Root Nedir ? Garanti Dışı Bırakırmı ?

Bu konuyu okuyanlar

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Evet sıfırlanabiliyor.Türkiyedekiler mi bakacak sayaca güldürmeyin beni

Sen biliyorsun da teknik servis mi bilmeyecek. :-D

Orjinal romu yükleyince zaten root uçup gidiyor :)
Saka yapiyorsun sanirim, orjinal rom yuklenince counter sabit kaliyor, custom rom kurulusunda counter atiyor, custom romdan sonra orjinal rom kurunca counter atmiyor ama mevcut counter sayisi da korunuyor, kisacasi counteri sifirlamanin tek yolu ilgili programi kurup counteri sifirlamak.

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sen biliyorsun da teknik servis mi bilmeyecek. :-D

Saka yapiyorsun sanirim, orjinal rom yuklenince counter sabit kaliyor, custom rom kurulusunda counter atiyor, custom romdan sonra orjinal rom kurunca counter atmiyor ama mevcut counter sayisi da korunuyor, kisacasi counteri sifirlamanin tek yolu ilgili programi kurup counteri sifirlamak.

Sayaç gidiyor mu dedim ben bişeyi iyi anlayıp öyle yorum yapın

Ardahrsnl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir akıllı telefonu rootlayınca garantıden çıkarmı ?

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Donanima zarar vermedigi surece root yapmisim teknik servisi ilgilendirmez bence, root olayi firmanin kendi insiyatifinde, google firmasina gore root legal bir konu, boyle olmasaydi google playde root gerektiren programlar olmazdi diye düşünüyorum, bir de root geri dönüşü olan bir sey, ozellikle samsung telefonlarinda root apk dosyasi yuklemek gibi bir sey.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim telefonu rootlarsin garantiye verme durumun olunca TriangleAway programini kullanirsin bide orjinal sürümü yüklersin türkiyenin herhangibir sıkıntı cıkmaz anlamazlarda

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Root'ta garanti gidiyor normalde ama servisler bazen aciyor :) bada 2.0 gelmeden kurmustum sonra cok kasti. bada 1.2 yukleyip garqntiye verdim orjinal yapsinlar diye. Yapip verdiler. Servislere kalmis :))

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Servislere kalmış dedikleri gibi ama büyük ihtimalle gidiyor sanırım garanti :D

seyita

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadalar bu root olayı nedir hiçbir fikrim yok birisi bunu bana ayrıntılı olarak anlatırmı?elimde SONY ERİCSON ARC S var.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Root telefonu cracklemektir. Root yaptığın zaman telefonun en ince ayrıntısına kadar herşeyini değiştirebilirsin. Bu sebeple telefona zarar verme ihtimalinde var.

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
yoo rootlayabilirsinde forumda telefonunla ilgili bolume, rootlama hakkinda yazilanlara bak. Cok zor seyler degil..

seyita

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tamam dostum bi bakayım o zaman çok tşkler :)

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Telefonun kök dizinine erişim, üreticinin telefon ile birlikte verdiği programları kaldırma yetkisi, CPU frekansını değiştirebilme gibi bir üsür yetki kazandırma işlemi.
Windows 7 starter kullanıyorken Ultimate geçmişsin gibi :) kısaca istemediğin herşeyi kaldırıp/değiştirebilmene olanak sağlar root yetkisi

Fortress

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung bizzat resmi facebook sayfasında "Root işlemi cihazınızı garanti dışı bırakır. Bu işlem tarafımızca önerilmemektedir." dedi :) bende düşünüyodum rootlamayı ama tavsiye büyük yerden geldiği için vazgeçtim :)

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Root garanti dışı bırakır ancak unroot yaparsan garantisi devam eder.
Root birnevi sistem dosyalarına müdahale edebilmek demektir.
Ben samsung galaxy mini telefonu root yapıp flash player yüklemiştim.Normalde galaxy minide flash player yoktur.

coo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu root ve unroot ile ilgili sitede resimli ve videolu bir anlatım yapılırsa bu tür sorulara daha iyi cevap verilmiş olur root nasıl yapılır ve unn root nasıl yapıır gibi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
root telefona ne gibi özellikler kazandırır, hızlandırır mı? iyi bişeyse samsung neden kendi varsayılan olarak vermiyor? en iyi root ne, program gibi mi bu? yükleyince oluyor.

11Trex11

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı anlatayım da arkadaşlara yardımcı olsun. Teknosa'dan alınma HTC Evo 3D vardı Root yapmıştım ama farklı ROM yüklememiştim. Geçenlerde bozuldu bende Teknosa'ya verdim. Rootlu olmasına rağmen hiç bir problem çıkartmadı Teleservis şirketi sorunumda telefon şarj almayıp beyaz ekranda kalıyordu. Gönderdim yeni yazılım yükleyip geri göndermişler tabi doğal olarak Root kalkmış oldu ama garanti dışı filan kalmadı hiç bir türlü. İyi akşamlar arkadaşlar umarım yardımcı olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende Türkcell T11 var buna root-rom atsam garinti dışı kalırmı.. yada attım diyelim geri dönüşü var mı..

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Cihazın bütün yetkilerini eline almış olucaksın yani superuser olcaksın :D Dezavantajlarıda dediğin gibi garanti kapsamından çıkar...