Bu konuyu okuyanlar

Şabın Kaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Uzun zamandan beri oyun için yüksek performanslı bir nootebook alma düşüncem vardı. Ama masaüstünün her açıdan uygun olması ve yeni nesil ekran kartlarının gelmesi nedeniyle masaüstü toplamaya karar verdim. Kafamda aşağıdaki sistem var...

ANAKART-MSI B150M BAZOOKA Intel B150 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Anakart
RAM-Corsair Vengeance Kırmızı 16GB(2x8GB) 2400MHz DDR4 Ram BC-CMK16GX4M2A2400C16R
İŞLEMCİ**-Intel Skylake Core i5 6600 3.3GHz 6Mb Cache LGA1151 İşlemci
EKRAN KARTI**-MSI GAMING X Nvidia GeForce GTX 1060 6GB 192Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 1060 GAMING X 6GB)
SSD-Corsair Force LE 240GB 560MB-530MB/s Sata3 SSD (CSSD-F240GBLEB)
HDD-WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" Sabit Disk (WD10EZEX)
KASA-?

Aslında bilgisayar toplama hakkında bilgim çok az ama son 2 haftadır yoğun araştırmalar ve izlediğim videolar sayesinde biraz bilgi edindim. Sistemi toplu halde değilde kampanyalara göre zaman içinde 1-2 aylık bir döneme yayarak toplamayı düşünüyorum. Ama tabi ki ekran kartı hariç diğer donanımlarda kesin alma düşüncem yok sizlerden gelen tavsiyeler üzerine kafamda bir bilgisayar şekillendirmek istiyorum. Ayrıca bu parçaları en kaliteli hizmet ve uygun fiyat doğrultusunda nerden alabilirim? Bunlar hakkında da yardımınızı bekliyorum. (Amazon, n11, hepsiburada ve bir kaç ufak çaplı teknoloji sitesinden fiyat karşılaştırması yaparak parçaları temin etmeyi düşünüyorum.) Özellikle amazondan hangi parçaları almalıyım hangilerini almamalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum. 4000 tl ye kadar bütçe ayırmayı düşünüyorum. Beni bilgisayar toplamaya iten; Rust adlı oyunu full ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilmek ve beraberinde videoya alabilmek sonradan da düzenleyip youtube yüklemek.