RTÜK, Akit TV hakkında inceleme başlattı

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 30 Ağustos'ta Akit TV'de “Devletin zirvesi Anırkabir’de” KJ metni için inceleme başlatıldığını duyurdu.

RTÜK’ün resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde devlet erkanının Anıtkabir ziyaretine ilişkin yayında Akit TV’nin kullanmış olduğu KJ/KUŞAK metni ile alakalı Üst Kurulumuz tarafından inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadesini kullanıldı.

Akit TV’nin KJ metni tepkilere neden olmuştu. Akit TV, KJ metninde yazım yanlışı yapıldığını dile getirmişti.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bilmeyenler için söyleyeyim olayı(bende şimdi öğrendim). Anıtkabir yerine Anırkabir yazmışlar alt kısımda.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
her gördüğümde güldüğüm kurum RTÜK

KASITLI yazım yanlışı varsa para cezası keserler en fazla yada kanala yayın cezası verirler

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Açıkçası akit gibi aşırı uç kanalları seyretmiyorum hangi taraftan olursa olsun bu tarz kanalları izleyenleride normal olmadığını düşünüyorum.

Ama adamların yazımsal bir hata özür dileriz demesinden sonra. ( T ve R harfleri dip dibe bilerek yapma ihtimalleri olsa bile bu beyandan sonra özürden sonra uzatmanın alemi yok diye düşünüyorum. yok kapatın ceza kesin asın kesin tarzı söylemleri tasrif etmiyorum. Bu hatayı yapan kişiye maaş kesme kınama veya başka göreve kaydırma tarzı cezalar verilebilir. )

Aynı hatayı yıllar önce Sözcü gazeteside yapmış. 1 Allah'ın kulu çıkıpta bir şey dememiş şimdi hükümete yakın bir kanal yapınca vurun abalıya tarzı yaklaşımlar yanlış geliyor bana.

1598878193540.png

Adamlar bir sürü bu tarz yanlış yazan ifşa etmişler. Bir sürü twitter kullanıcısı ve ünlü gazetelerde var listede.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Kuşak metinleri bilgisayar üzerinden klavye ile yazıldığından ve "T" ve "R" harfleri yan yana olduğundan yanlışlıkla yazılma ihtimali olabilir. Zaten kasıtlı ise ceza yiyeceklerdir buna hiç şüphe yok.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Akitle birlikte halktv, sözcü, cumhuriyet vs vsde kapatılacaksa razıyım. Öteki türlü o kapansın bunlar kalsın olmaz.