Rus Savaş Uçağı Askerimizi Vurdu 3 Şehit!

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Genelkurmay Başkanlığı, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde bugün Rusya'ya ait bir savaş uçağının yanlışlıkla Türk askerlerini vurduğunu, olayda 3 askerin şehit olduğunu, 11 askerin yaralandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan bugün El Bab bölgesinden gelen şehit haberleriyle ilgili açıklama yapıldı.
6e728c0d7ee14a1f776e9bf3af093f5e.jpg

Açıklamada şöyle denildi:

Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde, 09 Şubat 2017 tarihinde saat 08:40 sularında, Rusya Federasyonuna ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine icra edilen hava harekatı esnasında, kazaen TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 11 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personelimiz tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle hastaneye ulaştırılmıştır.

RF yetkilileri, söz konusu olayın bir kaza olduğunu ifade ederek, üzüntülerini ve taziye dileklerini iletmişlerdir. Olayla ilgili inceleme ve çalışmalar iki tarafça sürdürülmektedir.

Ayrıca, aynı olayla ilgili olarak RF Cumhurbaşkanı Sayın Vladimir PUTİN, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a üzüntülerini belirterek başsağlığı dileğinde bulunmuşlardır.

Bizleri acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

PUTİN ERDOĞAN'I ARADI

Rus uçaklarının sabahki saldırısının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin arasında akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Görüşmede Putin'in yaşanan olaydan dolayı Türkiye'ye üzüntülerini ilettiği öğrenildi.

Kaynak :Haberler

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Şimdi diyecekler bu nasıl pilot.
İnşallah bunun politik bir mesaj olduğunu anlamayanlar yorum yapmaz.

Son düzenleyen moderatör:

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Ruslorlo işbiiğimizi obodo koskonoyor.
-Dimi aynen öyle

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Ruslarin daha dün "pkk ve ypg'yi terör örgütü olarak görmüyoruz" açıklamasından sonra olmayan yanlışlıktır.

Ayrıca 2 günde toplamda 10 şehit verdik.
Suriye'li sağlıklı gençler, ülkemde evlenip çoğala dursun, benim askerim yaban ellerde tükeniyor.

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Ruslarin daha dün "pkk ve ypg'yi terör örgütü olarak görmüyoruz" açıklamasından sonra olmayan yanlışlıktır.

Ayrıca 2 günde toplamda 10 şehit verdik.
Suriye'li sağlıklı gençler, ülkemde evlenip çoğala dursun, benim askerim yaban ellerde tükeniyor.
Ürüyor habire ürüyor onun bunun çocukları diyeceğimde dilim varmıyor.Durmadan ürüyorlar. Böyle bir gevşeklik yok.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Yaşlıyı, kadını, çocuğu alırsın anlardımda, turp gibi sağlam adamı niye alıyorsun mülteci olarak. Bırak ölsün ülkesi için savaşırken. Bir işe yaramış olur en azından.

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Yaşlıyı, kadını, çocuğu alırsın anlardımda, turp gibi sağlam adamı niye alıyorsun mülteci olarak. Bırak ölsün ülkesi için savaşırken. Bir işe yaramış olur en azından.
Hadi biz merhametemizden falan alıyoruz bunlada hiçmi gurur yok ya

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Yeter valla yeter be. Allah bu Suriyelileri bildiği gibi yapsın ! Lan ben kendi askerlerimi niye sınır dışına çıkartıyorum defolun gidin adam gibi şehit olun. Korkak bir karektersiz olarak kaçma savaştan ! Benim abim askerde sınır koruyor, bu köpekler devletin sayesinde yaşıyor bir halt yaptıkları yok ! Zoruma gidiyor lan.
--- Gönderi Güncellendi ---
Siz daha durun ama bunlar başlangıç. Biz hala bunları beslersek hem bizim kaynaklarımızı azaltıcak hemde arkamızdan vurur hale gelicekler. Zaten bunların verdiği vergi yok vergiyi biz veriyoruz. Adamlar sınava çalışmadan üni. gidiyor. Ohh ne guzel. Buraya gelip rahatı görünce böcek gibi ürüyorlar. Ohh ohh. Benim vergimle kazandığımız parayla yıllardır bu ülkedeler. Bizim ülkemizde hırsızlık yaparlar, tecavüz ederler, dilencilik yaparlar ama savaşmazlar. Çünkü savaşmak cesaret ister yürek ister bunlarda yürek olsa buraya gelmezdi. Ama sağolsun devletimiz bize ya bize kendi vatandaşına yapmaz gider suriyeliye yapar kıyağını.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bizlerde artık deriz ayyy olsun canım adam yapıyor.. Ses etmeyelim yıllardır bu düzen böyle daha. Evet deriz zaten biz belki düzelir bazı şeyler :)
Yahu hala akıllanmıyor bazıları. Geçici sorunları gidermek için KALICI DEĞİŞİKLİK nedir yahu nedir !

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Suriyeliler ileriki yıllarda 2.nci bir ermeni vakası olabilirler.

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Suriyeliler ileriki yıllarda 2.nci bir ermeni vakası olabilirler.
Aslında ne kadar fantastik gelse bile eğer vatandaşlık meselesi olursa ve herkese verilirse bunlar bizden hızlı ürediği için ne kadar fantastik gelse bile yönetimi ele geçirme gibi saçma bir durum gibi gözüksede meclisi ellerine alma gibi bir durumları var ama zor bir ihtimal.
Görüyorsunuz ya nasıl sayko düşündürüyorlar adamı

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Gerçekten artık şu Suriye olayına art niyetli olarak bakmaya başladım. Herkesin dediği gibi yaşlısı, hanımı, çoluğu çocuğa yardım et tamam da bir sınır koyun be kardeşim şunlara artık. Yanlışıkla da olsa operasyon sırasında da olsa onlar bizim Askerimiz - Şehidimiz. Burada elleri ceplerinde sahillerde park bahçe dolaşıyorlar. Gidip neyi savunuyorsa o uğurda gitsin ülkesinde savaşsın, çatışsın.

rucar07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Daha durun, vatandaş olup oy kullanacaklar ilk genel seçimlerde

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
şimdi işin bütün duygusal milli görüş ve hassasiyetimi ve bu gibi yönlerini bir kenara koyuyorum ve diyorum ki, uçak için ödenen tazminat vardı bu rusçuklara.
biz ne yaptırım yapacağız? güzel devletime soruyorum...

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Osmanlı da son zamanlarında bir İngiltere'ye bir Rusya'ya yanaşıp denge politikası izlemeye çalışıyor lakin ikisinden de tokat yiyor idi.
Şu andaki durum aynı.
Putin ile yakınlaştıktan sonra ABD ile tekrar yakınlaşmaya başladığımız için Putin'in verdiği ayağını denk al mesajı olabilir.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Akılları sadece uçkuruna çalışan adamlardan beklediğiniz şeylere bakın gençler.

Adamlar savaş esnasında bile kuzlama peşindeyken sizin yaptığınıza bakın. Kınıyorum sizi(!)

Sahillere inip suriye diye bağırması bilenler nerede? Bu adamların ülkemizde mülteci olarak işi ne?

Bunlara saydıran fethiyeli bir amca vardı aklıma o geldi.

Kadın, yaşlı, çoluk çocuk neyse de bunları toplayıp ülkeden sürmek lazım.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Rus uçağı düşürüldüğünde hep birlikte Rusya tarafına geçen herkes bu defada hep birlikte Rusya'dan hesap soralım diyor! Devlete düşmanlık!

AimCraviTe

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Allah Çehitlerin mekanını cennet eylesin :(

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Rus uçaklarına Türk kuvvetlerinin koordinatları verildiği halde rus sözcü koordinatların verilmediğini söyledi. Genelkurmay anında bunu net bir dllle yalanladı. Ruslara ilişkilerde uyanık ve dikkatli olmamız gerekiyor.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Ruslar koordinatları Türkiye'den aldık dedi. Sonra ağız değişti. Yeni bir fitne, yeni bir provokasyon kapıda anlaşılan.

Reaksiyon puanı
46
Kasıtlı vurduklarını düşünmüyorum. Gelen açıklamalarda o yönde. Ama bu tarz olaylarda sıfır hata ile işler işlemeli. Rusyanın uçağını düşürdüğümüzde bize karşı aldıkları tavrı hatırlayın ticareti-turistik olaylarını hep kesmişlerdi. Sizce Tayyip böyle bir tavır alabilir mi? Benim düşüncem kısaca şöyle Tayyip asla Putin gibi bu tarz bir karar veremez. Şu an tarih 11.02.17 01:57 bugün haberlere bakmadım bir gelişme veya açıklama yaptılar mı bilmiyorum... Ölen askerlerimize Allah rahmet eylesin. Ülkemizin daha ne kadar batabileceğini izlemekten bıktım.