Rusça öğrenmek

Bu konuyu okuyanlar

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Arkadaşlar oyunlarda çok Rus oluyor onlarla konuşmak için Rusça öğrenmek istiyorum biraz bulgarcam var ve okumayı biliyorum ancak daha hızlı öğrenmek için neler yapabilirim?

QuadroKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar oyunlarda çok Rus oluyor onlarla konuşmak için Rusça öğrenmek istiyorum biraz bulgarcam var ve okumayı biliyorum ancak daha hızlı öğrenmek için neler yapabilirim?
Ben Yazlaır tanıdığımın yanında çalışıyorum ve orada Turistik bir alan Gennelikle Ruslar ve ingilizler ağırlıklı,Ben İnternetten Rusça öğrendim ve çalıştığım yerde

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Ben Yazlaır tanıdığımın yanında çalışıyorum ve orada Turistik bir alan Gennelikle Ruslar ve ingilizler ağırlıklı,Ben İnternetten Rusça öğrendim ve çalıştığım yerde
Daha küçük biri için yol yokmu? Birde ne kadar sürer öğrenmem?

QuadroKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Daha küçük biri için yol yokmu? Birde ne kadar sürer öğrenmem?
Ya böyle 1-2 Gunde olmaz bu Bence İngilizceyi iyi öğren Sonra Almanca sonra Rusça Hemen Rusçaya atılma bence(İngilizceyi öğrenince Almanca koaly gelir)

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Ya böyle 1-2 Gunde olmaz bu Bence İngilizceyi iyi öğren Sonra Almanca sonra Rusça Hemen Rusçaya atılma bence(İngilizceyi öğrenince Almanca koaly gelir)
İngilizce yaşıma göre iyi ama almancayla ruscanin ne alakası var anlamadım. Profesyonel olması gerekmiyor sadece konusucak kadar olsun yeter. Bulgarca dan daha zor ama onu biliyorum.

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192

Youtube gibi sitelerde bazı kısa dil dersleri var. Veya Mondly Dualingo gibi programları kullanabilirsin. Zaten kiril alfabesini öğrendiğin zaman 1 adım önde oluyorsun. Bulgarca ile benzeyen şeyler var. Ben Bulgarcayı bu şekilde öğrenmiştim. Tabii başlangıç olarak. Hem ailemde öğretmişti. Yani bu uzun dönem dili öğrenmek ama böyle oyunlarda kullanılabilecek şeyler yazdığım tekniklerle öğrenilebilir bence.

QuadroKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
İngilizce yaşıma göre iyi ama almancayla ruscanin ne alakası var anlamadım. Profesyonel olması gerekmiyor sadece konusucak kadar olsun yeter. Bulgarca dan daha zor ama onu biliyorum.
Bulgarcayı hiç denemedim Onun hakkında bilgi veremiyeceğim ama Rusça biraz zor bir dil oldugundan alışarak gitmeni tavsiye ederim

Reaksiyon puanı
2,554
İnstagramdan rusça öğreten ruslar var onları takip edebilirsin youtubede a link rusça ve benzeri öğreten ruslar var onları izleyebilirsin.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İlk alfabeyi öğren, alfabeyi öğrenirsen telaffuzun çok iyi okuyor ve rahat anlayıp rahat konuşuyorsun. Rus arkadaşım ilk alfabeyi öğren demişti?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
İlk alfabeyi öğren, alfabeyi öğrenirsen telaffuzun çok iyi okuyor ve rahat anlayıp rahat konuşuyorsun. Rus arkadaşım ilk alfabeyi öğren demişti?
Alfabe çok önemli tabii ki. :) Doğru okumak da önemli aynı zamanda. Sana tavsiyem ilk başta onun dediği gibi alfabeyi ve harflerin okunuşunu öğrenip, yavaş yavaş dil bilgisi öğrenmeye bakman. Sonra yazma kısmı da var, yazmayı da zor öğrenirsin çünkü farklı bir alfabeye sahip. Öğrene öğrene kolaylaşacaktır. ;)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Alfabe çok önemli tabii ki. :) Doğru okumak da önemli aynı zamanda. Sana tavsiyem ilk başta onun dediği gibi alfabeyi ve harflerin okunuşunu öğrenip, yavaş yavaş dil bilgisi öğrenmeye bakman. Sonra yazma kısmı da var, yazmayı da zor öğrenirsin çünkü farklı bir alfabeye sahip. Öğrene öğrene kolaylaşacaktır. ;)
Alfabeden sonra kelimeleri öğretiyor, illa başta Rus gibi Rusça gramer yapmama gerek yok ki? alfabe, kelimeler,gramer olarak gidiyorum ben?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Alfabeden sonra kelimeleri öğretiyor, illa başta Rus gibi Rusça gramer yapmama gerek yok ki? alfabe, kelimeler,gramer olarak gidiyorum ben?
Tabii ki de herkesin öğrenme stili farklı. :)

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Alfabe ve Kiril okunuşunu biliyorum. 6.sinif İngilizcesi kadar bilsem yeter. Sadece harflerin dizilisini bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rusçada bildiğim bir kaç kelime var. Onları yazayım.

Привет
Какие
Что
Да
Нет
Приходить
Я
Тьı

Buda Bulgarca da öğrendiğim kelimeler:

Здрасти
Обичам
Меня
Кафе
Защо
Какво
Гараж
Идвам
Вода
Да
Не
Миньор
Аз
Ти
(Daha var ama aklıma gelmiyor)

Son düzenleme:

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Rusça ve Çince gibi dillerin öğrenilmesi diğer dillere göre daha zor olur, farklı bir aksam ve farklı bir alfabe, öğrenmek zaman alacaktır.
@Allah'ın Kulu sana yardımcı olabilir.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
doğrusu bu zaten alfabe öğrenmeden kelime öğrenirsen ezbere girer bir süre sonra unutursun o yüzden @Lazzz dediği gibi önce alfabe sonra kelime sonrada gramer daha iyi olur.

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
doğrusu bu zaten alfabe öğrenmeden kelime öğrenirsen ezbere girer bir süre sonra unutursun o yüzden @Lazzz dediği gibi önce alfabe sonra kelime sonrada gramer daha iyi olur.
Okumayı biliyorum zaten. Yazmada bir sorun yaşamıyorum.

Son düzenleme:

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Rusça ve Çince gibi dillerin öğrenilmesi diğer dillere göre daha zor olur, farklı bir aksam ve farklı bir alfabe, öğrenmek zaman alacaktır.
@Allah'ın Kulu sana yardımcı olabilir.
Ne yalan söyleyeyim benim de daha öğrenecek şeylerim var daha ama daha iyi bilsem öğretebilirdim aslında. :)