Soru Ryzen 5 5600x soğutucu

madSlowly

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,759
5600X işlemcim boşta stok soğutucu ile 70 derece civarlarında geziyor. Biraz takık birisi olduğumdan dolayı fazla geliyor. Apex, Valorant ve CS gibi oyunlarda 90 95 dereceleri gördüğümü biliyorum. Apex özellikle çok ısındırmıştı bilgisayarı. Kasam Deepcool CC560 v2, anakart Asus B550M K II Ramler ise Goodram 2x8 2 ve 4. slotta. Ekte ki soğutucunun iyi olacağını düşünüyorum sizinde fikrinizi almak isterim. Biliyorum 5600x gibi işlemciler ısınmak için varlar performanslarını yüksek sıcaklıklarda da sürdürebiliyorlar ama hem işlemcinin silikonunun aşınmasından endişe ediyorum bir de kasa içinin çok sıcak olup diğer parçaları da ısındırmasından tedirgin oluyorum. Kule tipi tercih etmememin sebebi kasa içerisinde kaba durması ve ileride ki işlemci yükseltmemde de ekstra bir soğutucu masrafı çıkmaması için. Termal macunda attım iletkenliğini beğendiğim ve bakımda macun yenilemek için.
Ekte valorantta sıcaklık kesiti vardır

Not: Sinerji'den alma diyen arkadaşlar için şunu söyleyeyim son olaylardan sonra biliyorum ki bende almak istemiyorum
1- Bu kadar ucuza sıvı soğutma başka bir yerde yok
2- Kasanın tüm içeriğini Sinerjiden topladığım için herhangi bir sorunda biz müdahale edemeyiz dediklerinden dolayı tüm parçaları oradan almak istedim.

Ekli dosyalar

• Screenshot 2024-08-21 141502.png
    Screenshot 2024-08-21 141502.png
    71.6 KB · Görüntüleme: 4