S22 mi iPhone 12 mi

Bu konuyu okuyanlar

cikotala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba s22 mi iPhone 12 64gb mi fiyatları aynı neredeyse ikinci el olarak ios hiç kullanmadım fotoğraf video çekmek için istiyorum kaslarimi çekip kızlara atacağım.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Merhaba s22 mi iPhone 12 64gb mi fiyatları aynı neredeyse ikinci el olarak ios hiç kullanmadım fotoğraf video çekmek için istiyorum kaslarimi çekip kızlara atacağım.
İphone 12 almanı tavsiye ederim.Sosyal medya kullanımında S22 de iyileştirmeler olsada yinede bir iPhone değil.

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
s22 alırsan 6 ay sonra 10 bin'e 1 ayda zor satarsın yarı yarıya zarar edersin iPhone 12 alırsan altın gibi 1 günde aldığın fiyattan yükseğe satarsın. s22 alırsan birkaç ay sonra kasmaya başlayacak takılmalar saçma hatalar alıcaksın iPhone 12 alırsan 3-4 yıl daha stabil taş gibi çalışacak. s22 alırsan hiçbir garanti servis desteğin yok apple alırsan arkanda memnuniyet odaklı servis var. s22 alıp çamur gibi fotoğraflar çekiceksin iPhone 12 alırsan medyada çok iyi ve net olucaksın. s22 alırsan kimse şoyami yada onur popo coppo gibi telefonlardan farkını anlamayacak 3 liralık android telefon görüntüsü olacak 2.5 milyona egea almışsın gibi olacak

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
s22 alırsan 6 ay sonra 10 bin'e 1 ayda zor satarsın yarı yarıya zarar edersin iPhone 12 alırsan altın gibi 1 günde aldığın fiyattan yükseğe satarsın. s22 alırsan birkaç ay sonra kasmaya başlayacak takılmalar saçma hatalar alıcaksın iPhone 12 alırsan 3-4 yıl daha stabil taş gibi çalışacak. s22 alırsan hiçbir garanti servis desteğin yok apple alırsan arkanda memnuniyet odaklı servis var. s22 alıp çamur gibi fotoğraflar çekiceksin iPhone 12 alırsan medyada çok iyi ve net olucaksın. s22 alırsan kimse şoyami yada onur popo coppo gibi telefonlardan farkını anlamayacak 3 liralık android telefon görüntüsü olacak 2.5 milyona egea almışsın gibi olacak
Stabilite olayı One ui 5 te iyi bir seviyeye gelebilir ona bir şey diyemem ama batarya konusunda saç baş yolacağı kesin.İkinci elde dediğin gibi yarı fiyatına zor satacak.Servis konusunda da Samsunga yolu düştü mü mağdur olacak.Hepsini geçtim 8 gen 1 in aşırı ısınma sorunu küçük kasa ve soğutma olmadığı için S22 dede var.Isınmadan dolayı mağdur olma durumuda var.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
S22 tabii ki, 10.000 TL'ye falan satmazsınız merak etmeyin. Bom boş bir algı var onu yazan insanda, S22, iPhone 13 dengidir, S22'nin işlemcisi 4nm'lik Dünya'nın en güçlü işlemcilerinden biridir ayrıca TSMC'nin ürettiği 8+ Gen 1'den daha serin çalışmaktadır, iPhone 13 ile ortalama 3-4 derece sıcaklık farkı var. Kullanıma bağlı ise günü rahatlıkla çıkartırsınız. Teknoloji mağazasına gidip incelerseniz kasasının, lenslerinin ne kadar kaliteli olduğunu ve özellikle arayüzünün ne kadar hızlı olduğunu görürsünüz. Xiaomi değil bu merak etmeyin, 1-2 yıl sonra Custom ROM'la uğraşmazsınız.

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
S22 tabii ki, 10.000 TL'ye falan satmazsınız merak etmeyin. Bom boş bir algı var onu yazan insanda, S22, iPhone 13 dengidir, S22'nin işlemcisi 4nm'lik Dünya'nın en güçlü işlemcilerinden biridir ayrıca TSMC'nin ürettiği 8+ Gen 1'den daha serin çalışmaktadır, iPhone 13 ile ortalama 3-4 derece sıcaklık farkı var. Kullanıma bağlı ise günü rahatlıkla çıkartırsınız. Teknoloji mağazasına gidip incelerseniz kasasının, lenslerinin ne kadar kaliteli olduğunu ve özellikle arayüzünün ne kadar hızlı olduğunu görürsünüz. Xiaomi değil bu merak etmeyin, 1-2 yıl sonra Custom ROM'la uğraşmazsınız.
10 bine satmazsınız merak etmeyin demiş animeci arkadaşımız. Aslan parçası bak bakalım s22 çıkınca s21 kaç paraya satılıyo
-s23 çıkınca s22 kaç para olacakmış öğretelim bakalım sana

Ekli dosyalar

• 33242915-5541-4FFC-AF3B-F3CB67FEECBF.png
    33242915-5541-4FFC-AF3B-F3CB67FEECBF.png
    276.6 KB · Görüntüleme: 157

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
10 bine satmazsınız merak etmeyin demiş animeci arkadaşımız. Aslan parçası bak bakalım s22 çıkınca s21 kaç paraya satılıyo
-s23 çıkınca s22 kaç para olacakmış öğretelim bakalım sana
Yalnız bu S21, sıfır fiyatı 13.000 TL, 2. eli 10.000-11.000 TL. Çok değer kaybetmemiş değil mi?

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Allah aşkına parol mu içtin bu neyin kafası

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İPhone alacaksan 64 gb alma 128 gb daha mantıklı olur ama ben senin yerine olsam 12 Pro'ya zorlarım

G R A P U

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şoyami dediğin cihaz "Mi 12S Ultra", işlemci testlerinde ve diğer çoğu testlerde iPhone 13 Pro'ya fark atıyor. Google dan bakabilirsin. ?? @cikotala soruna gelecek olursak s22 tercih ederdim şahsen.

Siyar155

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İPhone alacaksan 64 gb alma 128 gb daha mantıklı olur ama ben senin yerine olsam 12 Pro'ya zorlarım
Hocam siz halen mi 9t mı kullanıyorsunuz eskiden ben forumda dolaşırdım hep siz o zamanlar iPhone 5s den mi9t yi almayı düşünüyordunuz sizi şimdi görünce bir mutlu oldum

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam siz halen mi 9t mı kullanıyorsunuz eskiden ben forumda dolaşırdım hep siz o zamanlar iPhone 5s den mi9t yi almayı düşünüyordunuz sizi şimdi görünce bir mutlu oldum
evet hocam İPhone 5s'ten Mİ9T'ye geçen o manyak benim :D
Dürüst olmak gerekirse ben İPhone'dan başka telefon kullanamayacağımı geçen sene anladım ve Xiaomi'den ciddi anlamda soğudum Mİ9T ilk ve son Xiaomi modelim olacak. Şu sıralar tek isteğim İPhone 12 Pro eğer şartlarım izin verirse 2.el temiz almak istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ay 3.senesini dolduracak hocam ve telefondan ciddi anlamda sıkıldım beni İPhone dışında telefonlar mutlu etmiyor ben bunu geçen sene fark ettim inşallah seneye Xiaomi'den temelli kurtulurum da rahatlarım. Yeni telefona geçmek malesef çok sancılı oluyor benim için

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Dürüst olmak gerekirse ben İPhone'dan başka telefon kullanamayacağımı geçen sene anladım ve Xiaomi'den ciddi anlamda soğudum Mİ9T ilk ve son Xiaomi modelim olacak. Şu sıralar tek isteğim İPhone 12 Pro eğer şartlarım izin verirse 2.el temiz almak istiyorum

Bu ay 3.senesini dolduracak hocam ve telefondan ciddi anlamda sıkıldım beni İPhone dışında telefonlar mutlu etmiyor ben bunu geçen sene fark ettim inşallah seneye Xiaomi'den temelli kurtulurum da rahatlarım. Yeni telefona geçmek malesef çok sancılı oluyor benim için

Mi 9T ciktigi zaman cok iyi telefondu. Hem sarji cok iyi gidiyordu hem de MIUI o zamanlar cok basariliydi. Telefonun kendisi de oldukca zarifti zaten. Ne olduysa o 1-1.5 yilda gelen guncellemelerle telefonun bataryasi yuzde 30-40 daha kotu oldu. O gun ben de anladim ki beni pil konusunda iPhone'dan baskasi paklamaz. Gidip iPhone 11 almistim. Halen oldukca memnunum. Ben mesela telefonlardan oldukca cabuk sikilan birisiyim ama elimdeki cihazdan halen memnunum.

Siyar155

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Bencede 12 pro güzel cihaz hem 12 proyu aldıktan sonra 1 1.5 sene kullanıp satıp para koyup üst modele geçersiniz bende yeni iOS’a geçtim daha 2 hafta oldu daha alışamadım tam

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bencede 12 pro güzel cihaz hem 12 proyu aldıktan sonra 1 1.5 sene kullanıp satıp para koyup üst modele geçersiniz bende yeni iOS’a geçtim daha 2 hafta oldu daha alışamadım tam
Bende zaten bu yüzden İPhone istiyorum Android'te model yükseltmek pek kolay olmuyor 2.el piyasası da değersiz açıkçası IOS bana daha rahat geliyor Android'e kıyasla 3 sene önce Android'i seviyordum şimdi mecburiyetten kullanıyorum

Mi 9T ciktigi zaman cok iyi telefondu. Hem sarji cok iyi gidiyordu hem de MIUI o zamanlar cok basariliydi. Telefonun kendisi de oldukca zarifti zaten. Ne olduysa o 1-1.5 yilda gelen guncellemelerle telefonun bataryasi yuzde 30-40 daha kotu oldu. O gun ben de anladim ki beni pil konusunda iPhone'dan baskasi paklamaz. Gidip iPhone 11 almistim. Halen oldukca memnunum. Ben mesela telefonlardan oldukca cabuk sikilan birisiyim ama elimdeki cihazdan halen memnunum.
hocam sen zamanında Xiaomi'den kurtuldun en iyisini yaptın ben şartlarım izin vermediği için İPhone'a geçemedim bu arada Xiaomi cidden bozdu artık gram ilgimi çekmiyor

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
iPhone 12 Tavsiye Ederim Mutlu Edicek Bir Cihaz Abisi iPhone 12 Pro'yu 2 Yıl Kullanmış Birisi Olarak Pişman Olma Olasılığınızın Oldukça Düşük Olduğunu Belirtmek İsterim.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
iPhone 12 Tavsiye Ederim Mutlu Edicek Bir Cihaz Abisi iPhone 12 Pro'yu 2 Yıl Kullanmış Birisi Olarak Pişman Olma Olasılığınızın Oldukça Düşük Olduğunu Belirtmek İsterim.
Bende son zamanlarda 12 Pro'ya kafayı taktım inşallah en kısa zamanda 12 Pro sahibi olurum hocam

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
iphone 12 alacaksan en az 128 gb alcaksın onun dışında s22 ip 13 ün dengi batarya kalitesi ve sosyal medya performansı seni üzebilir sana ip 12 daha iyi olur ama en az 128 gb almaya bak

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
S22 tabii ki,

Asphalt 9 ve PUBG gibi oyunlar S22'de 30 saniye daha erken açılıyor... Kamera olarak da gece kamerası, düşük ışık, makro ve zoom da iPhone 13'den bile iyi. Tek kötü yanı mobil veride 6 saat ekran süresi vermesi, zaten iPhone 12'de de hemen hemen aynı ekran süresi veriliyor. Kaldı ki oyunsuz kullanım varsa karışık kullanımda mobil veride 7-8 saat ekran süresi bile alabilirsiniz. Ayrıca S22 ısınmıyor, TSMC'nin ürettiği 8+ Gen 1 kullanan bütün 2022 amiral gemilerinden daha serin çalışıyor ve iPhone 13'den 2-3 derece daha sıcak çalışmakta, yük altında S22 54-55 dereceleri görürken iPhone 13 49-50 dereceleri görüyor anormal bir ısısı yok. Özellikle performans kaybı yaşatacak kadar ısınma yok.

Son düzenleme:

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
S22 tabii ki,

Asphalt 9 ve PUBG gibi oyunlar S22'de 30 saniye daha erken açılıyor... Kamera olarak da gece kamerası, düşük ışık, makro ve zoom da iPhone 13'den bile iyi. Tek kötü yanı mobil veride 6 saat ekran süresi vermesi, zaten iPhone 12'de de hemen hemen aynı ekran süresi veriliyor. Kaldı ki oyunsuz kullanım varsa karışık kullanımda mobil veride 7-8 saat ekran süresi bile alabilirsiniz. Ayrıca S22 ısınmıyor, TSMC'nin ürettiği 8+ Gen 1 kullanan bütün 2022 amiral gemilerinden daha serin çalışıyor ve iPhone 13'den 2-3 derece daha sıcak çalışmakta, yük altında S22 54-55 dereceleri görürken iPhone 13 49-50 dereceleri görüyor anormal bir ısısı yok.
zaten çoğu kişi söyledi rakibi ip 13 diye ama burdaki arkadaş sosyal medya vs kullandığı için ip 12 önerildi ben olsam s22 alırdım mesela

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
zaten çoğu kişi söyledi rakibi ip 13 diye ama burdaki arkadaş sosyal medya vs kullandığı için ip 12 önerildi ben olsam s22 alırdım mesela
Sosyal medyada Galaxy S serisinin tek sorunu (en azından S21 FE'de) Instagram'a hikaye atarken Instagram'dan müzik koyarsan kalite düşüyor bu kadar. Bu da S22'de tam anlamıyla çözüldü, iPhone 12 almak için hiçbir kayda değer sebep yok. Arayüz olarak Samsung en stabil ve en kullanışlı arayüzlerden zaten, S22 şu an 5-6 yıl rahatlıkla götürür.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Sosyal medyada Galaxy S serisinin tek sorunu (en azından S21 FE'de) Instagram'a hikaye atarken Instagram'dan müzik koyarsan kalite düşüyor bu kadar. Bu da S22'de tam anlamıyla çözüldü, iPhone 12 almak için hiçbir kayda değer sebep yok. Arayüz olarak Samsung en stabil ve en kullanışlı arayüzlerden zaten, S22 şu an 5-6 yıl rahatlıkla götürür.
bende ikisi arasından s22 alırdım ama s22 de sosyal medya sorunu yok desem gelip beni linçliyecekler yoksa bilgim var çoğu şeyden bizim insanlarda iphone sosyal medyada çok iyi dedikleri için öyle yazdım

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
bende ikisi arasından s22 alırdım ama s22 de sosyal medya sorunu yok desem gelip beni linçliyecekler yoksa bilgim var çoğu şeyden bizim insanlarda iphone sosyal medyada çok iyi dedikleri için öyle yazdım
Siz doğru argüman sunduğunuz sürece kimse linçleyemez merak etmeyin, en fazla fanboy falan derler. Şu an S22 ile iPhone 13 arasında bile sosyal medya kamerasında ya da optimizasyonunda hiçbir fark yok.

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Bende son zamanlarda 12 Pro'ya kafayı taktım inşallah en kısa zamanda 12 Pro sahibi olurum hocam
İnşallah Hocam, Keşke Herkes İstediği Cihaza Sahip Olabilse. Fakat Ülkenin Ekonomik Şartları O Kadar Kötü Ki Yabancı Adamın Ülkesinde Yenisi Çıktığı An 100$ İndirim Yapılan Eski Telefona Bizim Burda Zam Yapıyorlar...

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Siz doğru argüman sunduğunuz sürece kimse linçleyemez merak etmeyin, en fazla fanboy falan derler. Şu an S22 ile iPhone 13 arasında bile sosyal medya kamerasında ya da optimizasyonunda hiçbir fark yok.
s22 pin rakibi fiyat ve özellik olarak iPhone 11 dir. Algı ve spekülasyon yapmayın

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
s22 pin rakibi fiyat ve özellik olarak iPhone 11 dir. Algı ve spekülasyon yapmayın
iPhone 11 399 dolar, S22 899 dolar.

S22'nin içerisindeki çip olan 8 Gen 1, fotoğraf ve video işlemede, oyun performansında ve renderde A15 ile rekabet eden bir işlemcidir. Kamera olarak çoğu senaryoda düz S22, düz 13'den daha iyi çekmekte. Ayrıca S10+ bile 12 Pro Max'den geceleri daha iyi ve net çekiyor, Samsung'un sensörleri gece çekimlerinde, düşük ışıkta rakipsiz. Batarya performansı olarak mobil veride iPhone 12'den daha fazla ekran süresi veriyor ve elle tuttuğumda 13'den daha prestijli bir hissiyat veriyor. Gerçi sizinle bunu tartışmam bile hata...

S22, Aspahlt 9 gibi oyunları 40 saniye daha erken açıyor iPhone 12'ye kıyasla, içerisindeki çip A15 ile rekabet eden bir çiptir, genel anlamda amiral gemisi düzeyinde olan bir cihazdır S22, 7nm'lik A13 işlemciye sahip olan 828p panelli iPhone 11'mi daha iyi olacak, güldürmeyin lütfen. iPhone 11'in rakibi S10e'dir.

Son düzenleme:

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
iPhone 11 399 dolar, S22 899 dolar. S22'nin içerisindeki çip olan 8 Gen 1, fotoğraf ve video işlemede, oyun performansında ve renderde A15 ile rekabet eden bir işlemcidir. Kamera olarak çoğu senaryoda düz S22, düz 13'den daha iyi çekmekte. Ayrıca S10+ bile 12 Pro Max'den geceleri daha iyi ve net çekiyor, Samsung'un sensörleri gece çekimlerinde, düşük ışıkta rakipsiz. Batarya performansı olarak mobil veride iPhone 12'den daha fazla ekran süresi veriyor ve elle tuttuğumda 13'den daha prestijli bir hissiyat veriyor. Gerçi sizinle bunu tartışmam bile hata...

S22, Aspahlt 9 gibi oyunları 40 saniye daha erken açıyor iPhone 12'ye kıyasla, içerisindeki çip A15 ile rekabet eden bir çiptir, genel anlamda amiral gemisi düzeyinde olan bir cihazdır S22, 7nm'lik A13 işlemciye sahip olan 828p panelli iPhone 11'mi daha iyi olacak, güldürmeyin lütfen. iPhone 11'in rakibi S10e'dir.
çok uzun yazmışsın özet geç okuyamam hepsini

wildecooke

Asistan
Reaksiyon puanı
76
bilgi amaçlı yazıyorum android 12 ile beraber instagram fotoğraf kalitesi sorunu çözüldü, android 13 ile daha da gelişmiştir. arkadaşın dediği sadece müzik eklenince kalite düşüyor android 12 yüklü şu an.