S20 ultra 8k video

Bu konuyu okuyanlar

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S20 ultra dxomark sonucu ne zaman açıklanacak şu videodan çıkamıyorum...

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Çok da bir şey bekleme Dxomark her zamanki gibi baş tacını koruyacaktır. En iyi video kalitesine sahip olan firmaya en kötüsünden daha düşük puan veriyorlar neticede.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Çok da bir şey bekleme Dxomark her zamanki gibi baş tacını koruyacaktır. En iyi video kalitesine sahip olan firmaya en kötüsünden daha düşük puan veriyorlar neticede.
P40 proya videoda 11 pro max ten 1 puan düşük vermişler bu apple yapılmış bi hakarettir benim gözümde normalde puanları pek umursamam bu siteyede pek güvenmem ama p40 pronun puanları açıklanınca merak ettim aceba s20 ultraya nası bi puan verecekler

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
P40 proya videoda 11 pro max ten 1 puan düşük vermişler bu apple yapılmış bi hakarettir benim gözümde normalde puanları pek umursamam bu siteyede pek güvenmem ama p40 pronun puanları açıklanınca merak ettim aceba s20 ultraya nası bi puan verecekler
Ne 1 puan düşüğü 3 puan fazlası var :D
İlk üçe girerse öpüp başımın üstüne koyarım.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ne 1 puan düşüğü 3 puan fazlası var :D
İlk üçe girerse öpüp başımın üstüne koyarım.
Videoda 11 pro max la s20 ultra ikiside çok iyi ama p40 pro hala leş p30 proda olduğu gibi hala leş nası verdiler o puanları aklım almıyor gerçekten :D

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Dxomark kaç puan verirse versin,video da Apple hepsinden iyi çekiyor.Fotoğraf tarafında gündüz renk doğruluğu hariç bütün çekimlerde S20 ultra hepsinden iyi.Gece çekimlerinde P40 Pro sensör büyüklüğü sayesinde S20 ultranın az bir farkla önünde.Dxomark ın puanlarına takılmayın.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Videoda 11 pro max la s20 ultra ikiside çok iyi ama p40 pro hala leş p30 proda olduğu gibi hala leş nası verdiler o puanları aklım almıyor gerçekten :D
İnan bende bilmiyorum. Çok güvendiğim Mrwhosetheboss P40 kamerasının daha iyi olduğunu söylediği günden beri teknolojiden soğudum. Şuraya bırakayım da gelen geçen bir baksın :
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dxomark kaç puan verirse versin,video da Apple hepsinden iyi çekiyor.Fotoğraf tarafında gündüz renk doğruluğu hariç bütün çekimlerde S20 ultra hepsinden iyi.Gece çekimlerinde P40 Pro sensör büyüklüğü sayesinde S20 ultranın az bir farkla önünde.Dxomark ın puanlarına takılmayın.
Renk doğruluğu konusunda haksızlık ediyorsunuz. Asıl aydınlık ortamlarda renkleri iyi algılarken daha karanlık ya da loş ortamlarda biraz ayarı kaçırıyor.
S20'lerdeki tek bir problem hdr. Bazen karanlık ve aydınlık yerleri algılayamıyor.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İnan bende bilmiyorum. Çok güvendiğim Mrwhosetheboss P40 kamerasının daha iyi olduğunu söylediği günden beri teknolojiden soğudum. Şuraya bırakayım da gelen geçen bir baksın :

Renk doğruluğu konusunda haksızlık ediyorsunuz. Asıl aydınlık ortamlarda renkleri iyi algılarken daha karanlık ya da loş ortamlarda biraz ayarı kaçırıyor.
S20'lerdeki tek bir problem hdr. Bazen karanlık ve aydınlık yerleri algılayamıyor.
Düşük ışıkta p40 pro biraz daha iyi s20 ultraya göre ben başkada bi artısını göremedim başka bi kanaldaki incelemedede biri çıkar s20 ultra der diğeri 11 pro max der herkes kendi gözüne hitap edeni seçer tabi bu kastettiğim renk doğruluğu ve doygunluğu gibi konularda mesela gelipte videodaki ois ,odaklama ve zoom yeteneğini kişisel zevklerine göre yorumlayamazsın bu konulardada s20 ultra ikisindende bariz üstün

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Bildiğim kadarıyla hdr tarafında Apple ile beraber en iyi iki markadan biri Samsung.Ben S20 lerdeki hdr sorununun güncelleme ile düzeleceğini düşünüyorum.Renk konusunda kalite olarak güzel burda bir eleştirim yok.Doğallıkta bazı renklerde dikkatli bakıldığında kameranın saçmaladığı görülüyor.Ben S20 ultranın kamerada öyle veya böyle hepsinden iyi olduğunu düşünüyorum.Ama video da yazılım farkıyla Apple ın bir adım önde olduğunu düşünüyorum.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İphone 11 serisi video tarafında özelikle renk doygunluğu konusunda gerçekten çok iyi ve ön kamerada 4k 60 fps video çekmek istersen şuan en başarılı telefon ama arka kamerada özelllikle sabitleme ve zoom konusunda s20 ultradan iyisi yok şuan .Puanlara takıldığımdan değil sonuçta videoda mate 10 proya note 8 den yüksek puan veren bi siteden bahsediyoruz ama gerçekten merak ediyorum p40 pro fotoğraftan 140 videodan 101 puan almış aceba s20 ultraya kaç puan verecekler

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İphone 11 serisi video tarafında özelikle renk doygunluğu konusunda gerçekten çok iyi ve ön kamerada 4k 60 fps video çekmek istersen şuan en başarılı telefon ama arka kamerada özelllikle sabitleme ve zoom konusunda s20 ultradan iyisi yok şuan .Puanlara takıldığımdan değil sonuçta videoda mate 10 proya note 8 den yüksek puan veren bi siteden bahsediyoruz ama gerçekten merak ediyorum p40 pro fotoğraftan 140 videodan 101 puan almış aceba s20 ultraya kaç puan verecekler
S20 ultrayı beğeniyorum.Bana göre son dönemlerde çıkan en iyi cihaz.Samsung video da android tarafında en iyisi ama Apple dan geride.Niye biliyormusun? Yazılım;iPhone 11 Pro Max de 4k 60 FPS çektiğinde bütün lensler aktif.Ana kameraylada,ultra kamerayla da,tele photo kameraylada 4k 60 FPS çekebiliyorsun.Samsung tarafında 4k 60 FPS i sadece ana kamerayla çekebiliyorsun.Zoom konusunda video da Samsung avantajlı burda haklısın.Stabilizasyon olayında Samsung görüntüyü crop yaparak yani kırparak stabilizasyonu sağlıyor.Ben iphonedo incelemesinde bunu gördüm.S20 ultra video performansı güzel kötü demiyorum ama Apple ın video tarafında yazılım sayesinde daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S20 ultrayı beğeniyorum.Bana göre son dönemlerde çıkan en iyi cihaz.Samsung video da android de en iyisi ama Apple dan geride.Niye biliyormusun? Yazılım;iPhone 11 Pro Max de 4k 60 FPS çektiğinde bütün lensler aktif.Ana kameraylada,ultra kamerayla da,tele photo kameraylada 4k 60 FPS çekebiliyorsun.Samsung tarafında 4k 60 FPS i sadece ana kamerayla çekebiliyorsun.Zoom konusunda video da Samsung avantajlı burda haklısın.Stabilizasyon olayında Samsung görüntüyü crop yaparak yani kırparak stabilizasyonu sağlıyor.Ben iphonedo incelemesinde bunu gördüm.S20 ultra video performansı güzel kötü demiyorum ama Apple ın video tarafında yazılım sayesinde daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Ne kadar doğru bilmiyorum ama redditte birisi S20 ultra 4k 60 fps modunda geniş açılı video çekip atmış bunun doğru olmadığını varsayarsak evet samsungun 4k 60 fps modunda bütün sensörleri kullandırması lazım ya yapmıyorlar ya yapamıyorlar orasını ben bilemem ama şu da bi gerçek 4k 60 fps ve diğer modlarda s20 ultranın sabitlemesi 11 pro max ten daha iyi çalışıyor ekstradan zoom yeteneğinide katalım gel gelelim dün apple fanının biri 8k video olayına gelince oooo ne gerek var zaten millet 1080 60 fps te video çekiyor demişti olaya bu yönden bakarsak 4k 60 fps modunda tüm lensleri kullanmanın bi avantajıda kalmıyor bana sorarsan isteyen istediği modda video çeker canım hangisinde istiyosa onda çekerim ben arkadaşın cümlesine vurgu yapmak istedim.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ne kadar doğru bilmiyorum ama redditte birisi S20 ultra 4k 60 fps modunda geniş açılı video çekip atmış bunun doğru olmadığını varsayarsak evet samsungun 4k 60 fps modunda bütün sensörleri kullandırması lazım ya yapmıyorlar ya yapamıyorlar orasını ben bilemem ama şu da bi gerçek 4k 60 fps ve diğer modlarda s20 ultranın sabitlemesi 11 pro max ten daha iyi çalışıyor ekstradan zoom yeteneğinide katalım gel gelelim dün apple fanının biri 8k video olayına gelince oooo ne gerek var zaten millet 1080 60 fps te video çekiyor demişti olaya bu yönden bakarsak 4k 60 fps modunda tüm lensleri kullanmanın bi avantajıda kalmıyor bana sorarsan isteyen istediği modda video çeker canım hangisinde istiyosa onda çekerim ben arkadaşın cümlesine vurgu yapmak istedim.
Hocam aslında 8k konusunda bende öyle düşünüyorum. 8k kalitesini sunabilen platformlar yok denecek kadar az. Samsung çok acele etti.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Hocam aslında 8k konusunda bende öyle düşünüyorum. 8k kalitesini sunabilen platformlar yok denecek kadar az. Samsung çok acele etti.

Hocam aslında 8k konusunda bende öyle düşünüyorum. 8k kalitesini sunabilen platformlar yok denecek kadar az. Ayrıva ş
Hocam ben 8k çok iyi demedim zaten sadece apple fanının biri çoğu 1080 60 fps te video çekiyor zaten ne gerek var dedi o zaman bu mantıktan 4k 60 fps 'te bütün lensleri kullanmanın bi anlamıda kalmıyor demek istiyorum