Soru rtx 3060 ti gaming msi : ryzen 9 5900x

Bu konuyu okuyanlar

Berkay Gündoğdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bilgisayardan fazla anlayan birisi değilim daha doğrusu neredeyse hiç anlamam parçalarından, şuanda kasamda gtx 1650 süper ve ryzen 5 1600 var ana kartım asus prıme a320m-r
rtx 3060 ti gaming msi : ryzen 9 5900x bu işlemciyle ekran kartını alacağım anakartım asus prıme a320m-r web sitesinde bu işlemciyi destekliyor yazıyordu herhangi bir sorun olurmu ve güç olarakta kafamda msi mpg a850gf 850w 80+ golf power supply var, bu guc power supply her kasaya uyuyormu anlamadım tam
not: forza horizon 5 de yayın yapıyorum ve forza horizon 6 içinde bu ekran kartı işlemci rahat gideceğini düşünüyorum

ana kartı değiştirmek istemiyorum cunku anlamadıgım ıcın kasaya uyarmı ramler uyarmı falan kafamda bu sorular bırıkır anakartın web sitesinde uyumlu yazıyor.
işlemci ve ekran kartı sizce birbirine uyumlumu sıkıntı yaratırmı ve kasadaki fanlar falan degıstırmek gerekırmı acaba.​

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
O islemci o anakarta olmaz. Teoride destekliyor olmasi onemli degil. Elinizdeki anakart girisin de giris modeli. O kadar guclu bir islemciyi duzgun besleyemez. Anakart - kasa - PSU uyumu tarafinda da sorun olmaz bunlar standartlara gore yapiliyor. Sizin elinizdeki kasa ve belleklerin modeli nedir?

Berkay Gündoğdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O islemci o anakarta olmaz. Teoride destekliyor olmasi onemli degil. Elinizdeki anakart girisin de giris modeli. O kadar guclu bir islemciyi duzgun besleyemez. Anakart - kasa - PSU uyumu tarafinda da sorun olmaz bunlar standartlara gore yapiliyor. Sizin elinizdeki kasa ve belleklerin modeli nedir?
kral bendekı kasa suanda

DarkFlash Pollux Mesh Led Fanlı ATX Oyuncu Kasası​

Berkay Gündoğdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasa durabilir. RAM'leri yazmadiniz ona duruma gore bakariz. Anakart - PSU - islemci - ekran karti banko degisecek gibi. SSD durumunuz nedir?
kral ssd 240 oyle bısı var bıde 1.5 hdd var ama onemlı degıl, yenı ssd alcam samsung 2tb ssd
ramler suanda 3200mhz 2x16 takılı 32gb 3200mhz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasa durabilir. RAM'leri yazmadiniz ona duruma gore bakariz. Anakart - PSU - islemci - ekran karti banko degisecek gibi. SSD durumunuz nedir?
kral yenı anakarta butcem 3000 tl ila 6000 tl arası olur ama fanları degıstıremem daha dogrusu ben degıstıremem :D anakart onerırsenız eğer geleceği olan bırsey olursa ıyı olur kral

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
kral ssd 240 oyle bısı var bıde 1.5 hdd var ama onemlı degıl, yenı ssd alcam samsung 2tb ssd
ramler suanda 3200mhz 2x16 takılı 32gb 3200mhz

kral yenı anakarta butcem 3000 tl ila 6000 tl arası olur ama fanları degıstıremem daha dogrusu ben degıstıremem :D anakart onerırsenız eğer geleceği olan bırsey olursa ıyı olur kral

Anakart - SSD - Ekran karti - PSU - islemci icin toplam butce nedir simdi?

Berkay Gündoğdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
reis 27.000 tl
ssd içinde değil ssdyi kafama göre alacağım daha doğrusu ssd şundan düşünüyorum

ana kart için para hesaplamadım ama o pahalı değil fazla yukarda yazdığım ekran kartı işlemci psu için anakarta 5000 tlye kadar çıkarım

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981

Berkay Gündoğdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kral valla Allah razı olsun ama, o işlemci niye bedava gibi :D:D
forza horizon 6 çıktığındada sorun yaşamak istemiyorum diye öyler bi işlemci koymuştum ben ryzen 9 :D

kral önerdiğin işlemci ile ekran kartı arasında çok büyük bir fark var gibi gözüküyor gözde ama anlamıyorum tabiki ama hiçbirşeyle oynamayıp işlemciyi ryzen 9 5900x yapabiliyormuyuz forza horizon 6 yıda düşünüyorum ve 9 5900x e cıkartınca o guc psu yetmeyecek galıba 1000lıkmı koysam acaba

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Kral valla Allah razı olsun ama, o işlemci niye bedava gibi :D:D
forza horizon 6 çıktığındada sorun yaşamak istemiyorum diye öyler bi işlemci koymuştum ben ryzen 9 :D

kral önerdiğin işlemci ile ekran kartı arasında çok büyük bir fark var gibi gözüküyor gözde ama anlamıyorum tabiki ama hiçbirşeyle oynamayıp işlemciyi ryzen 9 5900x yapabiliyormuyuz forza horizon 6 yıda düşünüyorum ve 9 5900x e cıkartınca o guc psu yetmeyecek galıba 1000lıkmı koysam acaba

O PSU cok rahat bu sistemi tasir. RTX 3090 + 5950X koysan bile sorun olmaz merak etme. Islemci ile cok bir isin yok. 5600 zaten iyi bir islemcidir. Oyunlari etkileyen ana donanim ekran karti. Yayini da ekran kartindan verecegin icin 3080 ile rahat rahat hem oyun oynar hem yayin yaparsin. Bu ekran kartina 2K monitor oneririm sadece. 1080p karti degil cunku. Illa islemci tarafinda gelecege donuk bir sistem istiyorsan bu anakarta yonelebilirsin.
12400F ile kullanirsin. 5600X ile ayni gucteler ikisi de. Ileride 13. nesil Intel islemciler cikinca 13600K falan takabilirsin bu anakarta. PSU da yeter.

Berkay Gündoğdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kral Allah senden razı olsun valla o kadar uğraştın sağolasın var olasın Allah uzun ömürler güzel günler versin göstersin.