[ROM] Nexus 4 Purity Mako

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
6 aydan fazla süredir kullandığım oldukça güzel bir rom. 4.3 sürümlü versiyonu kullandıktan sonra şimdi de 4.4.2 sürümü yükledim. ART ile birlikte cihaz bir harika şu anda.

Nexus kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri olan vasat ses için de faux kernel + fauxsound uygulaması ile harika sonuçlar alabiliyorsunuz.

Yaptığınız tüm işlemler ve başınıza gelebilecekler sizin sorumluluğunuzda, onu da baştan söyleyim :) Download linkleri XDA forumdan alıntıdır..

Öncelikli olarak cihazın bootloader kilidinin açık ve rootlu olması gerekiyor. Sonrasında ise;

1- İlgili linkten rom dosyasını indiriyoruz: http://d-h.st/m6Q
2- Buradan da google uygulama paketi olan "gapps" indiriyoruz: http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407581279
3- Son olarak da kerneli indiriyoruz: http://faux.romhost.me/mako/kk44/mako-kk-kernel-037m.zip

Bu 3 dosyayı da telefon hafızasına attıktan sonra cihazı recovery modda açıp; önce romu flashlıyoruz. Flashlama işleminden sonra wipe data ve cache yapıyoruz. Sonra da sırasıyla gapps paketi ve ardından kerneli flashlıyoruz. Hepsi bu kadar.

Rom, stock rom'a göre işlev olarak çok farklılık arz etmiyor. Ayar yapmak için fazla uğraşmıyorsunuz. Ancak stock roma göre bariz şekilde hızlı. 4.4.2 ve ART ile birlikte hem şarj hem de hız olarak geliştirilmiş.

Yükleme işlemi bittikten sonra da Faux Sound uygulamasını indirip kuruyoruz. Uygulama ücretli ancak ödediğiniz paraya kesinlikle değer.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamkang.fauxsound&hl=tr

5QfOwyX.jpg

UQLbZaD.png

2Z3mrD9.png

Bendeki Faux Sound ayarları da şu şekilde:

ORxPpnM.png

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
bu nexus kernelleri neymiş böyle yahu bunlar kernelse diğerlerı ne oluyor :) Ses kalitesi kötü diyorlardı kulaklarım sağır olacak mükemmel oldu ses, ekrana renk kontras ayarıda verdik, çift tıklayarak uyanma olayını da ekledik. Stock olarak 17000 olan antutu 25000 geliyor sadece kernel yükleyerek rom aynı stock 4.4.2 rom.

bu zamana kadar niye beklemişim android demek nexus demekmiş.:thumbup1: boşuna geliştirici telefonu dememişler.

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu nexus kernelleri neymiş böyle yahu bunlar kernelse diğerlerı ne oluyor :) Ses kalitesi kötü diyorlardı kulaklarım sağır olacak mükemmel oldu ses, ekrana renk kontras ayarıda verdik, çift tıklayarak uyanma olayını da ekledik. Stock olarak 17000 olan antutu 25000 geliyor sadece kernel yükleyerek rom aynı stock 4.4.2 rom.

bu zamana kadar niye beklemişim android demek nexus demekmiş.:thumbup1: boşuna geliştirici telefonu dememişler.

3g kullanımında ekran süreniz nedir acaba ? Bir ekran görüntüsü ile paylaşabilirmisiniz ?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
kullandığım bazı programlar art desteklemediği için dalvik kullanıyorum 3 saat civarı ekran süresi alıyorum, daha pil süresi üstüne uğraşmadım ama tam gün kullanımda görüntü alır paylaşırım.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Rom, kernel ve Gapps güncellendi. Yeni linkler ilk mesajda....

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634

Antutu dan nasıl 25000 aldınız? Bende GPU oc lu matrix kernel var 21000 i görmüyor 20700 civarı çıkıyor hep

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Overclocksuz stok rom + kernelle zaten 18-20000 arası görüyorum ben. Paranoid rom yada stok+ oc lu bır kernelle 25000e yakın skorlar aldım. Tabı batarya performansı pek ıyı olmuyor o zamanda o sebepten oc olayını bıraktım bende.
Benım cpu bıngıng fast sınıfında bırazda onun etkisi vardır hıza.
Ama zaten stok rom ve kernelle bıle her oyunu sorunsuz acıyor oc yapmaya bır sebep yok, antutu skoru derdınız yoksa.
Benım asıl ugrastıgım batarya suresı onuda 5.5 saat ekran suresıne kadar cıkarttım baska bi arayısım kalmadı.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
5.5 saat ekran süresi nasıl oluyor peki?

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Beki nexus 5 almayı düşünüyorum ilerde ondada rom sürümü verimli olurmu arkadaşlar ?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Walla dostum hıcbısey yapmadım matrıx kernel+stock rom. Matrıx kernel zaten voltaj dusurmelı ben hiçbir ekstra ayar yapmadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum rom yükledim telefon kafayı yedi mesajlar kayboldu hiç bir uygulamayı desteklemedi aldığımdan beri donmayan telefonu dondurdu resimdekiyle alakası yok

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Güncel kernel, rom ve gapps linkleri eklendi... [h=1]PURITY ROM ♦ (Mako) 23/04[/h]