S10 Plus vs P30 Pro

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Exynos maalesef iyi bir işlemci diyemem. Samsung inadına devam edecek ve biz Avrupalılar için kötü olabilir.

İlk olarak optimizasyon sorunu var. (Hele hele pubg’de. Pubg yeni çıktığında zamanının amiral gemisi olan exynoslu s/note 8’de çok kasıyordu. Snapdragonlu olanlar ise kaymak gibi oynatıyordu. Aynı şey s10 serisine de oldu)

Ümitli olduğum kısım GPU. 2021’de AMD tarafından tasarlanan GPU’lar devreye girecek diyorlar. Bakalım Quallcomm’un Adreno’sunu veya Apple’ın GPU seviyesine gelebilecek mi/onları geçebilecek mi?

Exynos’un en güçlü yanlarından birisi CPU gücüydü ama normal kullanımda veya gpu ağırlıklı oyunlarda Snapdragon her zaman daha iyiydi(ve hala öyle). Şimdi de Samsung exynos’a özel CPU tasarlamayı bırakmış.

Kirin ise güç anlamında Exynos’tan daha düşük ama exynostan daha optimizeli gibi görünüyor. GPU turbo gibi yazılımlar da biraz da olsa yardım ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S10 plus ekran, hoparlör,video gibi noktalarda üstünken P30 Pro arka kamera,ön kamera, işlemci, arayüz,servis, güncelleme, batarya gibi konularda bariz üstün.P30 Pro kesinlikle daha iyi bı cihaz.Acilen Samsung avukatlığını bırakmalısın.???
Samsung avukatlığı mı? Sırf exynos kullanıyor diye Avrupada Samsung’u hayatta almayacak kişiye söylüyorsun bunu(çok ucuzsa orası ayrı...)

P30 pro’nun kamerası,işlemcisi,güncellemesi gibi konular düşündüğün kadar da iyi/üstün diyemem.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Exynos maalesef iyi bir işlemci diyemem. Samsung inadına devam edecek ve biz Avrupalılar için kötü olabilir.

İlk olarak optimizasyon sorunu var. (Hele hele pubg’de. Pubg yeni çıktığında zamanının amiral gemisi olan exynoslu s/note 8’de çok kasıyordu. Snapdragonlu olanlar ise kaymak gibi oynatıyordu. Aynı şey s10 serisine de oldu)

Ümitli olduğum kısım GPU. 2021’de AMD tarafından tasarlanan GPU’lar devreye girecek diyorlar. Bakalım Quallcomm’un Adreno’sunu veya Apple’ın GPU seviyesine gelebilecek mi/onları geçebilecek mi?

Exynos’un en güçlü yanlarından birisi CPU gücüydü ama normal kullanımda veya gpu ağırlıklı oyunlarda Snapdragon her zaman daha iyiydi(ve hala öyle). Şimdi de Samsung exynos’a özel CPU tasarlamayı bırakmış.

Kirin ise güç anlamında Exynos’tan daha düşük ama exynostan daha optimizeli gibi görünüyor.

Samsung avukatlığı mı? Sırf exynos kullanıyor diye Avrupada Samsung’u hayatta almayacak kişiye söylüyorsun bunu(çok ucuzsa orası ayrı...)

P30 pro’nun kamerası,işlemcisi,güncellemesi gibi konular düşündüğün kadar da iyi/üstün diyemem.
Gırgır yapıyorum.Samsung un artıları da var eksileride işlemci tarafında uzun vadede exynos a güvenmiyorum.Kirin 980 süper bı işlemci mi? Değil onunda dezavantajları var ama verimlilik olsun,uyugulama optimizasyonu olsun exynos dan iyi.Exynosunda video tarafında Kırın işlemciye göre ciddi avantajı var.Kirin işlemciler 960 ve öncesi gibi değil hem verimlilik hem performans hem stabilite eskisinden iyi.S10 plus ekran tarafında bariz üstün, hoparlör tarafında yine P30 prodan iyi Video tarafı S10 plus daha iyi ön kamera P30 Pro güncellemelerle baya iyi oldu.Gece modu sayesinde düşük ışıkta güzel selfiler çekilebiliyor.S10 plus ön kamerasının son halini bilmiyorum.Bazı yorumlarda biraz öfke ortaya koydum buda zamanında mağdur olduğum için.İki cihazda alınabilir.Zevkler ve renkler.

TRancer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
P30 Pro kamera anlamında S10+ 'dan iyi değil aksine gerisinde. Bir kaç tane karşılaştırmaya bakarsanız P30'un renkleri sıklıklandoğru tespit edemediğini görürsünüz.
Gece modu anlamında da Samsung One UI 2.1 ile (S20 serisi ve Z Flip' in güncel sürümleri ama 10 serisine de gelecek) Apple, Huawei ve Google gibi uzun pozlama yapabilecek.
Dxomark'tan karşılaştırma yaparsanız S10 serisinin gayet iyi olduğunu görürsünüz. Ama Huawei bu konuda gayet iyi.
Zoom konusu oldukça gülünç. Samsung da ben altta kalmam diyip 100x zoom yaptı ama telefonu alan kişi ilk kullanımdan sonra birdaha kullanmaz.
Bunu MKBHD' de açık açık söyledi. Bu tarz özellikler gereksiz sadece ün yapmak için telefona ekleniyor. Yalnızca profesyoneller bu tarz özellikleri sıklıkla kullanabilir.
Ayrıca ön kamera da rakiplerinle yarışacak seviyede değil oldukça kontrastlı bir görüntü sunuyor.
Video konusunda Huawei çok başarılı değil. İlginç bir pembemsi ton var.
Sonuç olarak S10+ daha iyi bir cihaz. Ben S10 kullanıyorum eğer merak ettikleriniz varsa mutlaka sorun.
teşekkürler çok açıklayıcı oldun, Ön kamera performansı ve batarya durumu nasıl 1 gün yetiyor mu

Gece sıklıkla fotoğraf çekiyorsan ve/veya çok uzakta olan nesnelerin fotoğraflarını çekmek istiyorsan p30 pro çok daha iyi bir seçim olur ama diğer kısımlarda s10 daha iyi.

Batarya performansında ikisi (çok ağır kullanmadığın sürece) 1 günü çıkarır. O kısımda kuşkun olmasın
Sırf kamera içinde bir telefona bağlanmak istemedim hepsinden biraz olsun S10 plus o konuda daha ilgimi çekiyor

İkisi arasında P30 Pro tavsiye ederim.S10 plus sorunlu bı cihaz.

P30 Pro kamera da S10 plus ın gerisinde ???????? bunu biyerde söyleme benden sana tavsiye.Kamera da 7 tane kriter vardır.Bunlar:renk doğruluğu,hdr,ultra geniş açı,zoom,Makro,portre, düşük ışık.S10 plus ın renk doğruluğu ve hdr dışında üstün olduğu bı nokta söylermisin.Ultra geniş açı da sensör büyüklüğü ve yazılım farkıyla P30 canına okur.Portre desen S10 plus ın portre 5 para etmez.P30 Pro portre de yazılım ile Samsungu komaya sokar.Zoom desen konuşmaya gerek yok.Makro desen yine P30 Pro, düşük ışıkta P30 Pro büyük sensör ve yazılım farkıyla S10 plus ı paramparça eder.P30 Pro arka kamerası düşük ışıkta 201000 isoya kadar çıkabiliyor.S10 plus bırak 100000 i 10000 i bile göremiyor.Samsung fanatikliğini bırak gerçeklerle yüzleş.Kamera da bı Huawei vardır bı de diğerleri.??

P30 Pro kamera da S10 plus ın gerisinde ???????? bunu biyerde söyleme benden sana tavsiye.Kamera da 7 tane kriter vardır.Bunlar:renk doğruluğu,hdr,ultra geniş açı,zoom,Makro,portre, düşük ışık.S10 plus ın renk doğruluğu ve hdr dışında üstün olduğu bı nokta söylermisin.Ultra geniş açı da sensör büyüklüğü ve yazılım farkıyla P30 canına okur.Portre desen S10 plus ın portre 5 para etmez.P30 Pro portre de yazılım ile Samsungu komaya sokar.Zoom desen konuşmaya gerek yok.Makro desen yine P30 Pro, düşük ışıkta P30 Pro büyük sensör ve yazılım farkıyla S10 plus ı paramparça eder.P30 Pro arka kamerası düşük ışıkta 201000 isoya kadar çıkabiliyor.S10 plus bırak 100000 i 10000 i bile göremiyor.Samsung fanatikliğini bırak gerçeklerle yüzleş.Kamera da bı Huawei vardır bı de diğerleri.??

S10 plus ekran, hoparlör,video gibi noktalarda üstünken P30 Pro arka kamera,ön kamera, işlemci, arayüz,servis, güncelleme, batarya gibi konularda bariz üstün.P30 Pro kesinlikle daha iyi bı cihaz.Acilen Samsung avukatlığını bırakmalısın.???

Ne ictiysen aynısından istiyorum.S10 plus çöp exynos işlemci,berbat bataryası,vasat arka kamerası ile P30 pronun tırnağı olamaz.Acilen sende Samsung avukatlığını bırakmalısın.???
Kararsız kaldım :)

6500 7000 seviyesinde bi cihaz alacaksın ekranı s10+ la mukayese bile edilemeyecek derecede düşük hoparlörü mono doğru düzgün video bile çekemeyen 4k 60 fps video kaydı olmayan bi cihazmı alacaksın sen ikisindede bi pubg oyna bakalım exynos nasıl tokatlıyor kirini dediğim gibi tek artısı gece çekimi ve zoom olan bi cihaza o para verilmez almak isteyenede tavsiye etmem s10+ her alanda daha derli toplu bi cihaz hangi kafayı yaşıyorsan aynısından bende yaşamak istiyorum
Dediğin gibi daha derli toplu her şeyden yeteri kadar var o yüzden dediğine katılıyorum

You tube a S10 plus pugb exynos yaz bak bakalım O çok bayıldığın S10 plus nasıl kasıyor.Video demişsin S10 plus video da iyi olsa ne olur berbat 4k 60 FPS video performansı var.4k 60 FPS de bütün lensler kapanıyor,Ois-eis hiç bı sabitleyici çalışmıyor.Cihaz 4k 60 FPS de titriyor bariz.Yeni teknolojiyi koymak marifet değil,marifet hakkını vermektir.P30 Pro hoparlör ü mono olsada yeterli performansı sunuyor kaldı ki S10 plus ın hoparlör tarafında daha iyi olduğunu belirttim.Batarya tarafında P30 Pro bariz üstün ke ondan bile sanki S10 plus daha iyiymiş gibi bahsetmiyorum.Ben sana ne söylesem boş iki,üç nokta değil genele bakıcaksın.Genele baktığında P30 Pro daha iyi.

Sana cihazınla mutluluklar.Söylediklerimin sonuna kadar arkasındayım.5-6 ay önceki fotolara bakıp oooo S10 plus harika P30 çok kötü demek fanatiklik veya düz mantık kurmaktan başka bı şey değil.Huawei P30 ailesinde RYYB sensör kullandı.Bu sensörün renk bilgisi ve hdr tarafı zayıf buna rağmen cihazlar onlarca güncelleme aldı.Gelen güncellemelerle Renk doğruluğu ve Hdr tarafı düzeltildi.İlk dönemki gibi değil .Ama senin gibi Samsung'dan hissesi olanlar görmek istediği gibi görüyor o yüzden şaşırmadım.Eşşek muhabbetini en iyi Samsung anlatıyor.10 senedir bu sektörde hala batarya da bekleme sorunu,hala şebeke sorunu haklısın Eşşeğe altın kemerde taksan eşşek eşşektir.S10 cihazını sorunsuz kullanman temennimdir.Günümüzde cihazlar pahalı umarım ben yanılırım sen uzun yıllar sorunsuz kullanırsın.Şunu bil Samsung a güncelleme konusunda asla güvenmiyorum.
iki tarafta haklı ne yapacağımı bilemiyorum biraz daha araştırma yapmam gerekecek

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
teşekkürler çok açıklayıcı oldun, Ön kamera performansı ve batarya durumu nasıl 1 gün yetiyor mu

Sırf kamera içinde bir telefona bağlanmak istemedim hepsinden biraz olsun S10 plus o konuda daha ilgimi çekiyor

Kararsız kaldım :)

Dediğin gibi daha derli toplu her şeyden yeteri kadar var o yüzden dediğine katılıyorum
Şunu söyleyeyim S10 plus alıcaksan Snapdragon 855 li olanı al.855 li S10 plus harika bir cihaz.P30 Pro arka kamera da,batarya tarafında güzel ama ekran kalitesi standart ın altında, hoparlör tarafında mono hoparlör var.S10 plus stereo hoparlör sunuyor.Ben S9 plusta mükemmel bir Hoparlör deneyimi yaşadım.S10 plusta bu konuda S9 plustan baya iyi.Eğer 855 li almıcaksan exynos a uzun vadede güvenmediğim için P30 Pro alırdım.İki cihazda kullanıcıyı üzmez.Tercih senin.

TRancer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Exynos 9820 madem daha iyi işlemci niye donanım haber Forum da S10 plus kullananlar şebeke sorunundan bahsediyor.Benim iddaam değil kullananlar bu durumdan şikâyetçi bunun sebebi olarak exynos işlemci gösteriliyor.Bataryada kullanım tarafında eskiye göre iyi olabilir ama bekleme tarafı sıkıntı.Beklemenin sebebi olarak ta exynos gösteriliyor.Video da 4k 60 FPS de bütün lensler kapatan, Ois-eis bütün sabitleyicileri devre dışı bırakan Exynos değilmi.Ön kamera da güncellemelerle P30 Pro çok iyi bı seviyeye geldi.Kamera da gece modu var.Snapdragon 855 li S10 plus daha iyi bı cihaz dersin hepsini geçtim işlemciden dolayı olabilir derim ama exynos sorunlu bı işlemci ben bu işlemciyi 4 jenerasyon kullandım.Sanada cihazınla mutluluklar ama Exynos işlemciye uzun vadede güvenmiyorum buda benim düşüncem.

Huawei Mate 10 Pro kullanıyorum.S9 plustan geçtim daha doğrusu geçmek zorunda kaldım.Kendimede kızıyorum.Experince arayüzünde hiç bı şikayetim yoktu.Rahatlık battı.??
şuan s7 edge kullanıyorum dediğin hiç bi sorunla karşılaşmadım oda exynos Pubg yi telefonun en yüksek özelliklerine göre ayarlayıp giriyorum hiç kasma olmuyor kamera konusunda da iyi teknoloji şans işi gerçekten düşünüyorum s7 edge bu kadar iyiyken S10 plus daha iyidir o yüzden başka markalara güvenemiyorum herkes xiaomi öneriyor güzel cihazları var ama Samsung varken biraz saçma olur heralde yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama xiaomi Mi 10 pro güzel cihaza benziyor onuda düşünüyorum ama S10 plus la aynı fiyat olursa tabi s10 plus ı alırım

Şunu söyleyeyim S10 plus alıcaksan Snapdragon 855 li olanı al.855 li S10 plus harika bir cihaz.P30 Pro arka kamera da,batarya tarafında güzel ama ekran kalitesi standart ın altında, hoparlör tarafında mono hoparlör var.S10 plus stereo hoparlör sunuyor.Ben S9 plusta mükemmel bir Hoparlör deneyimi yaşadım.S10 plusta bu konuda S9 plustan baya iyi.Eğer 855 li almıcaksan exynos a uzun vadede güvenmediğim için P30 Pro alırdım.İki cihazda kullanıcıyı üzmez.Tercih senin.
Snapdragon versiyonunu nasıl buluruz bilmiyorum hocam, yurt dışından getirsem garanti kapsamına giriyor mu?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
892
Ekran çözünürlüğü Full HD bence ideal.Parlaklık manuel %50 olması batarya tasarrufu için şart.Otomatik parlaklık bulunulan ortama göre açıp kısıyor buda sensörün ekstra güç harcaması demek buda batarya ya yansıyor.Uygulamarın arka plan verisini kapatın.Animasyonları ya tamamen kapatın yada 0,5x yapın.Samsung da hani kulağa götürünce arama yapıyor gibi ekstra özellikler var onları da kapatırsanız bataryanız sizi memnun edicek performans verebilir.

Kamera da renk doğruluğu kişiden kişiye değişir.Bi kameranın renkleri abartması o kamera yı kötü yapmaz.Ben S7 kullandım.S7doğal çekmiyordu ama netlik olsun hdr çok iyiydi.Kişiden kişiye değişir.Bide ben yorumlarda biraz gırgır yaptım birazda öfkeyle yazdım.S10 kamerası gündüz güzel çekiyor.P30 Pro kamerası gündüz otomatik modda bazen saçmalıyor ama hdr modla çekildiğinde güzel çekiyor.Tercih meselesi ben batarya ve işlemciye önem veriyorum o yüzden P30 Pro dedim ama önüme Snapdragon 855li S10 Plus koy o zaman S10 plus derim.
snapdragon gerçekten farkediyor:(

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
şuan s7 edge kullanıyorum dediğin hiç bi sorunla karşılaşmadım oda exynos Pubg yi telefonun en yüksek özelliklerine göre ayarlayıp giriyorum hiç kasma olmuyor kamera konusunda da iyi teknoloji şans işi gerçekten düşünüyorum s7 edge bu kadar iyiyken S10 plus daha iyidir o yüzden başka markalara güvenemiyorum herkes xiaomi öneriyor güzel cihazları var ama Samsung varken biraz saçma olur heralde yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama xiaomi Mi 10 pro güzel cihaza benziyor onuda düşünüyorum ama S10 plus la aynı fiyat olursa tabi s10 plus ı alırım

Snapdragon versiyonunu nasıl buluruz bilmiyorum hocam, yurt dışından getirsem garanti kapsamına giriyor mu?
S10 plus Snapdragon 855 kodları: (SM-G975W) Bölge: Kanada (SM-G9750) Bölge:Çin (SM-9758) Bölge:Çin (SM-G975U) Bölge:Abd

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Birde yanlış hatırlamıyorsam snapdragon yonga setini kullanan samsungların arkasında telefonun modeli yazıyor. Örneğin altta koyduğum siyah s10 exynos kullanırken mavi s10+ snapdragon kullanıyor

21D82EDD-D568-4468-9E8C-1F1F3A5D2F49.jpeg

6697A4F4-2707-4EBE-B376-D302950F1AD8.jpeg

Sloaner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar güncelleme yapayım dedim. S10+ı sattım iphone 11 aldım. Ekran konusu dışında hiçbir sıkıntım yok. Kullanımdan sonra farkettim ki s10+da batarya diye bir şey yokmuş. Yakında ipad de alacağım. Galaxy buds+'ım var onu da satmaya çalışacağım. Telefon konusunda samsung almayı düşünmüyorum bir daha. Siz de bu işlemciyi düzeltene kadar almayın aldırmayın. Ek olarak renk gerçekliği dışında s10+ın kamerası iphone11'den daha iyi ama gel gör ki instaya bir video bile atamıyorsun kasmayan.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar güncelleme yapayım dedim. S10+ı sattım iphone 11 aldım. Ekran konusu dışında hiçbir sıkıntım yok. Kullanımdan sonra farkettim ki s10+da batarya diye bir şey yokmuş. Yakında ipad de alacağım. Galaxy buds+'ım var onu da satmaya çalışacağım. Telefon konusunda samsung almayı düşünmüyorum bir daha. Siz de bu işlemciyi düzeltene kadar almayın aldırmayın. Ek olarak renk gerçekliği dışında s10+ın kamerası iphone11'den daha iyi ama gel gör ki instaya bir video bile atamıyorsun kasmayan.
Hocam hayırlı olsun.İphone 11 i tasarım olarak beğenmesemde performans konusunda tam bir canavar. Bu forumda defalarca söyledik exynosların batarya yönetimi kötü.11 işlemcisi ve yazılımı ile sizi uzun yıllar götürür diye düşünüyorum.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Evet arkadaşlar sizce bu iki telefondan hangisi tercih edilmeli ?
Eger fiyati artmamış olsaydı p30 pro derdim. Dayıma almıştık 6.400 Tl civarlarında. bir hafta sonra fiyatı bir çıktı bi daha inmedi 8k civarlarında şuan. Şahsi düşüncem tabii. Bende şuan s10+ alıp almamak konusunda kararsızım