Ryzen 3 2200G Onboard görüntü alamama sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

Bandroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.
Onboard olarak kullanmak üzere Ryzen 3 2200G, Msi A320M-A Pro anakart ve Kingston 8GB DDR4 ram aldım. Sistemi kurdum. Ekranım vga girişli fakat anakartta vga çıkışı olmadığı için hdmi-vga çevirici ile görüntü almayı planlıyordum ki görüntü alamadım. Ekran kartı ile denediğimde görüntü alabildim(ekran kartında vga çıkışı var) fakat onboard görüntü alamadım. Sorun tam olarak nerede acaba? İşlemcinin grafik kısmında mı bir sorun var? Anakart sadece dijital görüntü sinyali gönderdiği için çevirici kablo kullansam dahi görüntü alamıyor olabilir miyim? Hdmi uyumlu monitör mü almam lazım? Yoksa rami mi yanlış slota taktım? Yardımlarınızı bekliyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
hdmı vga dönüştürücün çalışmıyor. Sorun onda.

Bandroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartı dönüştürücü ile bilgisayarcıya götürdüm. Denendi anında çalıştı. Fakat evde çalıştıramıyorum. Vga kablosunda sorun var desem ekran kartına takınca görüntü veriyor çevirici ile takınca neden vermesin? Monitörden desem o da ekran kartı ile görüntü veriyor ve bilgisayarcının monitörü daha eskiydi. Güç kaynağından dedem o da 350w işlemci için yeterli yani. Çok boktan bı durumun içindeyim hocam.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
anakartı götürdüm derken işlemcide berabermiydi.

Bandroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hocam. Acaba benim monitör vga-hdmi çeviriciyi desteklemiyor olabilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dvi-vga çevirici alsam iş görür mü?

Son düzenleme: