RTÜK'ten 'Telegol' ve 'Yüzde 100' Futbol'a ceza!

Bu konuyu okuyanlar

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
image.php

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Telegol ve Yüzde 100 Futbol programına ceza verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na spor programları ile ilgili gelen şikayetlerin artmasından sonra harekete geçen kurum, ilk cezaları usulsüz reklam uygulamaları nedeniyle verdi.

Sporx'in haberine göre, TV 8'de Serhat Ulueren, Kaya Çilingiroğlu, Erman Toroğlu, Gökmen Özdenak, Ziya Şengül ve Selim Soydan'ın katıldığı Telegol programı; TW Steel, Claudio/Campione ve Damat' firmalarının reklamı nedeniyle uyarı cezası aldı.

NTV'deki "Yüzde 100 Futbol" programında ise Rıdvan Dilmen ile birlikte ekranlara çıkan sunucu Güntekin Onay'ın giydiği kostüm için "Beymen" markasının reklamının yapıldığı gerekçesiyle 29 bin 384 lira para cezası verildi.

ŞANSAL BÜYÜKA DA NASİBİNİ ALDI

RTÜK ayrıca Lig TV'deki futbol programında, sunucu Şansal Büyüka'nın giydiği kostüm için "Ramsey" firmasının reklamı yapıldığı gerekçesiyle kanala uyarı cezası uyguladı.

Kaynak

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
rasim ozan kütahyalı şahsiyet.programlarda adamların anasına, bacısına küfür ediyor.hakaret diz boyu.RTÜk uyuyor ama.ilginç.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
eften püften ceza gelmiş telegol ciddi şekilde ceza almalı.

Reaksiyon puanı
10,325
[h=1]RTÜK spor programlarına ceza yağdırdı[/h]
canli_yayainda_buyuk_skandal13490399020_h934604.jpg

[h=2]Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), programlarda kullanılan kostüm reklamları için 'Telegol' ve 'Yüzde 100' Futbol programına ceza verdi.[/h]Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na spor programları ile ilgili gelen şikayetlerin artmasından sonra harekete geçen kurum, ilk cezaları usulsüz reklam uygulamaları nedeniyle verdi.

Sporx'in haberine göre, TV 8'de Serhat Ulueren, Kaya Çilingiroğlu, Erman Toroğlu, Gökmen Özdenak, Ziya Şengül ve Selim Soydan'ın katıldığı Telegol programı; TW Steel, Claudio/Campione ve Damat' firmalarının reklamı nedeniyle uyarı cezası aldı.

NTV'deki "Yüzde 100 Futbol" programında ise Rıdvan Dilmen ile birlikte ekranlara çıkan sunucuGüntekin Onay'ın giydiği kostüm için "Beymen" markasının reklamının yapıldığı gerekçesiyle 29 bin 384 lira para cezası verildi.

ŞANSAL BÜYÜKA DA NASİBİNİ ALDI
RTÜK ayrıca Lig TV'deki futbol programında, sunucu Şansal Büyüka'nın giydiği kostüm için "Ramsey" firmasının reklamı yapıldığı gerekçesiyle kanala uyarı cezası uyguladı.

Kaynak

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
kıyafet reklamı almak yasak değil ki? artık ürün yerleştirme de serbest. hala neye ceza gelmiş?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Ürün yerleştirme de normal reklam sürelerine dahil diye biliyorum.

Öyle önüne gelene ürün yerleştirmesi yapılamıyor. Fazlası böyle reklama girer. :)

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
O zaman adam gitsin ford fabrikasının önünde film çeksin. Elbette reklam yerleştimenin de bir sınırı olacak