S4 güncelleme işe yaramadı

Bu konuyu okuyanlar

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar herkese merhaba. Telefonum çok konuşulan büyük güncelleme 9500 modellleri için yayınlandığında ne cihaz ne de kies onu görmüştü. Tam servise götürecektim birden güncelleme var dedi sorunu kendi kendine çözdü. Neyse güncellediim ama hala lag ve touchwiz dd dolaşırken hafif donmalar oluyor. Hava durumu vidgeti her menüye döndüğümde kendi kendine yeniddn yükleniyor gibi oluyor. Arkadaşlar lütfen birisi yardım etsin ne yapmalıyım??????
Cihaz bilgileri:
Model no GT-ı9500
Android sürümü 4.2.2
Ana bant sürümü:I9500XXUBMG9
Hafıza durumu:top. Alan 8, 90GB
Boş alan:558MB
Ram ise minimum 1.21GB a iniyor. LÜTFEN YARDIM EDİN!!! :(((

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Telefon ram dolmuş dolacak kadar. BENCE çalışan uygulamaların çok fazla. Play storeda clean master indir zaman zaman telefonunu rahatlaştırsın. Ama en iyi ayarlar>uygulamalar bölumunde çalışan uygulamalardan kullanmadıklarını sil. Hava durumu ise kendi ayarlarından duzelt. Otomatik guncelle oldugundan öyledir. Onu 1 gun yap. Telefonda mutlaka biweyler sil veya music videoyu sd kart1 varsa tasi. Hiç olmazsa 4 gb boş yer sakla

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Sorununu gayet anlıyorum. Bu sorun samsungların çoğunda var korkmana gerek yok acaba kazık mı yedim adi bişey mi aldım diye.

1-) S4 daha yeni çıktı.Bu tip şeyler olabilir.S4 zaten hep aynı üretilmez sürekli değiştirilir . Mesela ilk çıkan s3 ile sonra çıkan s3lerde bayağı fark var idi.

2-) Sana tavsiyem eğer cihazı tam verimli kullanmak istiyorsan ; root at , güzel bir rom yükle ( Cyanogenmod mesela) o zaman daha iyi olacaktır kesinlikle. Çünkü samsungunz touchwiz arayüzü o cihazın kendini göstermesini engelliyor.

Ya da " yok kardeş risk alamam garanti gitmesin böyle iyi " düşüncesi taşıyorsan bu şekilde kullanabilirsin.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Telefon ram dolmuş dolacak kadar. BENCE çalışan uygulamaların çok fazla. Play storeda clean master indir zaman zaman telefonunu rahatlaştırsın. Ama en iyi ayarlar>uygulamalar bölumunde çalışan uygulamalardan kullanmadıklarını sil. Hava durumu ise kendi ayarlarından duzelt. Otomatik guncelle oldugundan öyledir. Onu 1 gun yap. Telefonda mutlaka biweyler sil veya music videoyu sd kart1 varsa tasi. Hiç olmazsa 4 gb boş yer sakla
çalışan uygulamalrı ramden silince noluyor? Çalıştırınca tekrar gelmiyor mu? Ve ramden uygulamayı sildim zararı falan olur mu?

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Sen Arkaplandaki uygulamaları temizlesen bile Kalıyor bu yüzden CleanMaster kullan sorunun çözülür

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sen Arkaplandaki uygulamaları temizlesen bile Kalıyor bu yüzden CleanMaster kullan sorunun çözülür
bir de tuşları kitledikten hemen sonra çıkan ışık efektinin sesi düğmeye basıp ekran kapandıktan 3 saniye falan sonra geliyor bazen. Bu da düzelir mi?

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
bir de tuşları kitledikten hemen sonra çıkan ışık efektinin sesi düğmeye basıp ekran kapandıktan 3 saniye falan sonra geliyor bazen. Bu da düzelir mi?

Saydıklarının hepsi arkaplanda birsürü uygulamanın çalışmasıyla alakalıda yani 1 saniye Normal gecıkıyorsa fazlaysa normal değil bende s4 kullanıyorum

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yok hacı yok! Uygulamaları sd karta taşıdım dediğiniz programı indirip temizledim 500 mb yrr açıldı. Ama eskisi gibi. Root işlerine girmek istemiyorum. Bunun çözümü yok mu? Samsung'an soğumaya başladım. :((((((

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Oh be sonunda düzeldi! Atabildiğim kadar uygulamayı 8 GB'lık SD karta attım. Bütün resimleri dropbox'da yedekledikten sonra sd karta atıp sildim. Şarkıları da. Sorun tamamen çözüldü. Yani şimdilik. Sonunda s4 kedni gücünü göstermeye başladı. Yorum yapan ve yardımcı olan bütün arkadaşlar teşekkür ederim. Sağolun varolun. :)))

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sorunu çözmüşsün sevindim ama şunu da söyleyeyim dedim, Samsung Touchwiz hangi cihazda çalışırsa çalışsın bir süre sonra takılmaya, kasmaya başlar. Cihazda böyle bir sorun tekrar olursa uygulama verilerinin; müzik, fotoğraf ve videolarının yedeklerini al telefonu fabrika ayarlarına döndürüp SD kartı biçimlendir.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yani demiyim diyorum ama diyecem samsung pismanliktir!!! İst kanıtı. Daha kendi arayuzunu calistiramayan rehberini mesajini geç açan widgetlerde donan cihaz 8 değil 12 değil 16 hiç değil 20 cekirdekli olsa nafile !!! Zaten ram dolum sacmaligida cabasi.... Bende 1 gb ram var 4.2 ile sense 5 e 300 mb bos ram var. Ve touchwiz gibide saçma değil donma kasma kasılma hiç yok. İsterse test puanlarinda 40000 alsın bi halt olmaz samsungtan plastik geldi plastik gidecek o anca sybian lu nokia larla yarışır !!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi bu nedir yaa? uygulamaları sd karta taşı, resimleri müzikleri dropbox' taşı bilmem efendim kullanmadığın ugulamaları sil, arkada çalışanları kapat eee sonuç cihazım düzeldi. cihazının düzeldiği yok birader, 10 ton yük çeker diyerek aldığın kamyona boş bindiğin zamana hızlı gidiyor, az yükleyince kaldı.. bence samsung kesinlikle pişmanlık...

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
abi bu nedir yaa? uygulamaları sd karta taşı, resimleri müzikleri dropbox' taşı bilmem efendim kullanmadığın ugulamaları sil, arkada çalışanları kapat eee sonuç cihazım düzeldi. cihazının düzeldiği yok birader, 10 ton yük çeker diyerek aldığın kamyona boş bindiğin zamana hızlı gidiyor, az yükleyince kaldı.. bence samsung kesinlikle pişmanlık...
Sinirlenmeye gerek yok. Hafıza kartıyla olay biter. Cahilce konuşmanın anlamı yok. Ram sorunları tel. Hafızası dolunca kendini gösteriyor. Telefon 4 4lük bence.

Son mesajlar