Rx 580 Wattman hatası

Bu konuyu okuyanlar

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Sapphire rx 580 pulse kullanıyorum. Normal de wattman hatasını pc donar ve ben kapatır açtığımda alırdım fakat son 3 günde pc yük altındayken kendine reset atmaya başladı ve wattman hata bildirimi geldi. Ne zaman furmark veya apex legends girsem furmarkta 3 apex legends de 15 dk sonra hatayı alıyorum sorum şu (yapılabilecek her şeyi denedim tek yapamadığım başka bir bilgisayarda ekran kartımı denemek ) sorun psuda mı ? undervolt yaptım 90 watt güç tüketirken de aynı hatayı verdi ve sadece yük altında alıyorum. Ekran kartını mı yoksa psuyu mu garantiye vermem lazım ?
Denediğim şeyler:
3 Farklı bios sürümü
5 farkı radeon sürücüsü (sürücüsüz halini denemedim)
Undervolt Underclock
Fast boot kapatmak
Not:Oyunda ve furmark da değerler gayet normal.

Son düzenleme:

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450
Sapphire rx 580 pulse kullanıyorum. Normal de wattman hatasını pc donar ve ben kapatır açtığımda alırdım fakat son 3 günde pc yük altındayken kendine reset atmaya başladı ve wattman hata bildirimi geldi. Ne zaman furmark veya apex legends girsem furmarkta 3 apex legends de 15 dk sonra hatayı alıyorum sorum şu (yapılabilecek her şeyi denedim tek yapamadığım başka bir bilgisayarda ekran kartımı denemek ) sorun psuda mı ? undervolt yaptım 90 watt güç tüketirken de aynı hatayı verdi ve sadece yük altında alıyorum. Ekran kartını mı yoksa psuyu mu garantiye vermem lazım ?
Denediğim şeyler:
3 Farklı bios sürümü
Undervolt Underclock
Fast boot kapatmak
başka bilgisayarda da denediyseniz o karta bi haller olmuş bence
garanti varsa garanti yoksa yeni kartınız hayırlı olsun :(

HEDEC

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Denediğim şeyler:
3 Farklı bios sürümü
Undervolt Underclock
Fast boot kapatmak
Ne zamandan beri kullanıyorsun? Sadece yük altında vermesi garip. Her zaman vermesi lazım.

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Ne zamandan beri kullanıyorsun? Sadece yük altında vermesi garip. Her zaman vermesi lazım.
2.5-3 aydır ekran kartını kullanıyorum. Basit wattman hataları bazen veriyordu fakat çözümü vardı bu sefer her şeyi denedim işe yaramadı. Ve kimse de yardım edemedi. Ben zaten garantiye verme taraftarıyım ama psuda mı sıkıntı yoksa ekran kartında mı ondan şüpheliyim. Ve kapanmadan öncesinde ekran kartının verdiği değerler her zaman aldığım değerler

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Aynı sorunu bir arkadaşım yaşıyordu. Ekran kartından kıllandık başta. Sonra bendeki ram'ler ile test ettik sorun çözüldü. Yani ram'lerden yapıyor olabilir. Tabi önce kartı farklı bir bilgisayarda test edin aynı sorun çıkmıyorsa sorun kesinlikle ram'lerdendir.

HEDEC

Asistan
Reaksiyon puanı
37
2.5-3 aydır ekran kartını kullanıyorum. Basit wattman hataları bazen veriyordu fakat çözümü vardı bu sefer her şeyi denedim işe yaramadı. Ve kimse de yardım edemedi. Ben zaten garantiye verme taraftarıyım ama psuda mı sıkıntı yoksa ekran kartında mı ondan şüpheliyim. Ve kapanmadan öncesinde ekran kartının verdiği değerler her zaman aldığım değerler
Önceden bende alıyordum fakat küçük bir işaretleme ile sorunu çözmüştüm. Yanıtı araştırarak bir forumdan almıştım. (Kartım rog strix rx570)