Router önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Merhabalar bilgisayardan internete kablosuz bağlantı ile bağlanıldığı zaman kopma oluyor bunu çözmek için router almak istiyorum onerileriniz nelerdir bütçe Maksimum 100 zorlayabilirsem 150 TL

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
siz modemle pc arasında router kullanmak istiyorsunuz dimi

direk modem router ler ar ama bütceniz buysa biraz zor gibi

şimdi filim seyretmek istiyorsanız bu bütçeyle olmaz

ama sitelere proğramlara bakayım yeter derseniz bu fiyata bulabilirsiniz

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
siz modemle pc arasında router kullanmak istiyorsunuz dimi

direk modem router ler ar ama bütceniz buysa biraz zor gibi

şimdi filim seyretmek istiyorsanız bu bütçeyle olmaz

ama sitelere proğramlara bakayım yeter derseniz bu fiyata bulabilirsiniz
Hocam bilgisayara kablosuz ile bağlandığım zaman 5-10 dk sonra internet gidiyor tekrardan bağlanıyorum ama kablolu kullandığım zaman kopma olmuyor bu sorunu çözmek istiyorum

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Merhabalar bilgisayardan internete kablosuz bağlantı ile bağlanıldığı zaman kopma oluyor bunu çözmek için router almak istiyorum onerileriniz nelerdir bütçe Maksimum 100 zorlayabilirsem 150 TL

Openwrt de destekler gayet iyidir.

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Hocam bunu alırsam hem sürekli kopma ve sadece modem olduğu yerde internet çekme sorunu ortadan kalkar değil mi?
modeminizin markası modeli nedir, bir de modeme en uzak oda ile modem arasında kaç duvar var? kopmadan kastınız nedir wifi kopması mı adsl kopması mı?

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
modeminizin markası modeli nedir, bir de modeme en uzak oda ile modem arasında kaç duvar var? kopmadan kastınız nedir wifi kopması mı adsl kopması mı?
Wifi kopması TTNET Zyxel VMG3312-B10B modem sahibim okul sezonu olduğu için holde masanın üstünde masanın sınırında eliniz yanlışlıkla deyse yere düşecek kadar yakın mesafede sinyal akışı rahat olsun diye ama 5-10 adımdaki odadan bile giremiyorum en uzak odaya 1 duvar var oraya zaten gidene kadar telefon Wi-Fi göremiyor illaki modemin olduğu yere gitmem lazım

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
üstteki router işinizi görür 1 duvar varsa %70-80 sinyal kalitesi alırsınız.
zyxelin ürünleri aslında kalitelidir sanırım sizin wifi ayarlarında sorun var.

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
üstteki router işinizi görür 1 duvar varsa %70-80 sinyal kalitesi alırsınız.
zyxelin ürünleri aslında kalitelidir sanırım sizin wifi ayarlarında sorun var.
Hocam ilk yıllar çok iyiydi baya güzel çekiyordu o zaman arada baya mesafe vardı modemin olduğu oda ile salon arasında salondan bile çekiyordu sonradan nedense çekmemeye başladı

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Hocam ilk yıllar çok iyiydi baya güzel çekiyordu o zaman arada baya mesafe vardı modemin olduğu oda ile salon arasında salondan bile çekiyordu sonradan nedense çekmemeye başladı
Fabrika ayarlarına döndürmeyi denediniz mi, yalnız adsl kullanıcı adınızı ve şifrenizi kaybetmeyin.

Modemi sıfırdan kurmayı deneyin Zyxel'in yazılımları bazen aptalca hatalar verebiliyor.
Bende Zyxel VMG8924 kullanıyorum.

Yine de çözüm olmazsa üstteki routerı alabilirsiniz.

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Fabrika ayarlarına döndürmeyi denediniz mi, yalnız adsl kullanıcı adınızı ve şifrenizi kaybetmeyin.

Modemi sıfırdan kurmayı deneyin Zyxel'in yazılımları bazen aptalca hatalar verebiliyor.
Bende Zyxel VMG8924 kullanıyorum.

Yine de çözüm olmazsa üstteki routerı alabilirsiniz.
Hocam modem kurma ile ilgili bilgim yok ve bu aralar internet çok kullanmak zorundayım ve hiç sıfırlamadım

Son mesajlar