Rusya'dan Laptop Almak

Bu konuyu okuyanlar

muhbrtshbz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben Rusya'dan notebook almak istiyorum ancak dil açısından bazı tereddütlerim var. Rusya'dan laptop alsam dili sadece Rusça mı olur? Almayı düşündüğüm marka DELL. Lütfen yardım edin, isterseniz link atabilirim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Dil değiştirilebilir. Ancak bunun için önce Rusça bilmelisin ve Kiril alfabesini okuyabilmelisin ve cihazı anlayarak kullanıp, dil paketi yüklemelisin. Ve ardından yüklediğin yeni dili varsayılan olarak seçmelisin. Tabii klavye aynı kalacak. Latin harflerinin yerlerini ezbere tıklamalısın veya harici bir klavye satın almalısın. Rusya'da laptoplar dahamı ucuz?

muhbrtshbz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rusya'da ucuz olduğu için alıyorum zaten :) Klavye sıkıntı değil zaten alacağım laptopun klavyesi kiril alfabesi değil. Olmayan harflerin de yerini ezbereyim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Fiyatına göre fena değil ama bunun vergisi olmayacakmı? Vergiden muhaf değerin üstünde değilmi? Spariş vereceksen, önce gümrüğe gider, sonra oradan alırsın. birisi getiriverecekse başka.

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Klavye sorununu nasıl çözeceksin? Rusça klavyeli değil mi oradakiler? klavyesini ucuza vermezler... + DELL çok tercih edilir bir markada değil...

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Fiyatı uygun ise alınır. modelin türkçe q klavyesi mutlaka vardır satılan. alınıp takılır.

muhbrtshbz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sipariş etmeyeceğim, oradaki biri getirecek. Oradaki laptopların klavyesi İngilizce Q Klavye, tuşlara CTRL ile basarsanız felan Kiril alfabesindeki harflere dönüşüyor. Üstelik Kiril alafabesiyse mutlaka latin olanı da vardır. Benim için önemli olan laptopun ana dili.

Son düzenleme:

muhbrtshbz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlgilenen herkes için teşekkürker, gerisini ben halledebilirim :)

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Öyle ahım şahım bir laptop da değil alternatifi Türkiyeden alınabilir

Son mesajlar