Rüyadayken rüyada olduğunuzu anlıyor musunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Hayır, en son ne zaman rüya gördüğümü dahi hatırlamıyorum. (Her insanın rüya gördüğünü biliyorum, hatırlamıyorum sadece gördüklerimi.)

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Hayır.Ölürüm sürekli zaten ?Bugün de ağlama sesleriyle uyandım üst komşudan geliyor gibiydi evdekilere soruyom yok çocuk ağladı bi ara ama kadın sesi biz duymadık diyolar bense ağlayan bir kadın sesi duyduğuma eminim böyle feryat figan ağlıyodu hatta dedim biri öldü heralde.Sanırım rüya olabilir hala olmadığını düşünüyorum ama? Gerçekle rüya birbirine girmeye başladı.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,623
rüyadeyken annemin beni çağırıdığını duyup uyanıp yanına gidip ne oldu anne dediğime göre hayır

Toprak Kokusu

Profesör
Reaksiyon puanı
6,063
Bende acayip yorgun olarak yatmadiktan sonra hep anlarım. Çok muhteşem birsey. Hele şu karantina Günlerinde? aklınıza koyarsanız oluyor bu arada. ?anılarımla rüyalarım birbirine çok karışabiliyor hatta ?

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
anılarımla rüyalarım birbirine çok karışabiliyor
Normalde rüya görmem ama bunu çok yaşıyorum diyebilirim. Genelde yattığım da gün içinde etkisi büyük bir olay yaşadıysam onu düşünürüm. O zaman böyle ne uyanık ne uyur halde ne de rüya gibi o anı hayal eder acaba o an söyle yapsaydım daha mı iyi olurdu vs. diye düşünürüm. Bunu her gün yapıyorum. Bazen hiç istemiyorum, uyumak istiyorum ama aklımdan çıkmıyor. Bir de bazen çoğunlukla müzik dinleyerek uyurum. Yatmadan ellerimi bağlayıp alınımın üstüne atarım ve geçmişe dönerim. Mesela bir sokaktaki bir anımsam, o an sanki orada yürürmüșüm gibi olur tekrardan ama bu rüya değil ondan eminim.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Rüya Görmek ve Onu Hatırlamak
Rüya Görmek Rüya Olduğunu Bilmek
Rüya Görmek ve Onu Kontrol Edebilmek
Rüya Tasarlamak ve O Rüyayı Görmek
Rüya Tasarlamak, O Rüyayı Görmek ve Kontrol Etmek
Uyanıkken Rüya Görmek (Yakaza)
Herkesin Üstesinden Elebiliceği Durumlar Değildir.
Kişi Gerek Kendi Kendinide Eğitebilir Gerekse Bu Konuda Az Çok Bilgisi Olan Birilerinin Yardımıyla Yukarıda Saydıklarımın Tamamı veya Birkaçını Yapabilme Gücüne Sahip Olabilir.

Bunlara İlaveten Bilinçaltı Rüyaları Vardır ki İyi veya Kötü Bunlar Çoğunlukla Ciddiye Alınmaması Gereken Rüyalardır Çünkü Beyin Sizin Korku veya Heyecanınıza Göre Bunu Senaryolaştırmıştır.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Rüyanın içinde ben bunu daha önce rüyamda gördüm demişliğim çok hatta rüyamda bana rüyasını anlatan birinine rüyanda görmüştün sanki böyle bişi demiştim.Her zaman olmasa da rüyada olduğumu anlıyorum işin kötüsü anlayınca rüya fazla uzamıyor kalkıyorum birkaç dkya.Rüyalarımın çoğunu da hatırlarım.

Toprak Kokusu

Profesör
Reaksiyon puanı
6,063
birkaçkere olmuştıur ama iyi birşey değil.
Bence gayet iyi birsey neresi kötü ki? İnsan Eğleniyor rüyada. Zaten gerçek hayat değil zaman kaybı da yok! İstediğini yap, karisan da olmuyor, karışan olsa bile kimseyi tınlayan yok . Özgürsün işte daha ne? ?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
3 ay öncesine kadar rüyada gördüklerimi hatırlamakta güçlük çekerdim, şimdi Rabbimin izni ile hükmediyorum.

Toprak Kokusu

Profesör
Reaksiyon puanı
6,063
Rüya Görmek ve Onu Hatırlamak
Rüya Görmek Rüya Olduğunu Bilmek
Rüya Görmek ve Onu Kontrol Edebilmek
Rüya Tasarlamak ve O Rüyayı Görmek
Rüya Tasarlamak, O Rüyayı Görmek ve Kontrol Etmek
Uyanıkken Rüya Görmek (Yakaza)
Herkesin Üstesinden Elebiliceği Durumlar Değildir.
Kişi Gerek Kendi Kendinide Eğitebilir Gerekse Bu Konuda Az Çok Bilgisi Olan Birilerinin Yardımıyla Yukarıda Saydıklarımın Tamamı veya Birkaçını Yapabilme Gücüne Sahip Olabilir.

Bunlara İlaveten Bilinçaltı Rüyaları Vardır ki İyi veya Kötü Bunlar Çoğunlukla Ciddiye Alınmaması Gereken Rüyalardır Çünkü Beyin Sizin Korku veya Heyecanınıza Göre Bunu Senaryolaştırmıştır.
Yakaza hali hariç diğerlerini yapabiliyorum elhamdülillah
(rüya tasarlamak her zman olmuyor birde) Nasıl zevkli bir bilseniz ?.

• Sevgi dolu
Reactions: _X_

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Güzel oluyor kötü rüya ise bazen kendimi uyandırabiliyorum da garip. Ama son zamanlarda hiç anlamıyorum rüyada olduğumu uyanınca bile etkisi sürüyor

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
rüyanın rüya olduğunu anlamam

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,153
Anladığım an uyanıyorum.
Birdefasında öyle bir rüya gördümki şimdi bile onun rüya olduğuna inanamıyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Maşallah herkes rüya kontrol ediyor.

Açık konuşmak gerekirse hiç inandırıcı değil.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Ben çok rüya görürüm ve hiç birinde bu rüyaymış diyip rüyamı kontrol edemedim.

yika38

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Önceden daha çok oluyordu, şimdi çok çok nadir.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Çok nadir rüya görüyorum. Ya da hatırlıyorum diyeyim.

Genellikle olayların mantıksızlığından rüyadayken rüya gördüğümü tahmin ediyorum. Ya da gördüğümün rüya olduğuna inanmak istediğimden de olabilir.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Anlıyorum özellikle ayrıldıgım sevgilimi görünce : D

Reaksiyon puanı
20
Önceden anlardım fakat şimdi psikiyatrik ilaç kullandığımdan dolayı aşırı gerçekçi rüyalar görüyorum ve arka fonda gün içinde dinlediğim beni etkileyen müzikler çalıyor film kesiti gibi. Kontrol edemiyorum rüyalarımı fakat rüyamda ilaçlardan olsa gerek uzun uzun düşündüğüm sorguladığım şeyler oluyor. Rüyada düşünmek imkansız diyorlar ama okuduklarım kafamda canlandığı oluyor.