S3'ün sarj Soketinden Cızırtı ve Yanık Kokusu Geliyor

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar telefonumu alalı 1,5 seneye yaklaştı garantisi mevcut. Tertemiz kullanıyorum. Fakat biraz önce telefonum orjinal olmayan ama uyumlu olan sarj aletiyle sarjdayken cızırtılar geldiğini duydum. Hemen çıkarttım yerinden pis bi yanık kokusu geldi. Orjinal sarj cihazım kronik olarak çok yavaş dolduruyordu bende köşede bi yerde duran samsungun sarj cihazıyla sarj etmeye başladım.
Orjinalinide taksam cızırtı yapıyor ve yanık kokusu geliyor. Sarj ediyor telefonu ama komple yakacak diye sarj edemiyorum.
Başına gelen var mı böyle bi sorun, ne yapmam gerek?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
harici şarj üniteleri var. bataryayı o aletle şarj edebilirsin. bataryayı içine koyuyorsun, prize takıyorsun.

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Orjinal ürün kullanmak çok önemli. Yanlış yapmışsın.

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Orjinal ürün kullanmak çok önemli. Yanlış yapmışsın.
S3'ün orjinal ürünü bi cacık etse, kullanıcam da. Heriflerin yaptıkları kabloyu Bilgisayar bile görmüyor 3-4 aydan sonra. Dün samsungun müşteri hizmetleriyle görüştüm farklı sarj aletleriyle farklı prizlerde deneyin dedi, olmadı servise götürmeniz gerek dedi. Şuan orjinali olmayan sarj cihazı sarj ediyor diğerleri etmiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim s3 mini cep tlf var tlf cızırtı geldi ve koku oluyo şarzı takınca bi sorabilirmisiniz

bananaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kullandigin sarj aleti ile orjinalin kac amper olduna bak belki ondandir

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
gecen gün bir gece kondu yandı ve içinde iki çocuk vardı ısınan cızırtı yapan şarj aletlerini atın çöpe

bananaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Clients üstadım dedin doru ama ısınması problem değil, asıl sorun cızırtı sesi ark yani şelale diğer bir adıylada atlama veya kısa devre gibi tehlikeli olayların belirtisi sayılabilecek (cızırtı) durumlarda kalitli ve sağlam şarj aletleriyle değitirilmesi doğru olur uzun lafın kısası ısıma (plastigi eritmeyecek seviyede) sorun teşkil etmez

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
sen bilrsin ama haberleri izledikten sonra ben korktum acıkcası.

Reaksiyon puanı
16,118
servise verin öteki orjinal değil dediğinin üzerinde samsung logosu varsa o da orjinal.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Benim general mobile şarj aletinden cıyıklama gibi bir ses geliyor. sarja takınca ses baya azalıyor. Sıkıntı olurmuki

Reaksiyon puanı
16,118
switch mode besleme devresi var yani anahtarlamalı diye türkçe karşılığı olan sistemle çalışıyor şarj cihazları küçük boyutuna ramen yüksek akım veriyor diye kullanılıyor ses normal.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi akşamlar ev arkadaşımın s3 ünde aynı sorun vardı ve anakartı yandı. garantili olarak yaptıramadı ve telefon şu anda çöp durumda.

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hayatımda gördüğüm en sıkıntılı telefon bi daha samsung mu, tövbeee.

umut erdem

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar telefonumu alalı 1,5 seneye yaklaştı garantisi mevcut. Tertemiz kullanıyorum. Fakat biraz önce telefonum orjinal olmayan ama uyumlu olan sarj aletiyle sarjdayken cızırtılar geldiğini duydum. Hemen çıkarttım yerinden pis bi yanık kokusu geldi. Orjinal sarj cihazım kronik olarak çok yavaş dolduruyordu bende köşede bi yerde duran samsungun sarj cihazıyla sarj etmeye başladım.
Orjinalinide taksam cızırtı yapıyor ve yanık kokusu geliyor. Sarj ediyor telefonu ama komple yakacak diye sarj edemiyorum.
Başına gelen var mı böyle bi sorun, ne yapmam gerek?
Kisa devre yapiyodur sarj etme