açı sorunu yok. Altta ve üstte stereo hoparlörler var. Işlemcisi daha da iyi. Her şeyden öte, Xperia Z1 gibi insanın elinde tuğla gibi durmuyor.

Ayrıca o su geçirme sorunu dediğiniz Xperia Z de vardı, şu anda yok. Çünkü onlar kapak değil tıpa görevi gören bir mekanizma. Bilgilerinizi gözden geçirin derim.
Ona bakarsan S5'te S4'e göre daha iyi ekran var. Tamam z2 kadar yenilenmemiş belki ama zaten iyiydi s4'ünkü z1'e göre. Zaten s5'in ekranı en iyi ekran seçildi. ÖTe yandan kamera S5'te baya gelişmiş. Arka kapak hala plastik ama s4'ünki gibi dandik değil. Arayüz tamamen güncellenmiş. Birçok kronik sorun giderilmiş. (rehber sorunu dahil). Bütün uygulamalar güncellenmiş. SMS Rehber S-Health vs. Touchwiz'de artık o kadar kasılma yok. Ben de sizden bilgilerini gözden geçirmenizi dilerim. Ben z2'de hiçbir şey eklenmemiş demedim. S5'e güncellenmiş diyorsanız z2'ye yenilenmiş diyemezsin dedim.

Arka kapak bir önceki modellere göre daha kaliteli olsa da evet hala plastik. Ama çizilme vs. durumlarda değişebilme ve maliyetinin ucuz olma gibi özellikleri var.
Touchwiz de eskisine göre baya geliştirilmiş. Eski kasılmalardan iz yok.

@ozantabas
Ek olarak xperia z water resistant idi z1 ve z2 water proof ikisinin arasında fark var biri dayanıklı biri geçirmez demek resistant uzun süre suya maruz kalırsa geçirir bilip bilmeden konuşma
mesajımda bir yanlış anlaşılma söz konusu sanırım. Burda açıklık getireyim. Su geçiriyor derken hep su alır anlamında demiyorum. Su geçirme riski vardır. Her ne kadar firmalar süslü reklamlarla anlatsa havuzun altında bekleyin dese de su alması söz konusu. Farz et ki suyu geçirdi. Ne yapacaksın? Servise nasıl kanıtlayacaksın? Bu anlamda dedim.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Su alıyorsa vakum testi yaptırırsın raporuyla beraber verirsin mahkemeye yenisini verirler

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Ona bakarsan S5'te S4'e göre daha iyi ekran var. Tamam z2 kadar yenilenmemiş belki ama zaten iyiydi s4'ünkü z1'e göre. Zaten s5'in ekranı en iyi ekran seçildi. ÖTe yandan kamera S5'te baya gelişmiş. Arka kapak hala plastik ama s4'ünki gibi dandik değil. Arayüz tamamen güncellenmiş. Birçok kronik sorun giderilmiş. (rehber sorunu dahil). Bütün uygulamalar güncellenmiş. SMS Rehber S-Health vs. Touchwiz'de artık o kadar kasılma yok. Ben de sizden bilgilerini gözden geçirmenizi dilerim. Ben z2'de hiçbir şey eklenmemiş demedim. S5'e güncellenmiş diyorsanız z2'ye yenilenmiş diyemezsin dedim.

Arka kapak bir önceki modellere göre daha kaliteli olsa da evet hala plastik. Ama çizilme vs. durumlarda değişebilme ve maliyetinin ucuz olma gibi özellikleri var.
Touchwiz de eskisine göre baya geliştirilmiş. Eski kasılmalardan iz yok.

mesajımda bir yanlış anlaşılma söz konusu sanırım. Burda açıklık getireyim. Su geçiriyor derken hep su alır anlamında demiyorum. Su geçirme riski vardır. Her ne kadar firmalar süslü reklamlarla anlatsa havuzun altında bekleyin dese de su alması söz konusu. Farz et ki suyu geçirdi. Ne yapacaksın? Servise nasıl kanıtlayacaksın? Bu anlamda dedim.

S5 inde su aldığı testler var bu arada kaç para veriyolar sana herkese bi laf yetiştirme derdi takmayn bu kadar babanızın firması değil ya

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
S5 inde su aldığı testler var bu arada kaç para veriyolar sana herkese bi laf yetiştirme derdi takmayn bu kadar babanızın firması değil ya
Takmıyorum zaten ancak z2 sorunlu bir ürün değil mi? Z2'yi önerenlere cevap veriyorum? Şu an Z2 sorunlu. Niye öneriyorsunuz? Bana babanın firması değil diyorsun da adam s5 için konuyu açmış yine sonyciler doluşmuş buraya? Şu an z2 sorunlu bir telefon. Tavsiye ederek aldrırtarak alıcıyı yakmayın. Burda örneği s5 üzerinden ve konu da s5 üzerine kurulu olduğu için z2 ile kıyasladım. Bana kalsa G3 alsın. :D Ama adam konuyu s5 üzerine açmış.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Takmıyorum zaten ancak z2 sorunlu bir ürün değil mi? Z2'yi önerenlere cevap veriyorum? Şu an Z2 sorunlu. Niye öneriyorsunuz? Bana babanın firması değil diyorsun da adam s5 için konuyu açmış yine sonyciler doluşmuş buraya? Şu an z2 sorunlu bir telefon. Tavsiye ederek aldrırtarak alıcıyı yakmayın. Burda örneği s5 üzerinden ve konu da s5 üzerine kurulu olduğu için z2 ile kıyasladım. Bana kalsa G3 alsın. :D Ama adam konuyu s5 üzerine açmış.

Z2 de ilk 3 4 parti arızalıdır doğru ama s5 te o fiyata alınacak bir telefon değildir bence hala plastik kasa yapıyolar malzeme kalitesi m8 ve z2 nin gerisinde yazılım olarak iyileşti diyolar ama bunu seneye görcez sony ve htc nin yazılımı s5ten üstündür bu çok net

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Z2'nin sorunlu falan olduğu yok aslında ben sorunun nerede olduğunu çok iyi biliyorum ya neyse..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s5 bence çok kaba bi telefon yani ekraın yanındaki boşluklar aşırı fazla mesela bi s4 kadar ince değil buda onu kaba gösteriyo ve samsung s5 i s4 ten ince yapmak yerine kalın yapmış ve touchwiz arayüzündeki geçiş animasyonlarını değiştirmiş buda telefonu bence kötü etkilemiş yani eski touchwiz daha güzeldi