Ryzen 2600 İşlemci Voltaj Ayarı

Bu konuyu okuyanlar

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Merhabalar ben yeni sistem topladım

bilgisayar özelliklerim

Msi b 450 m Gaming plus ana kart

rx 570 ekran kartı

Amd ryzen 5 2600 işlemci stok fan

16 gb 3000 mhz corsahir ram

ssd

kasam rgb kasa önde 3 fan arkada extra 1 fan bulunmakta

sistemim boşta iken sıcak 50 60 derece arası

obs ve pubg girildigi zaman 85 dereceleri görüyor overclok yapmadım

internette araştırdıktan sonra voltaj ayarı yapılınca sistem aynı performansta ama daha düşük sıcaklıklarda
çalıştıgı belirtilmiş ben bu işlemi daha önce hiç yapmadım detaylı anlatımı olan video ve konu varsa lütfen yardımcı olurmusunuz

bana boşta bir sistemin 45 48 derece sıcaklık görmesi normal gelmiyor ?

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
2600 için undervolt yapmanızı önermem gayet normal voltaj değerinde çalışıyor. Güç seçeneklerinden en düşük işlemci kullanımını %5 yaparsanız boşta frekans düşecek ve daha serin çalışacaktır.

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
2600 için undervolt yapmanızı önermem gayet normal voltaj değerinde çalışıyor. Güç seçeneklerinden en düşük işlemci kullanımını %5 yaparsanız boşta frekans düşecek ve daha serin çalışacaktır.

hangi bölümden ayarlıyorum bunu rica etsem biraz daha yönlendirici baştan sona ifade edebilir misiniz

denetim masas güç ayarları gün seçenekleri bölümünde en düşük işlemci durumu 100 de 100 de ona 5 mi yazmalıyım

opera sadece acıkken 50 60 derece arası oynaması yüksek deiglmi

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Evet dediğiniz yeri en düşük kullanım değeri %100 olan yeri %5 yapmanız gerekiyor. İlla undervolt yani voltaj düşürmek istiyorsanız MSI anakartdan OC kısmından Asus anakartda edvanced kısmından yapabilirsiniz. Ama çok fazla test gerekli 5v düşürüp işlemciyi test,e sıkmanız gerekiyor kapanasaya kadar bu şekilde test edeceksiniz en iyi voltaj değerini o şekilde bulabilirsiniz. @met 35

Son düzenleme:

Son mesajlar