Ryzen 3 2200G e-GPU Sorunu

Kadirrr5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Bilgisayarimin bilesenleri eski oldugundan dolayi anakart ,ram,islemci ve power almak icin
2gun once vatan bilgisayara gittim 1624 tl ye
*Ryzen 3 2200g
*Msi b350m pro-vd am4
*Gskill 1x8gb ripjaws 3200mhz ddr4 cl16
*xigma tek x-calibre 500w guc kaynagi
Bu parcalari almak icin bilgisayarimi goturdum 3 saat sonra montajin tamamlandigini alabilecegimi soylediler
Eve geldim once goruntu alamama sorunu yasadim,donusturucu felan denememi istediler yine calimadi geri goturdum ram hizini dusurduler tamam yaptik bilgisi verip bilgisayari teslim aldim eve gittim ekran yine gelmiyor tv ye verdim goruntuyu ekranin yarisi geldi fakat bilgisayar hicbir islem yok iken cpu%100 kullanip donuyor ve kendine res atiyordu tekrar goturdum
Arkadaslar sabah 10:00 dan aksam 21:00 kadar bircok ram ,anakart ve ayni islemciden denediler fakat hicbirinde sorun bulamadilar ,islemci gpu vermiyor sizce sorun nedir

Not:butun driver lari guncellediler, bircok bios ayari denediler ,yeni islemci kurup denendi sonu yok ekran karti takinca sorunsuz fakat ekran karti yok iken sorun var kendi gpu su calismiyor
Yardim oneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum herkese tesekkur ederm

---- Mesajlar birleştirildi ----

Acaba extra bir ayar ile biosdan gpu ayari felanmi yapilmasi gerek diye merakettm fakat okadar personel mutlaka denemistir diye dusunuyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Acaba extra bir ayar ile biosdan gpu ayari felanmi yapilmasi gerek diye merakettm fakat okadar personel mutlaka denemistir di

Ekli dosyalar

• IMG-20180401-WA0008.jpg
    IMG-20180401-WA0008.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 667
  • IMG-20180401-WA0007.jpg
    IMG-20180401-WA0007.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 962
Son düzenleme:

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Anakartı bununla değiştir.Aynı fiyat.Ramleri de bununla değiştir.İşlemciyi de bir üst model olan R5 2400G alacaksın.Ramden gelen artı parayla alırsın zaten arada fazla fark açılmamış oluyor.Hem daha iyi bir bilgisayarın olacak hem de sorundan kurtulmuş olacaksın.
Bilgisayar gelince ilk işin temiz bir kurulum ve BIOS güncellemek olsun.Monitörde sorun yoksa güle güle kullanırsın.

Kadirrr5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acaba extra bir ayar ile biosdan gpu ayari felanmi yapilmasi gerek diye merakettm fakat okadar personel mutlaka denemistir di
Anakartı bununla değiştir.Aynı fiyat.Ramleri de bununla değiştir.İşlemciyi de bir üst model olan R5 2400G alacaksın.Ramden gelen artı parayla alırsın zaten arada fazla fark açılmamış oluyor.Hem daha iyi bir bilgisayarın olacak hem de sorundan kurtulmuş olacaksın.
Bilgisayar gelince ilk işin temiz bir kurulum ve BIOS güncellemek olsun.Monitörde sorun yoksa güle güle kullanırsın.
Hocam degisim ve iade istedim adamlar servise gondercez sorunu yokse degismeyiz biz denedik hicbirinde sorun bulamadik diyor,10 dk kullanamadigim bilgisayari servise gondercekler buyuk ihtimal ile yarin

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Yakınınızda firma var ise cihaz ile bizzat gidip gözlerinizle görseniz keşke.Uzaktan da neyin ne olduğunu anlayamıyor insan.HDMI ile mi bağlıyorsun monitöre.Monitör HDMI girişli mi?

Kadirrr5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yakınınızda firma var ise cihaz ile bizzat gidip gözlerinizle görseniz keşke.Uzaktan da neyin ne olduğunu anlayamıyor insan.HDMI ile mi bağlıyorsun monitöre.Monitör HDMI girişli mi?
Vga girisli monitorum ,anakarttada vga var ilk sorunu bu yüzden aliyoruz sandık ve dijital dvmi donusturucu alip denedik fakat ram hizi dusurulunce goruntu alabildik
Müdür birde diyorki burda bilgisayari deneyip teslim alsaydiniz ,adam kendi personeline bile guvenmiyor

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Personeller bazen bilgisiz olabiliyor.Bilgileri sadece işe girişlerini sağlayacak kadar olanlar var.Bilgisayar konusunda güvenmeyeceksin.
Dediğim gibi firma yakındaysa cihaz ile gidip gözlerinizle bakın ne yapıyorlar.Bu konularda telefonla yardım sıkıntı oluyor.

Kadirrr5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Personeller bazen bilgisiz olabiliyor.Bilgileri sadece işe girişlerini sağlayacak kadar olanlar var.Bilgisayar konusunda güvenmeyeceksin.
Dediğim gibi firma yakındaysa cihaz ile gidip gözlerinizle bakın ne yapıyorlar.Bu konularda telefonla yardım sıkıntı oluyor.
Bugun her saat basi vatanda yaptiklari islemleri gormek icin ugradim ,1050gt ekran karti ile crysis3 kurup denediler 50-60 fps zor veriyordu ,ekran kartsiz hic acmiyor

Biryerde okumustum ekran karti takinca gpu devre disi kaliyormus acaba gpu devreye almak icinde personellerin bilmedigi bir islemmi yapilmasi gerekiyor biosdan yada farkli bir yerden ,

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Aldığın işlemci APU.İçinde ekran kartı var zaten fakat 2200G deki çok güçlü değl.Ekstra ekran kartı takarsan program ile ayarlanması gerekiyor taktığın ekran kartıyla oyunu açmak için.Otomatik devre dışı bırakma bazen oluyor bazen olmuyor.En iyisi bilgisayarı yine aynı mağazada farklı elemanlara gösterin.

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
biosu resetledikten sonra ne oluyor?

Kadirrr5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığın işlemci APU.İçinde ekran kartı var zaten fakat 2200G deki çok güçlü değl.Ekstra ekran kartı takarsan program ile ayarlanması gerekiyor taktığın ekran kartıyla oyunu açmak için.Otomatik devre dışı bırakma bazen oluyor bazen olmuyor.En iyisi bilgisayarı yine aynı mağazada farklı elemanlara gösterin.
Butcem 1500-1600 arasinda idi, internette yaptigim arastirmada bu fiyata en iyi f
Önerdiginiz sistem cok daha mantikli geldi
Bugun tekrar vatana gittim gorustum iade ceki verdiler nakit iade olmuyormus,
*Ryzen r5 2400g
*1×8gb 2400hz 16 cl 1.2w balistic game serisi (yeni satisa cikan bir model oldugunu soyledi)
*asus prime a320m anakart
*500w 80plus power
1910tl gibi bir fiyat cikti

Ilk topladigim sistemdeki sorun insallah bundada olmaz 2-3 saat sonra montaj tamamlanacagini soylediler,
Son olarak birsey sormak istiyorum r3 2200g icin format atip win10 yuklemistim tamirdeyken simdi bida format istermi?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
İstemez ama yine de sen temiz bir şekilde format at sonuçta RAM değişmiyor işlemci bu ne olur ne olmaz.

Kadirrr5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstemez ama yine de sen temiz bir şekilde format at sonuçta RAM değişmiyor işlemci bu ne olur ne olmaz.
Az once ne durumda oldugunu ogrenmek icin ugradim ,gpu dan yine goruntu alamadiklarini yapmaya calistiklarini soylediler, sanirim kasaya montalayip cikartmakdan sikildiklari icin parcalari herseyi masanin uzerine kurup deniyorlar

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Çok enteresan.Konu haddinden çok uzadı sizin yerinizde olsam bu kadar sakin olamam yani :) farklı elemanlarla toplatmanız lazım.

Kadirrr5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu cozemezler ise bu aksam nakit iade isteyecegim,bende cildiriyorum:D

Kadirrr5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu sanirim buldular ,ryzen apu serisi yeni bir sistem olduğundan dolayi windows 10 1709 guncellemesi gerekiyormus ,guncelleme atmaya ugrasiyorlardi en son ,verdikleri bilgiye gore guncelleme sonrasi duzelecekmis