s10 plusın bir sıkıntısı mı var ?

Bu konuyu okuyanlar

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
S10' ve hatta s10 litedan daha ucuza satılıyor, anlamadım ben bu işi.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ellerine kaldığı için herhalde yoksa fiyatı çok daha yüksek.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
S10 plus taki tek sıkıntı işlemci.İşlemci dışında güzel cihaz.
Aslında işlemci de fena sayılmaz, S10 Lite'yi çok abartıyorlar. Sırf SD855 oluşu mu anlamadım. S10+ geçmişte oldukça pahalı olduğu için şimdi uygun fiyattan satılıyor. Ellerinde kaldığı için olabilir.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
S10+ çıkalı bir yılı geçti üstüne S20+ lar çıktı. S10 lite dersen oda S20 ile yakın zamanda çıktı ve işlemci konusunda S10+ tan daha iyi ama diğer bütün konularda S10+ daha iyi bir cihaz.

Körü körüne işlemci takıntısı olmayanlar için S10+ bence şuan tam alınabilecek bir cihaz.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Aslında işlemci de fena sayılmaz, S10 Lite'yi çok abartıyorlar. Sırf SD855 oluşu mu anlamadım. S10+ geçmişte oldukça pahalı olduğu için şimdi uygun fiyattan satılıyor. Ellerinde kaldığı için olabilir.
Kadıköy'de telefoncu arkadaşım var.Onda S6 dan Note 20 ye kadar S10 plus dahil hepsini kullandım.Hepsi elimden geçti.S10 plus ı hattımı takıp 1 saat mobil veride kullandım.Cihazı aldığımda 34 şarjı vardı.1 saat sonra yüzde 14 e indi.1 saat kullanımda yüzde 20 pil tüketimi oldu.S10 plustaki işlemcinin batarya yönetimi bekleme ve mobil veride iyi değil.Exynos 9820 den dolayı şebeke sorunu yaşayan binlerce insan oldu.Samsungun exynos işlemcileri hepsi sorunlu.Samsung Snapdragon kullanmayarak kendi ayağına sıkıyor.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
@OzkanK. Hocamın Söylediği Gibi İşlemci Takıntın Yoksa Al Ben 4 Gündür Kullanıyorum Herhalde Hepsiburada Üzerinden 5500 TL Fiyatına Prisma Siyah Aldım Ve En Ufak Sorununu Görmedim Efsane Bir Cihaz İşlemci Takıntın Yoksa Mutlaka Öneririm Tam Bir Performans Canavarı

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
S10+ çıkalı bir yılı geçti üstüne S20+ lar çıktı. S10 lite dersen oda S20 ile yakın zamanda çıktı ve işlemci konusunda S10+ tan daha iyi ama diğer bütün konularda S10+ daha iyi bir cihaz.

Körü körüne işlemci takıntısı olmayanlar için S10+ bence şuan tam alınabilecek bir cihaz.
Batarya performansında S10 lite S10 plustan daha iyi.Sadece işlemci değil batarya avantajıda var.Bide S10 lite ın ömrü S10 plus tan daha uzun.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kesinlikle, @grbzz biliyor benim meşhur tableti. Exynos'dan mağdurum senelerdir.
Seninkini ayrı koy canım öyle ısılara çıkıp hayatta kalması mucize..

Ama genel olarak hepsi sorunlu değil mesela 9820/25 gayet iyi işlemciler, fazla abartılıyor hatta uydurma bile diyebiliriz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Batarya performansında S10 lite S10 plustan daha iyi.Sadece işlemci değil batarya avantajıda var.Bide S10 lite ın ömrü S10 plus tan daha uzun.

Telefonlardan birisinin boyutundan dolay azda olsa şarj süresi konusunda avantajı olabilir ama bence seçilmesi için bir kriter değil gene. Daha uzun ömürlü olduğu kanısına nereden ulaştınız ?

Sizi özellikle takip ediyorum telefonlarda İŞLEMCİ ile kafayı bozmuşunuz :) Telefon sadece işlemciden ibaret birşey değildir bunu anlayın artık. Telefonun işlemcisi iyi ise çok iyidir bir tık geri ise çok kötüdür diye yorumluyorsunuz.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Seninkini ayrı koy canım öyle ısılara çıkıp hayatta kalması mucize..
5 senedir bu şekilde valla can çekişiyor:D
Screenshot_20200916-215536.png

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Telefonlardan birisinin boyutundan dolay azda olsa şarj süresi konusunda avantajı olabilir ama bence seçilmesi için bir kriter değil gene. Daha uzun ömürlü olduğu kanısına nereden ulaştınız ?

Sizi özellikle takip ediyorum telefonlarda İŞLEMCİ ile kafayı bozmuşunuz :) Telefon sadece işlemciden ibaret birşey değildir bunu anlayın artık. Telefonun işlemcisi iyi ise çok iyidir bir tık geri ise çok kötüdür diye yorumluyorsunuz.
Bir akıllı telefonun kalbide,beynide işlemcidir.İşlemcin kadar cihazın ömrü olur, işlemcin kadar fotoğraf çekersin.İşlemcin kadar video çekersin.Apple cihazları neden video da en iyisi? Bı düşün derim.S20 ailesinin özelliklerine hangimiz kötü deriz.Ama Exynos 990 dan dolayı cihaz oyunlarda tıkanıyor,aşırı pil tüketiyor.S20 lerde Snapdragon 865 olsa belki yılın en iyi serisi olacaktı.Batarya konusunda Gsmarena.com a gir S10 lite ile S10 plus ın batarya sürelerine bak.S10 lite bekleme, YouTube video oynatma,konuşma süresi, tarayıcıda takılma hepsinde S10 plus tan bariz üstün.Özellikle bekleme süresinde S10 plus a fark atıyor.Bakış açın çok yanlış.İyi forumlar.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Bir akıllı telefonun kalbide,beynide işlemcidir.İşlemcin kadar cihazın ömrü olur, işlemcin kadar fotoğraf çekersin.İşlemcin kadar video çekersin.Apple cihazları neden video da en iyisi? Bı düşün derim.S20 ailesinin özelliklerine hangimiz kötü deriz.Ama Exynos 990 dan dolayı cihaz oyunlarda tıkanıyor,aşırı pil tüketiyor.S20 lerde Snapdragon 865 olsa belki yılın en iyi serisi olacaktı.Batarya konusunda Gsmarena.com a gir S10 lite ile S10 plus ın batarya sürelerine bak.S10 lite bekleme, YouTube video oynatma,konuşma süresi, tarayıcıda takılma hepsinde S10 plus tan bariz üstün.Özellikle bekleme süresinde S10 plus a fark atıyor.Bakış açın çok yanlış.İyi forumlar.
Ya Hocam Takıntınızı Görüşünüzü Gayet Anlıyorum Fakat Napalım Samsung Getirmiyor Türkiyeye Snapdragon Getirmiyor Adamlar Yani Amiral Gemisi Samsung Cihaz Alanlar Ölsünmü Yapıcak Bişey Yok Eskiden İyiydi Ama Yeni Yasalarla Artık Yurtdışı Telefon Almanın Ne Kadar Berbat Bir İş Olduğunu Sizde Biliyorsunuz Tek Temennimiz Snapdragon Un Yakında Türkiyeye Sunulması Exynos Çok Kötü Olmasada Snapdragon İşlemciye Kimse Hayır Demez Tabi

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
En son söktüm termal macun attım o kadar ısınıyor. Bu bir de boşta hali.
Ekli dosyayı görüntüle 116633
Samsung'a selamlar:D

Bir elektitonik cihazı ( Telefon mu tablet mi çözemedim ama ) 5 yıldır kullanıyorsunuz birde laf mı ediyorsunuz ? Bir telefonun tabletin adam akıllı ömrü 2-3 yıldır hadi zorladın anca 4 yıldır ondan sonra ilk günkü gibi performans veya kalite mi bekliyorsunuz gerçekten ?

Ve 5 yıl önceki işlemci üstünden 2019 yılında çıkan işlemciyi mi eleştiriyorsunuz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen işlemciye o kadar kilitlenmişin ki başka gerisini önemsemiyon. S10+ aynı serinin S10 lite modelinden kötüdür ne diyem sen öyle diyorsan... Hatta 300-400 TL fazla verip onu almak daha mantıklıdır çünkü işlemcisi 855+ işlemci çok önemli. Telefonun beyni işlemci. 3-4 bin TL'lik telefonlar beyinsiz o yüzden günlük işleri bile yapamıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ya Hocam Takıntınızı Görüşünüzü Gayet Anlıyorum Fakat Napalım Samsung Getirmiyor Türkiyeye Snapdragon Getirmiyor Adamlar Yani Amiral Gemisi Samsung Cihaz Alanlar Ölsünmü Yapıcak Bişey Yok Eskiden İyiydi Ama Yeni Yasalarla Artık Yurtdışı Telefon Almanın Ne Kadar Berbat Bir İş Olduğunu Sizde Biliyorsunuz Tek Temennimiz Snapdragon Un Yakında Türkiyeye Sunulması Exynos Çok Kötü Olmasada Snapdragon İşlemciye Kimse Hayır Demez Tabi
Almıyacaksın protesto ediceksin.Bu kadar basit.3 jenerasyon Samsung kullandım.S5 denilen cihazı 1,5 yıl kullandım.Sorsan bir çok kişi leğen plastiği der.İçindeki işlemci yüzünden son dönemlerde batarya ve performansda saç baş yolduğum için elden çıkarmak zorunda kaldım.S8,S9 plus ıda severek kullanmama rağmen Exynos yüzünden elden çıkardım.Kızdığım nokta bazıları bu işlemciyi insanlara sorunsuz,harika bir işlemci gibi göstermeye çalışıyor.İşlemcinin batarya yönetimi kötü olduğu halde nasıl sorunsuz olabiliyor? Anlamakta zorlanıyorum.S20 lite kafamda vardı.Oda bazı pazarlara Exynos 990 la gelicekmiş.Samsunga karşı yapılacak en doğru şey almayıp protesto etmek.Eşşekler adam olur Samsung adam olmaz.

Bir elektitonik cihazı ( Telefon mu tablet mi çözemedim ama ) 5 yıldır kullanıyorsunuz birde laf mı ediyorsunuz ? Bir telefonun tabletin adam akıllı ömrü 2-3 yıldır hadi zorladın anca 4 yıldır ondan sonra ilk günkü gibi performans veya kalite mi bekliyorsunuz gerçekten ?

Ve 5 yıl önceki işlemci üstünden 2019 yılında çıkan işlemciyi mi eleştiriyorsunuz ?

Sen işlemciye o kadar kilitlenmişin ki başka gerisini önemsemiyon. S10+ aynı serinin S10 lite modelinden kötüdür ne diyem sen öyle diyorsan... Hatta 300-400 TL fazla verip onu almak daha mantıklıdır çünkü işlemcisi 855+ işlemci çok önemli. Telefonun beyni işlemci. 3-4 bin TL'lik telefonlar beyinsiz o yüzden günlük işleri bile yapamıyor.
Samsung niye Snapdragon göndermiyor? Bu soruyu çok sordum.Senin gibiler olduğu sürece niye göndersin.3000-4000 TL lik cihazların çoğunda Snapdragon işlemci var.Snapdragon orta-üst ayırımı yapmıyorum.Benim eleştirim Samsung'un beş para etmez işlemcisine.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Almıyacaksın protesto ediceksin.Bu kadar basit.3 jenerasyon Samsung kullandım.S5 denilen cihazı 1,5 yıl kullandım.Sorsan bir çok kişi leğen plastiği der.İçindeki işlemci yüzünden son dönemlerde batarya ve performansda saç baş yolduğum için elden çıkarmak zorunda kaldım.S8,S9 plus ıda severek kullanmama rağmen Exynos yüzünden elden çıkardım.Kızdığım nokta bazıları bu işlemciyi insanlara sorunsuz,harika bir işlemci gibi göstermeye çalışıyor.İşlemcinin batarya yönetimi kötü olduğu halde nasıl sorunsuz olabiliyor? Anlamakta zorlanıyorum.S20 lite kafamda vardı.Oda bazı pazarlara Exynos 990 la gelicekmiş.Samsunga karşı yapılacak en doğru şey almayıp protesto etmek.Eşşekler adam olur Samsung adam olmaz.
Tabi Şahsi Görüşünüz Saygı Duyarım Fakat İş Yine Kullanıcıda Bitiyor Alıcak Kullanıcı Eğer Senin Gibi Exynos Sevmiyorsa Takıntısı Varsa Almasın Protesto Etsin Haklısın Ama Sorun Yapmayan Ve Custom Rom Root Özellikleri Ve Modlamaları Seven Exynos Hayranı Bir Kitlede Var Şahsen Ben O Kefedeyim Cihazlarımı Modlamayı Severim O Nedenle Benim İçin Dezavantaj Olmadı Aksine Avantaj Oldu Ama Dediğim Gibi Herşey Kullanıcıda Bitiyor

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Tabi Şahsi Görüşünüz Saygı Duyarım Fakat İş Yine Kullanıcıda Bitiyor Alıcak Kullanıcı Eğer Senin Gibi Exynos Sevmiyorsa Takıntısı Varsa Almasın Protesto Etsin Haklısın Ama Sorun Yapmayan Ve Custom Rom Root Özellikleri Ve Modlamaları Seven Exynos Hayranı Bir Kitlede Var Şahsen Ben O Kefedeyim Cihazlarımı Modlamayı Severim O Nedenle Benim İçin Dezavantaj Olmadı Aksine Avantaj Oldu Ama Dediğim Gibi Herşey Kullanıcıda Bitiyor
Hocam umarım pişman olmazsın.İyi forumlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Samsung niye Snapdragon göndermiyor? Bu soruyu çok sordum.Senin gibiler olduğu sürece niye göndersin.3000-4000 TL lik cihazların çoğunda Snapdragon işlemci var.Snapdragon orta-üst ayırımı yapmıyorum.Benim eleştirim Samsung'un beş para etmez işlemcisine.

Arkadaşım Samsun bir telefon üreticisi ve çoğu zaman dünyanın en çok telefon satan 2. firması ve KORE'li bir firma. Exynos seriside adamların kendi üretikleri işlemci. Bİlmem farkındamısın SNAPDRAGON işlemciler Amerika üretimi. Adam kendi işlemcisi varken neden Amerikadan daha pahalıya işlemci alsın ithal parça kullansın maliyeti arttırsın ? Verdiği değerler belli fiyatı belli telefonun illaha SNAPDRAGON olsun demen bana saçma geliyor.

Amerika'da vergi yasaları katı olduğu için zorla Samsung'a sadece Amerika'da satılması için kendi işlemcisini dayatıyor. Sırf Amerika için 855+ lı telefonlarda üretiyor onlarda. Yoksa Amerika zorunlu demese onu bile üretmeyecekler.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Dediğin doğru, ama alındığı zaman da bu şekilde ısınıyordu.

BU kriter sayılmaz ama o zaman ki seri sorunluydu belki. Isınıyor flan ama bak 5 yıl götürmüş seni. 5 yılda değişen zamanı ve teknolojiyi görmeyip körlemesine hepsi sorunludur anlayışı yanlış işte.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Hocam S10 LİTE'da Snapdragon 855 olduğu için daha pahalı.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Hocam umarım pişman olmazsın.İyi forumlar.
Muhtemelen 2 Sene Normal Kullanıcam Garanti Bitince Cihazımı Modlamaya Başlayacağım 2 Senede Modlamalarla Uğraşacağım 4 Sene Olunca Muhtemelen Yeni Bir Amiral Gemisi Cihaza Geçicem Apple,Samsung,Xiaomi Cephesinden Bir Seçim Yaparım Herhalde O Zamanın Şartlarına Bağlı Yani Sorun Yaşamam Ama Teşekkürler Tekrardan

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Hocam S10 LİTE'da Snapdragon 855 olduğu için daha pahalı.
Aynen öyle, S10 Lite'de aham şaham bir şey olmazken, SD işlemciden ötürü ve Samsung'un SD işlemcili cihazlarından pek olmadığı için bu fiyattan sunuluyor. S10 ve S10e ise sanki biraz ara model gibi kalmış. Ancak S10 Lite'nin de elbet eksisi var, güncellemeler geç gelecek.

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Yav a50 kullanıyorum. 9610 işlemcisi var ve bahsettiğiniz kadar berbat değil kaldı ki 9620den daha kötü olmasına rağmen.

Pardon 9820

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Arkadaşlar satış fiyatı ilk çıktığında 100 $ ise toptan olarak verilen siparişlerde bu rakam aşağıya iniyor. Satış yapamayan distribitör sebep ile fiyatları aşağıya çekiyor. Aksi halde ilk çıktığı günkü dolar kuru ve vergiler ile bugün sınırdan girecek olsa fiyatının inmesi değil çıkması lazım değil mi ?

Bu arada 5 yıldır kendine termal pad'lerle zulmettiğini söyleyen arkadaş, helal olsun. Panik atak, tahammülsüzlük, anksiyete gibi bir çok sorunun olacak bu şekilde kendine çektirirsen.