RX 580 Çimenler piksel piksel ve flickering sorunu

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Oyunlarda çimenler daha doğrusu yeşillikler piksel piksel kare kare gözüküyor. Nesnelerin etrafında da sürekli bir kıpırdaşma oluyor. Gölgeler birbirine karışmış vaziyette. Sorunun videosunu bırakıyorum. Videoda daire içerisine aldığım yerlerde bu şeyler yaşanmakta. Sadece daire değil, en fazla o alanlarda olduğu için oraları şekil ile gösterdim. Denediğim çözümler; başka monitörde denedim. FXAA msa gibi ayarları açıp, kapatıp öyle denedim. FPS'i monitörümün Hz'ine sabitledim. Görsel keskinliğini %100 yaptım. VSR açtım. DDU ile Driver silip en yenisini kurdum. Parçalar;
RX 580 8 GB OC, Ryzen 5 1600, Thermaltake 500 +80 RGB PSU, Corsair Vengeance 3000 MHz CL16 8 GB RAM, MSI B450M PRO- M.2, Toshiba OCZ 480GB SSD.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Sürücüden yapıyordu sanırım bu sorunu. Bende de R7 370 varken yaşamıştım GTA V'te.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
yanlış gelen sipariş dolandırıcılık olmuştu ya

Ondan bir şey çıkmadı valla instagram dan zaten bir şey almam sırf eşim istediği için almıştım başıma geleceği biliyordum yine de aldım ama herkese söylüyorum instagramdan çöp bile almayın. Aynısını kardeşime de yaptılar. Telefon kılıfı aldı 2 gün sonra soyulma yaptı durumu yazdık yoruma 2 dk sonra engellediler.

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Ondan bir şey çıkmadı valla instagram dan zaten bir şey almam sırf eşim istediği için almıştım başıma geleceği biliyordum yine de aldım ama herkese söylüyorum instagramdan çöp bile almayın. Aynısını kardeşime de yaptılar. Telefon kılıfı aldı 2 gün sonra soyulma yaptı durumu yazdık yoruma 2 dk sonra engellediler.
Tekrar geçmiş olsun hocam