S10e parmak izi yeri

Rdmsy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
S10e deki parmak izinin yandaki tuşun üzerinde olmasına alışamadım. A50-a70 de bile ekranda parmak izi var. Diyelim s10 ve s10 plus tan gözle görülür bi farklılık yapmak iştendi s8-s9 gibi neden arkada değilde yanda? Muhtemelen bundan sonra hiçbir telefonuna yandaki tuşa parmak izi koymayacak samsung. İlk ve son olacak heralde. Böyle düşününce de saçma bir hal alıyor çok uzun ömürlü olmayacak galiba e serisi, bu kadar zor olmasa gerekti ekrana parmak izi koymak. S10e kullaniyorum, İsmi lite değil huawei modelleri gibi performansta uçuk fark olmaz amiral gemisiyle diye düşündüm ama çoktan lite olarak yerini almış. Ayrıca bugün 15 cm yükseklikten düz zemine düştü telefonun 3 köşesi de kavlamiş kılıf kullanmıyorum. Bu kadar malzemesinin kötü olacağını tahmin etmezdim. Bugün forumda biri sormuş iphone 7 mi s10e mı diye git kardeşim iphone 7 al paşalar gibi kullan. Ben pişman olmaya başladım. Apple dan geçtiğime. Performans olarak arada uçurum gözükse de kullanmaya başlayınca o fark hissedilmez bile.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
A serisinde kullanılan parmak izi teknolojisi ve S ve Note serisinde kullanılan teknoloji aynı değil. Şahsen arkada olacağına yanda olması avantajlı bi durum ki bu ilk örneği değil Sony yıllarca kullandı.
Fiyat düşürmek için mutlaka bazı özellikler törpülenip bazıları kaldırılacak bunu her firma yapıyor. Evet keşke ekrandan parmak izi "e" modelinde de olsa ama o zaman diğer iki modeli satamazlardı pazar stratejisi budur işte ne yazık ki.
Gelelim ki "Lite" olayına. Huawei P30 Lite modeli için ekran teknolojisinden tut da işlemcisine kadar orta segmente ait özelliklerle donatmış, S10e en azından amiral gemisi standartlarında bir cihaz.
Dayanıklılık anlamında da yorumuna bir şey diyemem çoğu firma hala daha metal kasa (X ailesini tenzih ediyorum) kullanmakta ısrarcı.
Şahsi denyeyimine saygım sonsuz ama cihazı Lite serisi ve iphone 7'den daha kötü olduğunu söylemek pek hoş olmamış.

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Hocam a50 kullanıyorum. İnan ki s10edeki daha iyi. Hatta hız olarak s10ların parmak izinden bile daha hızlıdır. Tamamen alışma meselesi. Sonylerde severek kullanırdım. Arkada olmasındansa yanda olması daha çok hoşuma gidiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayfonu ne 15i 30,50 santimden atsak kesinlikle bir şey olmazdı hocam bence de yani. Samsung çöp yani.

Rdmsy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Yanda olması arkada olmasindan iyi kesinlikle o konuda hemfikiriz. Ama ekran altı parmak izine geçilmişken gereksiz gördüm açıkçası ve bundan sonra çıkacak telefonların hepsinin ekran altı parmak iziyle çıkacağını düşündüğüm için tek bir numune olarak kalmasına anlam veremedim. Lite olayına gelecek olursak piyasa çoktan kabullenmiş ki kılıflar bile lite olarak satılıyor. Exynos 9820 yi görünce tereddüt etmemistim aslında aynı işlemciyi kullanıyorlar diye hatta ilk defa s serisi curved olmayan ekran yaptı diye çok satacağını düşünmüştüm çünkü kıvrımlı ekranın cabuk zarar göreceğini gören ciddi bir kesim var. Ama umdugum gibi olmadı s10e materyalleri bile zor bulunuyor.