S4 mini şarj sorunu

SeeTake

Asistan
Arkadaşlar kullandığım S4 mini, şarjdayken %85 olunca direk %100 oluyor. Doldu diyor. Çıkarıyorum. Biraz kullanıyorum. %97 filan oluyor. Sonra ekranı kilitliyorum. 5 dakika filan sonra açtığımda %80-85 arasında oluyor. Rom attım düzelmedi, batarya değiştirdim düzelmedi, kalibrasyon yaptım yine düzelmedi. Öneriniz nedir acaba?

Lazzz

Rektör
Batarya değiştirdiğin halde düzelme olmadıysa sorun anakartta, daha önce boyle bir cihaz kullandım, sorun anakart kaynaklıydı.

Arkadaşlar kullandığım S4 mini, şarjdayken %85 olunca direk %100 oluyor. Doldu diyor. Çıkarıyorum. Biraz kullanıyorum. %97 filan oluyor. Sonra ekranı kilitliyorum. 5 dakika filan sonra açtığımda %80-85 arasında oluyor. Rom attım düzelmedi, batarya değiştirdim düzelmedi, kalibrasyon yaptım yine düzelmedi. Öneriniz nedir acaba?
Benim arkadaşım fabrika ayarlarına dönerek düzeltti.

Benim arkadaşım fabrika ayarlarına dönerek düzeltti.

xvanko

Asistan
Sorun anakartta filan değil sorun şarj soketinde bizzat yaşadım 50 tl ye değiştiriyorlar haberin olsun.