Yardım RTX 4060 veya 4070 laptop önerisi

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
324
Şu anda neredeyse bütün firmalar elindeki stokları eritti veya piyasadan geri çekip stokçuluk yapmaya başladı. Bundan dolayı en erken zamanda almak için RTX 4060 veya 4070 laptop bakıyorum. Geçen gün bir tane Victus incelemesi altında @EFI Shell'in yorumunu gördüm. Açıkçası EFI'nin bu laptoplar hakkındaki yorumunu da merak ettim.

1- Önerdiğiniz başka modeller var mı?
2- Aralarındaki fiyat farkına değer mi?
3- Asus TUF kronik sorunları kalktı mı, çok fazla ısındığını hatırlıyorum.
4- HP'nin Victus kasası hakkında çok bir bilgim yok, önerir misiniz? Kronik problemi var mı?

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Aralarından ASUS TUF, HP OMEN ve Dell alınabilir duruyor fakat ASUS TUF ısınabilir. HP Victus'a gelince, o kadar para verip de MUX Switch'siz cihaz alınmaz diye düşünüyorum. Dell'in panelinin QHD+ olması bir artı, ısınıyor mu bir bilgim yok maalesef. Bütçeniz dahilindeki cihazlar hakkında pek bir bilgim yok maalesef. :(

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
324
Aralarından ASUS TUF, HP OMEN ve Dell alınabilir duruyor fakat ASUS TUF ısınabilir. HP Victus'a gelince, o kadar para verip de MUX Switch'siz cihaz alınmaz diye düşünüyorum. Dell'in panelinin QHD+ olması bir artı, ısınıyor mu bir bilgim yok maalesef. Bütçeniz dahilindeki cihazlar hakkında pek bir bilgim yok maalesef. :(
43-44 bandına çıkmışken 4070'li ASUS alsam TUF serisi olduğundan üzer mi? Ekran kartından dolayı ona çıkmayı düşünüyorum ama az daha yüksek alayım diye kötü bir cihaz almayı istemem.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
43-44 bandına çıkmışken 4070'li ASUS alsam TUF serisi olduğundan üzer mi? Ekran kartından dolayı ona çıkmayı düşünüyorum ama az daha yüksek alayım diye kötü bir cihaz almayı istemem.
USB 4.0 Type C portu var, MUX Switch var, %100 sRGB panel var, MUX Switch olduğu için panelinde G-SYNC de var, RAM'ler DDR5. Alınabilir ama biraz sıcak çalışabilir.