Yardım Romatizma iyileşmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Fade_rr

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar benim sol diz üstümde şişlik vardı doktora gittiğimde romatizma var dediler iltahapsız romatizma ve başlangıç olduğunu söyledi ilaç filanda verdi birkaç hafta sonra bisiklet sürmeye başladım bisiklet sürerken ağrı hissetmiyordum ve sonra baktığımda sağ diz üstümdede aynı şişlik oluşmuştu bu neden olmuş olabilir acaba nolur cevaplarınızı esirgemeyin.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Sevgili kardeşim. Ortopedi ve travmatoloji hekimi olarak sorunu yanıtlamaya çalışacağım. tedavini bu şekilde çözemezsin. evet romatizmal hastalıklarda böyle semptomlar olur. buradan ne tanı konulabilir ne de fizik muayene yapılabilir. eğer şişlik diğer dizinde de başladı ise romatoloji hekimine başvurman en doğrusu olacaktır. ( yok bende de var doktor böyle dedi, yok annem böyleydi şöyle oldu diyenlere aldırmamanı öneririm.) Her hastalık herkeste aynı değildir.

Fade_rr

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Sevgili kardeşim. Ortopedi ve travmatoloji hekimi olarak sorunu yanıtlamaya çalışacağım. tedavini bu şekilde çözemezsin. evet romatizmal hastalıklarda böyle semptomlar olur. buradan ne tanı konulabilir ne de fizik muayene yapılabilir. eğer şişlik diğer dizinde de başladı ise romatoloji hekimine başvurman en doğrusu olacaktır. ( yok bende de var doktor böyle dedi, yok annem böyleydi şöyle oldu diyenlere aldırmamanı öneririm.) Her hastalık herkeste aynı değildir.
Peki hocam bu başlangıç romatizması geçebilirmi ve bu kalp romatizması olabilirmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lan benim başlıklardan ne istiyonuz

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Doktora gittiysen verdiği ilaçları kullanman lazım. Burası teknoloji forumu çoğu kişi yardımcı olamaz. Zaten kontrol de doktora giderek sağlanır. Cyborg değilsen. Bende de kireçlenme var boyun kısmında her gün hareket yapıyorum ilacı yok ve tedavisi de yok sadece ilerlememesi için çabalıyorum. Sağ kolumu da etkiliyor bazen güçsüzleşiyor ağrı oluyor.