RTX 3070 mining farklı bir programa geçiş yapıldığında birikim kaybolur mu?

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Dostlar herkese selam,

2 gün önce 2060 kartımı satıp 3070'e geçiş yaptım.
Windows 10 sistemimde claymore programı ile 2060'ımla 1 hafta kadar kazım yaptıktan sonra 3070 ile devam etmeye başladım. Binance hesap cüzdanıma entegreli malum. Genel araştırmalarımda NVIDIA kartlar için t-rex önerilmiş ancak benim merak ettiğim sorular şunlar:

Ben yaptığım kazımı Ethermine sitesinden kontrol ediyorum(genel kontrol şekli bu mu bilmiyorum). Malum cüzi bir miktar biriktiğinden farklı programa geçiş yapsam birikimim kaybolur mu? Yine t-rex üzerinden Binance cüzdanımı mı giriyorum sisteme?

Bir de kartım MSI 3070 Suprim X. Afterburner ayarlamalarından 125W 60C 56-61 dalgalı mh kazım performansı elde ediyorum. Daha stabil hale getirebilmek mümkün mü?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
-Bildiğim kadarıyla cüzdan adresi aynı olduğundan kaybolmaz.
-Ethermine sitesinden kontrol etmek kazılan miktarı daha doğru gösterir.
-Anladığım kadarıyla Ethereum kazıyorsunuz T Rex üzerinden de aynı binance ethereum cüzdanınızı girmelisiniz.
-Afterburner üzerinden Core Clock'u kısıp, Memory Clock'u yükseltmelisiniz Mh artması için.

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Cevap için teşekkür ederim.

Claymore programına bir YouTube videosu izleyerek, bat dosyası içerisine girilecek kodları oradan alarak başlamıştım. Aynı kodları T-Rex içerisine de mi girmeliyim? Yoksa farklı kodlar mı mevcut? Eğer öyle ise bilgi sahibiyseniz yardımcı olur musunuz? Yabancı forumlarda çok karmaşık bilgiler mevcut elle tutulur bir şey elde edemedim.
Bir de afterburnerda dediğiniz şekilde yapmama rağmen çok fazla dalgalanma mevcut ve onlara ek olarak geceden beri 2-3 dk’da bir “Incorrect ETH share from GPU1” tarzı hata almaktayım. Sanırım arada 2-3 kaçırıyor ve MS kaynaklı ya da yanlış OC kaynaklı olduğu yönünde bilgiler elde ettim. Claymore üzerinde 90-130MS değerler elde ediyorum. OC konusunda da dediğim gibi internet üzerinde elde ettiğim sözde en stabil şekil buydu.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Cevap için teşekkür ederim.

Claymore programına bir YouTube videosu izleyerek, bat dosyası içerisine girilecek kodları oradan alarak başlamıştım. Aynı kodları T-Rex içerisine de mi girmeliyim? Yoksa farklı kodlar mı mevcut? Eğer öyle ise bilgi sahibiyseniz yardımcı olur musunuz? Yabancı forumlarda çok karmaşık bilgiler mevcut elle tutulur bir şey elde edemedim.
Bir de afterburnerda dediğiniz şekilde yapmama rağmen çok fazla dalgalanma mevcut ve onlara ek olarak geceden beri 2-3 dk’da bir “Incorrect ETH share from GPU1” tarzı hata almaktayım. Sanırım arada 2-3 kaçırıyor ve MS kaynaklı ya da yanlış OC kaynaklı olduğu yönünde bilgiler elde ettim. Claymore üzerinde 90-130MS değerler elde ediyorum. OC konusunda da dediğim gibi internet üzerinde elde ettiğim sözde en stabil şekil buydu.
Trex i indirdiğinizde içinde kendi kodları bulunuyor, cüzdan adresini değiştirp kendi adresinizi yazsanız yeterli olur. Avrupa sunucusunda mı mining yapıyorsunuz? Eğer öyleyse 90-130ms ping yüksek bir değer 55-60ms ile yapıyordum ben.

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Trex i indirdiğinizde içinde kendi kodları bulunuyor, cüzdan adresini değiştirp kendi adresinizi yazsanız yeterli olur. Avrupa sunucusunda mı mining yapıyorsunuz? Eğer öyleyse 90-130ms ping yüksek bir değer 55-60ms ile yapıyordum ben.
Evet Eu1 olarak geçiyor. Millenicom ile elde ettiğim veri bu, ayrıca Superbox mevcut ondaki MS değerleri daha da beter. Bir kaç videoda programların MS'lerinin farklılık gösterdiğini görmüştüm. Eğer siz Claymore ile kazım yapıp 55-60MS gördüyseniz sorun bende demektir. Yok farklı program ile kazdıysanız sorunu Claymore'a atacağım :)

Şu an T-Rex ile kazıma başladım. 90larda MS altyapı sağolsun :)

Son düzenleme: