S4'e rom atabilmek

Bu konuyu okuyanlar

Rainbowx35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese iyi günler. Bu işlerden anlamayan ama buradaki tecrübeli arkadaşlarımızdan yardım isteyen birisi olarak yazıyorum. Şimdiden kusura bakmayın cahilliğimden ötürü.

Bende S4 telefon var. Farklı maddi nedenlerden bu telefonu kullanmam gerekli. Telefonda sıkıntı yok ama aşırı derecede yavaş. Yani şu an içerisinde 5.0.1 mevcut. Lollipop sanırımı kasıyor fazlasıyla. Forumunuzdan öğrendiğim kadarıyla rom atıp telefonu oldukça rahatlatmak mümkün. Aslında araştırdım s6 rom u at diyen bile oldu. :)

Bana bu konuda hiçbir şey bilmeyen biri olarak sıfırdan yardım ederseniz sevinirim... philz touch 6 kurmak lazım dediler.. ama denediğim halde olmadı ne yazık ki. Bu konuda lütfen yardım......

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Arkadaşımda S4 var. Lolipop güncellemesinden sonra kasmaya başladı. Eski 4.4.2 sürüme döndürdüm. Kasma sorunu kalktı. Size 4.4.2 rom atmanızı tavsiye ederim...
Samsung Galaxy S4 [Stock Rom GT-I9500] [Android 4.4.2] | Android Meraklısı
Bu link size yardımcı olucaktır. Videoda nasıl yapacağınızı anlatıyor...
Romdan sonra ayarlardan uygulama yöneticisinden Yazılım Güncellemesi ni devre dışı bırakınız. Lakin 5.1.1 Lollipop güncellemesini tekrar güncelleyebilir.

Rainbowx35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim o da bir seçenek tabii ki ama üst vers. geçme şansım olmaz mı hiç ? onun için merak ettim..

Pesimistadam78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
5.0.1 Lollipop en son Türkiye sürümünü indirip odin ile kurun gayret güzel çalışıyor kasma donma yok.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Custom Rom bir nevi beyin aktarımı değil miydi yani aynı Android sürümünü başka tele aktarmak yoksa Stoc Rom'mu oluyor anlayamadım!

Pesimistadam78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Custom Rom bir nevi beyin aktarımı değil miydi yani aynı Android sürümünü başka tele aktarmak yoksa Stoc Rom'mu oluyor anlayamadım!
Stock rom orjinal üretici yazılımı. Custom rom ise CyanogenMod gibi bağımsız geliştiricilerin geliştirdiği romdur.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlarin dedigi gibi ya 4.4.2 olan eski sürüme dönün ya da custom rom atın...

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Tamam sağol.:)

Son düzenleyen moderatör: