Rusya'da 419 GB indiren kişi bir hafta tatil kazanacakRusya'da 3G'den 419 GB data kullan, bir hafta tatil kazan

Rusya'da sınırsız 3G sistemi, cidden sınırsız. Ülkemizdeki servis sağlayıcıların koyduğu gibi 'adil kullanım' saçmalığı da yok.


Ülkemizdeki mobil operatörler sürekli birbirleriyle yarış halindeler. Bu yarışın son bir kaç yıldaki ana kulvarı da aslında mobil internet diyebiliriz. '100 MB paket bizde daha ucuz' reklamları yapılmasının bir anlamı olmasa da, sınırlı paketlerde bir ucuzluk yarışı var.
Rusya'da ise 3G servisi sağlayan operatörler, sınırsız kullanımı kullanıcılarının 'köküne kadar' sömürmesini istiyorlar.
MegaFon isimli operatör, kullanıcılarının kullanabildikleri kadar data kullanmalarını teşvik etmek için ödül veriyor. Bir haftada en çok data kullanan kişiye 1 milyon ruble (60 bin TL) ödül vaat ediyorlar. Kasım ayında başlayan ve Ocak sonunda biten yarışmaya katılan kullanıcılardan bir tanesi, bir haftalık dönemde tam 419 GB'lık download yaptı ve ödül olarak bir haftalık yurtdışı tatil kazandı.
Rusya'da sınırsız demek, sınırsız demek. Ülkemizdeki mobil operatörleri bir kenara bırakın, internet servis sağlayıcılar bile 'adil kullanım kotası' adı altında bağlantıyı yavaşlatmak için fırsat kolluyorlar. 100 MB'lık, 1 GB'lık 'dev' paketler yerine uygun bir fiyata sınırsız bağlantı sunamayan ülkemiz operatörleri de feyz alsın.

http://thenextweb.com/mobile/2012/0...-over-3g-in-one-week-wins-you-a-5000-holiday/

http://www.teknokulis.com/Haberler/...gden-419-gb-data-kullan-bir-hafta-tatil-kazan
 

M.Uzun

Profesör
Alıcaksın bir vps telefonuda modem olarak kullanacaksın açacaksın 3g yi tamamdır :D her türlü kazanırdım be :p
 

Norrick

Asistan
Mobil cihazı bırakın bilgisayarımla 1 hafta aralıksız indirme yapsam bu hızla 419 gb bir tarafa yarısını bile indiremem.
 

ck-xe

Dekan
Bir haftada 419GB yaptıysa hızı yaklaşık olarak 5.5 mbps demektir. (24 saat kapatmadan indirdiği varsayılırsa)
 
Üst