S22 Neden Alınmamalı?

Bu konuyu okuyanlar

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472

Ekli dosyalar

• 440387C8-969E-42BA-BD0B-E61D31BFCD45.png
    440387C8-969E-42BA-BD0B-E61D31BFCD45.png
    204.9 KB · Görüntüleme: 108

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Hocam samsungdan anlamayan apple çılgını ile muhatap olma daha S22'deki işlemciyi bilmiyor samsung kötülüyor ??Ekli dosyayı görüntüle 171741
Yanlız Avrupa da S22 serisi exynos 2200 kullanıyor. Bu işlemci, bu seneki amiral gemisi işlemcilere kıyasla performans olarak gerisinde kalıyor. Yani exynos 2200 bir amiral gemisine yakışacak bir performans sergilemiyor maalesef.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Yanlız Avrupa da S22 serisi exynos 2200 kullanıyor. Bu işlemci, bu seneki amiral gemisi işlemcilere kıyasla performans olarak gerisinde kalıyor. Yani exynos 2200 bir amiral gemisine yakışacak bir performans sergilemiyor maalesef.
Hocam hiç uğraşma.Adam Samsungun arayüzüne sade diyor.??? Teknoloji bilgisi kıt olan birinin anlamasını beklemiyorum.???

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Farkındaysan biz türkiyedeyiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam hiç uğraşma.Adam Samsungun arayüzüne sade diyor.??? Teknoloji bilgisi kıt olan birinin anlamasını beklemiyorum.???

Biz türkiyedeyiz yorum yaptigimiz kişi türkiyede kendinizi kurtarmak avrupada şöyle diyorsunuz işte sen her yorumunda bu kadar alçalıyorsun!
ABD G.kore Çin ve Türkiye pazarında Snapdragon 8 gen 1 Snapdragon 8 gen 1 bak bi daha tekrar ediyorum Snapdragon 8 gen 1

Hayat sana iphone üzerinden dönüyor asıl kıt sensin!

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220629-081308_Chrome.jpg
    Screenshot_20220629-081308_Chrome.jpg
    88.7 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Farkındaysan biz türkiyedeyiz

Biz türkiyedeyiz yorum yaptigimiz kişi türkiyede kendinizi kurtarmak avrupada şöyle diyorsunuz işte sen her yorumunda bu kadar alçalıyorsun!
ABD G.kore Çin ve Türkiye pazarında Snapdragon 8 gen 1 Snapdragon 8 gen 1 bak bi daha tekrar ediyorum Snapdragon 8 gen 1

Hayat sana iphone üzerinden dönüyor asıl kıt sensin!
Bir önceki yazınızda,Exynos 2200 lü versiyonunun olmadığını iddaa eden sizsiniz farkındaysanız…

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Ben POCO'nun yeni çıkan telefonunu almak istediğimde bana S22 diye tutturmuşlardı. Ne yapacağımı şaşırdım şimdi.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Bir önceki yazınızda,Exynos 2200 lü versiyonunun olmadığını iddaa eden sizsiniz farkındaysanız…
Ben Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşıyorum.Burada alıyorum.Buradaki gelen kullandığım versiyona göre buradaki insanları doğru yönlendirerek grup kurallarına uygun davranıyorum.

Sen bana avrupa pazarı dersen dünyanın en büyük pazarları olan çin ve abd pazarıyla cevap alınca kızmayacaksın (Güney Kore ve türkiye pazarını buraya bilerek yazmadım yoksa bir önceki yorumda orayıda yazdığımı biliyorum)
Screenshot_20220629-103126_Chrome.jpg
Screenshot_20220629-103117_Chrome.jpg

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Mayıs 2 den beri s21 fe Exynos 2100 kullanıcısıyım hiçbir sorunla karşılaşmadım, bence s22 ailesi Exynos ile gelmeliydi?
S22 deki exynos 2200 de performans ve verimlilik olarak çok iyi değil.Qualcomun işlemcilerini TSMC firması yapmalıydı.Samsung 2 yıldır Qualcomun işlemcilerini batırıyor.
@murat zorluu ,Arkadaş S22 serisinin exynos 2200 lü versiyonunun pek iyi olmadığını bahsetmiş. Türkiyedeki cihaz hakkında birşey dememişki?
Hocam samsungdan anlamayan apple çılgını ile muhatap olma daha S22'deki işlemciyi bilmiyor samsung kötülüyor ??Ekli dosyayı görüntüle 171741
Siz ise arkadaşa s22 serisindeki kullanılan işlemciyi bilmiyor deyip exynos 2200 lü versiyonun olmadığını idda ediyorsunuz.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
@murat zorluu ,Arkadaş S22 serisinin exynos 2200 lü versiyonunun pek iyi olmadığını bahsetmiş. Türkiyedeki cihaz hakkında birşey dememişki?

Siz ise arkadaşa s22 serisindeki kullanılan işlemciyi bilmiyor deyip exynos 2200 lü versiyonun olmadığını idda ediyorsunuz.
Hocam ülkemizde S22 ailesinin Snapdragon 8 gen 1 ile geldiğini bende biliyorum.Ben S22 ailesinde iki işlemci kullanıldığını,hem Snapdragon,hemde exynoslu olanın çok iyi olmadığını iddia ettim.Yazılanı iyi okumuyor ve bana laf sokmak için bahane arıyor.Bu konunun en başına git.Ben kendisine tek kelime yazmadım.Lafta sokmadım.Kendisi bana laf sokup gönderme yapınca bende gönderme yaptım.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685

Kardeşim bende burada türkiyedeki versiyonda bahsediyorum.Ya ben Türkçe konuşmuyorum yada siz Türkçe anlamıyorsunuz.BEN ZATEN SÖYLEDİĞİM HERŞEYİN ARKASINDAYIM!

Konuyu açan arkadaşın Türkiyeden alacağını göz önüne alırsak bu arkadaşa Snapdragon 8 gen 1 işlemcili telefonu anlatacaz.Yani iphone övmek için Avrupa'daki işlemciyi anlatamayacaz.Bunu böyle yapmayanı bozacam bozmaya da devam edecem!

Sen Avrupa exynos 2200 dersen
Bende derim ki git çin abd Günay Kore ve türkiyeden Snapdragon 8 gen 1 işlemcili al derim.

Türkiyeye Snapdragon 8 gen 1 işlemci gelmişken exynos 2200 anlatmanın anlamı nedir bunu cevaplarmısın ? ( öyle arkadaş örnek vermiş bu islemcide var demiş banane türkiyede olmayandan yada söylemek istemiş deme adam gibi cevap ver)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Kardeşim bende burada türkiyedeki versiyonda bahsediyorum.Ya ben Türkçe konuşmuyorum yada siz Türkçe anlamıyorsunuz.BEN ZATEN SÖYLEDİĞİM HERŞEYİN ARKASINDAYIM!

Konuyu açan arkadaşın Türkiyeden alacağını göz önüne alırsak bu arkadaşa Snapdragon 8 gen 1 işlemcili telefonu anlatacaz.Yani iphone övmek için Avrupa'daki işlemciyi anlatamayacaz.Bunu böyle yapmayanı bozacam bozmaya da devam edecem!

Sen Avrupa exynos 2200 dersen
Bende derim ki git çin abd Günay Kore ve türkiyeden Snapdragon 8 gen 1 işlemcili al derim.

Türkiyeye Snapdragon 8 gen 1 işlemci gelmişken exynos 2200 anlatmanın anlamı nedir bunu cevaplarmısın ? ( öyle arkadaş örnek vermiş bu islemcide var demiş banane türkiyede olmayandan yada söylemek istemiş deme adam gibi cevap ver)
Sizin anlamadığınız şey ise o arkadaşın yazdığı mesajda Türkiye cihazı hakkında birşey konuşulmadı farkındaysanız. Konuyu değiştirip durmayın. Bir arkadaş “bence s22 serisi exynos 2200 ile gelmeliydi demiş”. Applemania adlı arkadaş ise exynos 2200 versiyonunun pek iyi olmadığını açıklamış Siz, arkadaşın s22 deki işlemciyi bilmediğini exynos 2200 versiyonunun olmadığını söylediniz. Bunun yanlış olduğunu açıkladım. Şimdi ise konuyu değiştirip Türkiye deki cihaz sd8gen1 diyorsunuz.Türkiyedeki cihazın sd8 gen1 olduğunu bizde biliyoruz merak etmeyin. Ha bu arada Snapdragon 8 gen 1 de verimlilik konusunda pek iyi değil maalesef. Performans konusunda ise Apple A15 kadar performanslı değil ama exynos 2200 den güçlü.

Benim exynos 2200 lü verisiyonun anlatmamın sebebi size exynos 2200 lü versiyonunun olduğunu ve sd8gen1 kadar iyi olmadığını açıklamaktı.

Son düzenleme:

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Sizin anlamadığınız şey ise o arkadaşın yazdığı mesajda Türkiye cihazı hakkında birşey konuşulmadı farkındaysanız. Konuyu değiştirip durmayın. Bir arkadaş “bence s22 serisi exynos 2200 ile gelmeliydi demiş”. Applemania adlı arkadaş ise exynos 2200 versiyonunun pek iyi olmadığını açıklamış Siz, arkadaşın s22 deki işlemciyi bilmediğini exynos 2200 versiyonunun olmadığını söylediniz. Bunun yanlış olduğunu açıkladım. Şimdi ise konuyu değiştirip Türkiye deki cihaz sd8gen1 diyorsunuz.Türkiyedeki cihazın sd8 gen1 olduğunu bizde biliyoruz merak etmeyin. Ha bu arada Snapdragon 8 gen 1 de verimlilik konusunda pek iyi değil maalesef. Performans konusunda ise Apple A15 kadar performanslı değil ama exynos 2200 den güçlü.

Benim exynos 2200 lü verisiyonun anlatmamın sebebi size exynos 2200 lü versiyonunun olduğunu ve sd8gen1 kadar iyi olmadığını açıklamaktı.
Hocam konuda Snapdragon 8 gen 1 in çok ısındığını ve aşırı pil tükettiğini belirttim.S21 Fe kullanan bir kardeşimiz “Bence S22 ailesi exynos 2200 ile gelmeliydi” dediği için S21 Fe kullanan kardeşime cevap yazdım.Bunu bile farklı yorumlayıp laf atıyor.Bu arada bu forumda Exynos 2100 e güvenmediğimi belirtmiştim.Exynos 2200 ve Snapdragon 8 gen 1 i gördükten sonra Exynos 2100 e haksızlık ettiğimi fark ettim.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Hocam konuda Snapdragon 8 gen 1 in çok ısındığını ve aşırı pil tükettiğini belirttim.S21 Fe kullanan bir kardeşimiz “Bence S22 ailesi exynos 2200 ile gelmeliydi” dediği için S21 Fe kullanan kardeşime cevap yazdım.Bunu bile farklı yorumlayıp laf atıyor.Bu arada bu forumda Exynos 2100 e güvenmediğimi belirtmiştim.Exynos 2200 ve Snapdragon 8 gen 1 i gördükten sonra Exynos 2100 e haksızlık ettiğimi fark ettim.
Bende onu anlatmak istemiştim. Bu arada dediğiniz gibi Exynos 2100 fena değildi. 1,5 sene boyunca S21 ultra kullandım, performans olarak sd888 e yakındı, pil konusunda ise hemen hemen aynıydı hatta biraz daha iyi sonuç bile verebiliyordu.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,765
Ben S22 ya da SD 8 Gen 1'li cihaz yerine E2100'lü (S21 FE), D9000'li (var ise) ya da hiç olmadı bir önceki nesil SD888'li Android cihazlar alırdım. Hatta geçenlerde gördüm, SD870'li Poco F3 bile Poco F4 GT'den daha verimli çalıştığı için de çok daha kolay şekilde yüksek performanslarda kalabiliyor.

Verimlilik ve W/P değeri benim için son derece önemli son günlerde.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Bende onu anlatmak istemiştim. Bu arada dediğiniz gibi Exynos 2100 fena değildi. 1,5 sene boyunca S21 ultra kullandım, performans olarak sd888 e yakındı, pil konusunda ise hemen hemen aynıydı hatta biraz daha iyi sonuç bile verebiliyordu.
Hocam merakımı bağışlayın.S21 ultradan iPhone 13 Pro max e niye geçtiniz? Cevaplarsan sevinirim.

Ben S22 ya da SD 8 Gen 1'li cihaz yerine E2100'lü (S21 FE), D9000'li (var ise) ya da hiç olmadı bir önceki nesil SD888'li Android cihazlar alırdım. Hatta geçenlerde gördüm, SD870'li Poco F3 bile Poco F4 GT'den daha verimli çalıştığı için de çok daha kolay şekilde yüksek performanslarda kalabiliyor.

Verimlilik ve W/P değeri benim için son derece önemli son günlerde.
Snapdragon 888 de Samsung yapımı bir işlemci.888 de Snapdragon 8 gen 1 gibi çok ısınıyor ve aşırı pil tüketiyor.

Son düzenleme:

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685

Exynos 2200'ün kötü olduğunu sana sormam merak etme!

Ben türkiyedeki cihaza göre yorumumu ne o kişiye nede avukatına asla boyun eğmem.O arkadaş ile tartışmalarımız zaten adli mercilere gitti!

Kimsenin konu felan değiştirdiği yok ben burada Snapdragon 8 gen 1 işlemcili S22'den bahsediyorum.Türkiyede bu versiyonu var.Sen Avrupa'daki versiyondan bahsediyorsun

Ben burada kendi halimde kimseye birşey demeden yorum yaparken daha önceki tartışmaları buraya taşıyıp (forumda kendini bilmez samsung fanı var) benimle bir tartışmaya giren o şahıs avukatını çağıranda!

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Hocam merakımı bağışlayın.S21 ultradan iPhone 13 Pro max e niye geçtiniz? Cevaplarsan sevinirim.

Snapdragon 888 de Samsung yapımı bir işlemci.888 de Snapdragon 8 gen 1 gibi çok ısınıyor ve aşırı pil tüketiyor.
One ui animasyonları hala yeteri kadar akıcı değil. Evet 120hz s21 ultrada güzel çalışıyordu fakat örneğin şarj animasyonu 30fps de çalışıyor, kamera uygulamasından girerken veya çıkarken hiç akıcı olmayan animasyon vs… sinir bozucuydu. İnstagram da ise story kalitesi iyi değildi. Son zamanlarda instagram da fotoğraf/video paylaşıyorum ve açıkcası S21 Ultra nın çektiği videolar gayet iyi olsa bile instagrama atınca bildiğiniz gibi çok kalite kaybı yaşıyor. iPhone 13 Pro Max e geçmemin diğer sebebleri ise, iOS cihaza tekrar geri geçmek istemem,video performansı, sinematik mod (çok iyi çalışıyor bu arada), video editlemelerini çok daha hızlı bir şekilde ve nerdeyse ısınmadan yapabiliyor olması.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
One ui animasyonları hala yeteri kadar akıcı değil. Evet 120hz s21 ultrada güzel çalışıyordu fakat örneğin şarj animasyonu 30fps de çalışıyor, kamera uygulamasından girerken veya çıkarken hiç akıcı olmayan animasyon vs… sinir bozucuydu. İnstagram da ise story kalitesi iyi değildi. Son zamanlarda instagram da fotoğraf/video paylaşıyorum ve açıkcası S21 Ultra nın çektiği videolar gayet iyi olsa bile instagrama atınca bildiğiniz gibi çok kalite kaybı yaşıyor. iPhone 13 Pro Max e geçmemin diğer sebebleri ise, iOS cihaza tekrar geri geçmek istemem,video performansı, sinematik mod (çok iyi çalışıyor bu arada), video editlemelerini çok daha hızlı bir şekilde ve nerdeyse ısınmadan yapabiliyor olması.
Hayırlı olsun.Çok doğru bir tercih yapmışsın.Uzun yıllar sorunsuz kullanmanı diliyorum.Bende Samsungu S20 den sonra bıraktım.1 ay exynos 990 rezilliği bana fazlası ile yetti.S20 den sonra Poco X3 Pro ya geçtim.Onada 1 ay dayanabildim.Sonra iPhone 8 e geçtimBatarya hariç çok memnun kaldım,Batarya performansı için 11 Pro max almayı istiyordum ama enflasyon ve doların fırlayıp fiyatların uçmasından dolayı ikinci el Xs max aldım.Xs max i 1 hafta kullanıp ahize sorunundan dolayı elden çıkarıp Se 2020 aldım.Mobil veride batarya performansı hariç Se 2020 den memnunum ama ilerde Pro serisi bir iPhone almak kafamda var.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Hayırlı olsun.Çok doğru bir tercih yapmışsın.Uzun yıllar sorunsuz kullanmanı diliyorum.Bende Samsungu S20 den sonra bıraktım.1 ay exynos 990 rezilliği bana fazlası ile yetti.S20 den sonra Poco X3 Pro ya geçtim.Onada 1 ay dayanabildim.Sonra iPhone 8 e geçtimBatarya hariç çok memnun kaldım,Batarya performansı için 11 Pro max almayı istiyordum ama enflasyon ve doların fırlayıp fiyatların uçmasından dolayı ikinci el Xs max aldım.Xs max i 1 hafta kullanıp ahize sorunundan elden çıkarıp Se 2020 aldım.Mobil veride batarya performansı hariç Se 2020 den memnunum ama ilerde Pro serisi bir iPhone almak kafamda var.
Teşekkür ederim.

Ekremfatihefs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Suan heyet samsungdan savunma istedi bakalim son durum ne olacak.
Bu arada dun ki ekran surem 1gune nasil yayarim diye ugrastim ve anca bunu alabildim. (3 saat bile degil)
Yane donerle ayranin sonunu denk getirmeye calisirsinya. Iste bende 1 gun ile bataryayi denk getirmeye calistim ???????

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220701-200234_Device care.jpg
    Screenshot_20220701-200234_Device care.jpg
    39.1 KB · Görüntüleme: 95

Denizcan 20809

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla benimki general Mobile gm8 wp de 42c oluyor konuşurken 38 39c oluyor ilginç pubg 45c kasmadan açıyor şarjı 5 6 saat gidiyor yenisini alamadığım için memnunun he başka model alabilsem anında değişirim ama teldeki değil eldeki kuşa bakalım

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Suan heyet samsungdan savunma istedi bakalim son durum ne olacak.
Bu arada dun ki ekran surem 1gune nasil yayarim diye ugrastim ve anca bunu alabildim. (3 saat bile degil)
Yane donerle ayranin sonunu denk getirmeye calisirsinya. Iste bende 1 gun ile bataryayi denk getirmeye calistim ???????
Pil kullanımında ekran kısmında ne kadar süre alıyorsunuz?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Ekran goruntusunu paylastim mesaja bakarsan ama gene atim sana
Bu ekran süresi değil. Pilin kullanım süresi. Bak aşağıda uygulamalar var onların arasında ekran olacak oraya bakarsan ekran açık kaç saat kullanıldığı çıkar ona göre de sağlıklı bir yorum yapılabilir.