Lenovo Thinkpad E14 Type 20Ra - 3 Monitör Bağlantısı Hk

Bu konuyu okuyanlar

ddemirci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Lenovo Thinkpad E14 Type 20RA model laptopum var. Laptopumun 1 adet USB-C, 1 adet HDMI, 2 adet USB 3.2 Gen1 ve 1 adet USB 2.0 portu mevcut.
Varolan HDMI çıkışı ile harici bir monitöre görüntü aktarabiliyorum. Laptop ekranı ve harici monitör ekranı ile toplamda 2 monitör çalışabiliyorum. Harici monitör sayısını 2'ye çıkarmak istiyorum. 3.ekranı bağlayabilmek için USB portları ve şarj kablosu taktığım TypeC portu dışında bir opsiyonum yok.
USB 3 - HDMI&VGA çevirici denedim fakat görüntü alamadım.(Çevirici bozuk olabilir, satıcı direkt iade edin dedi)
Bunun üzerine TypeC - HDMI&VGA çevirici temin ettim. Şarj çıkışına bağladığımda da 3.görüntüyü alabildim ama sürdürülebilir bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. Ama görüntüyü alabildiğim için aparatın (TypeC - HDMI&VGA) çalıştığına eminim. Bu TypeC ucu da USB3.0'a dönüştüren çeviriciler aldım ama hiçbiri ile laptopumun USB 3.0 portundan görüntü alamadım.
Sormak istediğim sorular,
1) Laptop modelimin USB portundan görüntü sağlama imkanı var mı? Lenovo Thinkpadlerde USB A çıkışlarından görüntü alınmaz diye bir cevap aldım Lenovo forumundan ama çok mantıklı gelmedi. Lenovo'nun portu ile HP'nin portu ayrı mı olacak? Görseldeki gibi bir dönüştürücü işimi görmez mi?
2) 1.sorunun cevabı "Evet" ise nasıl bir yol izlemeliyim?
3) 1.sorunun cevabı "Hayır" ise 3.monitöre ile sürdürülebilir bir şekilde nasıl bağlanabilirim?

Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    177.5 KB · Görüntüleme: 97

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Senin işin zor
Bildiğim kadarı ile USB a portundan görüntü alamazsın fazla ekran kullanmaya gelince bence type c tarafına takılan bı hub al üzerinde bolca giriş çıkışı olan belki ozaman olabilir onun dışında bı çözüm bilmiyorum ama oda düzgün olmaya bilir