Romanya 0-2 Türkiye - Video | 2014 FIFA Dünya Kupası Elemeleri D Grubu 8. Maç

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bizim Mutlaka 6 puan almamız lazım Son 2 macta 19 puan

Macarların kaybetmesi lazım Hollandaya karşı

Romanya Andora ve Estonya karşı alır alsa 19 puan yapar bizimle eşit puan sahip olur ama lakin Romanya Her iki takımı en az 4:0 yenmesi lazımki bizi gecsin 19 puan eşitle :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar Size iyi bir Haber San marino 1 Gol atmış San Marino 1:5 Polanya :D

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Evet buda son maçlardan sonra oluşan puan durumu

[h=2]Takım - 2014 Dünya Kupası Elemeleri - D Grubu[/h]

POGBMAY+/-
1Hollanda22871024420
2Macaristan14842218126
stand_up.gif
3Türkiye1384131477
stand_up.gif
4Romanya13841313121
stand_down.gif
5Estonya78215616-10
6Andorra08008024-24

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
La Mevlüt.
Dedim girince, bi işe yaramıyosun, bi güzel gol at yada güzel bi hareket yapda az gözüm tutsun dedim adam şık bi gol attı duam boşa gitti :D

İpler Hollanda da.

Macaristandan puan alması, bize de 3 puan vermesi lazım.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Son maça kalırsa Hollanda'nın bize rakip olamayacağını düşünüyorum. Çünkü genel olarak Galatasaray gibi milli takım da final maçlarını çok iyi oynuyor. Yeterki Macaristan Hollanda deplasmanında puan kaybetsin, biz Estonya'yı yenelim.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Zamanında işi şansa bırakmayacaktık :)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
şakamı bu hocam iki taneyi zor bela attık buna şükür nerdeyse son dakikalarda gol yiyiyorduk sen iki tane daha diyorsun :mrgreen:

2-3 pozisyonu yanlış tercihler yüzünden heba ettik. Bu maçın hakkı en az 3-0 olmalıydı.

İnşallah Hollanda Macaristan'a kaybetmez.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Şunu açıklığa kavuşturalım Fatih terim etkeni maçta bariz görüldü. Adam ne yaparsa yapsın takımı psikolojik olarak iyi hazırlıyor. Hamit Altıntop'un da dediği gibi Milli Takımı kibarca yönetemezsiniz.

Galatasaraylıyım önceleri Fatih Terimi severdim son zamanlarda sevmemeye başladım fakat adam oynatıyor hakkını yememek lazım.

Daha önümüzde Macaristan'ın puan kaybetmesini bekleyip tüm maçlarımızı yenmemiz lazım bunların yanı sıra Romanya'nın son 2 maçı çok kolay aynı puana sahibiz ve averaj bakımından o da geçebilir. Hadi 2. bitirdik bir play off daha var ve çok güçlü rakip olacak 2 maç daha oynayacağız yine de Fatih Terime güveniyorum.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Helal olsun. İyi oyun. Tebrikler fatih terim.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Millî takımın durumu hep aynı.

milli%20tak%C4%B1m%20karikat%C3%BCr.jpg

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Macaristan puan kaybedicek, önümüzdeki iki maçı alıcaz ve Romanya önündeki iki maçıda alırsa avarajla önlerinde olmayı umut edicez. İşimiz çok zor.

Hadi bu dediklerim oldu, 9 grup arasında en az puana sahip 2.takım olmamak için uğraşıcaz onu da başardık diyelim play-off kısmı var bu işin. Bu kadar zorluktan sonra çıkarsak helal olsun bu milli takıma.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
1109AMK01sehir.jpg

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Ne demişti C.Ronaldo

Haziran 2008’de bir basın toplantısında Cristiano Ronaldo’nun söylediği gibi: “Türkler otobüse binmeden, maç kazanılmış sayılmaz”

Yani Biz Otobüse binmeden Macarlar Sevinmesin :)

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Türk'ün Işığı Yeniden Dünyayı Aydınlatmaya Başlıyor. Teşekkürler Milli Takım. Allah'ın İzniyle Gelecek Güzel Olacak.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
İşin ilginç yanı en kötü ikinci olup gidememekte var.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
son dakikaya kadar heycanı taşıyacağımızı ama yinede gidemeyeceğimizi düşünüyorum, çok beleş puanlar kaybettik şimdi bütün maçlar kayıpsız geçmek bide üstüne rakiplerin puan kaybını beklemek imkansız bence.
İşin playofflara kalacağını sanmıyorum hollanda kaybetmez gibi geliyor.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
876619_detay.jpg

İşte Terim farkı

Romanya-Türkiye maçı... Dakika 90+5...

Milliler, bu dakikada Mevlüt'ün attığı golle skoru 2-0 yapıyor.

Ama bu dakikada, en az gol kadar önemli bir detay var.

O da şu...

90+5'te topu Romanya ceza sahasına kadar Arda Turan getiriyor.

Mevlüt golü attığında ise Gökhan Gönül savunmanın sağından metrelerce depar atıp rakip ceza sahasına iniyor.

İşte Fatih Terim farkı, Fatih Terim efekti bu... Belki de Terim'i diğerlerinden farklı kılan...

Çok değil maça kadar yüksek ateşle ve griple boğuşan Arda ve Gökhan'ın, karşılaşmanın son anında bile koşmasını sağlayan bir etki. Onlara "Ben hala mücadele etmeliyim" duygusunu aşılayan bir etki.

Deparlardan sonra yere yığılacaklarını bilmelerine ve hissetmelerine rağmen, iki yıldızı son ana kadar mücadele ettiren bir etki.

HTSPOR / İSMAİL ANNIKIZIL

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
daha önce yazmıştım Terim farkı olacak diye başarısız yahut kötülemek için söylemiyorum medya gücü ile müthiş bir motivasyon ve korku geliyor oyunculara.
milli takımda kalması daha iyi olur.
unutmadan macarlar 2. bitirecek fikstüre bakılırsa iş onlara kaldı.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Biz Şuan da aynı zamanda B grubu ile yarışıyoruz. Çünkü Bulgaristan ile puanlarımız aynı ve onlar 2. sıradalar. Onlar bir puan daha kaybederse gruptan kesin çıkarız. Eğer avaraja kalırsa işimiz çok zor :(

-------Edit--------

B,C,E,H grupları ile yarışıyoruz.

En ideali E grubu şuanda, averaj olarak B grubundan daha iyi gibi duruyor.

DipNot: I grubu 5 takımlı olduğu için onları hesaba katmadım.

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Dünya kupasına gitmek en büyük dileğim tabii ki. Ancak gidemesekte en azından Federasyon Başkanının bazı şeyleri önüne koyup düşünmesi gerektiği ortadadır. 6 maçta 7 gol atıldı Avcı zamanı Terim 2 maçta 7 gol attırdı. Milli maç olduğu zaman açmıyordum bile artık Avcı zamanında ama dünkü maç muhteşemdi. Çok zor bir maç olacağını ve hatta az bir şansımız olduğunu düşünüyordum ne yalan söyleyeyim. Ama ilk 15 dakikadan sonra ne kadar akıllıca top oynattırdığını gördüm Terim'in. Play-off a kalırsak bence bu gazla onuda geçeriz. Ama kalamazsakta en azından bu kadar sene sonra böyle heyecan yaşatan Terime, ekibine ve oyucularımıza sonsuz teşekkürler...

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
istek azim olsun gerisi boş.. AÇILIN TÜRKLER GELİYORR :) !

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Başarısız teknik direktörler ve sıkıcı ve kötü futbol yüzünden maçları izlemiyordum. Çünkü her maç kötü sonuç geliyordu.

Özetini bile izlemeye tenezzül etmeyeceğim maç.

Ancak, Fatih Terim'in milli takımı düzlüğe çıkaracağını biliyordum.

Şuradaki mesajım; http://forum.shiftdelete.net/spor/336628-turkiye-andorra-%7C-2014-fifa-dunya-kupasi-elemeleri-d-grubu-7-mac-hangi-kanalda.html#post3041757 (alıntı yapamıyorum)

Sonuç olarak Fatih Terim gerçekten çok büyük bir hoca. Uzun yıllar sonra keyifle bir milli maç izlediysek Fatih hoca sayesinde. Dünya Kupasına gidemesek de canı sağolsun. Başından beri Fatih Terim ya da Şenol Güneş gibi bir hocamız olsaydı şu an güle oynaya gruptan çıkmış olurduk. Hiddink de çok yanlış bir tercihti.

AsK_GRiBi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bazı yazarlara ve romanya teknik adamına kapak olsun:) allah kerim fatih terim:)

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Zaman Federasyona ve Futbolculara SEVGİLERİMİZİ! sunma zamanı.Aklınız neredeydi.
Dip Not: Fatih Hocaya diyecek söz yok.O üstüne düşeni yapıyor.