[ROM] A5 Rom v1.1 (Galaxy S4 Mini)

Bu konuyu okuyanlar

gamsız05

Öğrenci
Katılım
11 Ekim 2007
Mesajlar
68
Reaksiyon puanı
0
Puanları
6

Bu romu yüklemeden önce bilmeniz gereken birkaç bilgi var. Lütfen sizin için hazırladığımız bu konuyu inceleyin.
Samsung Galaxy S4 Mini cihazı Lollipop güncellemesini almayacaktır. Lollipop güncellemesini alması için lütfen bu yazıyıokuyup destek olunuz.
Kurulum
Not 1: Yükleyebilmek için Stock KitKat 4.4.2 romunu kullanmanız gerekmektedir. Başka bir custom rom kullanıyorsanız Stock KitKat 4.4.2 romunu bu bağlantıdan indirip yükledikten sonra aşağıdan devam ediniz.
Not 2: Stock romu yükledikten sonra custom recovery yüklemeniz gerekmektedir. Custom recovery dosyasını bu bağlantıdan indirip yükleyebilirsiniz.

  • Rom dosyasını bu bağlantıdan indirin.
  • İndirdiğiniz .zip dosyasını hafıza kartına kopyalayın.
  • Cihazı Recovery Mode’da başlatın.
  • Ses tuşlarıyla “wipe data/factory reset” seçeneğine gelip güç tuşuyla seçin ve açılan ekranda “Yes” seçeneğine gelip yine güç tuşuyla seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.
  • Ses tuşlarıyla “wipe cache partition” seçeneğine gelip güç tuşuyla seçin ve açılan ekranda “Yes” seçeneğine gelip yine güç tuşuyla seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.
  • “Install zip from SDCard1” seçeneği ile .zip dosyasını yükleyin.
  • Tamamlanınca cihazı yeniden başlatın.
Not: GT-I9192 ve GT-I9195 kullanıcıları yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra aşağıdan kendi modelleri için uygun olan .zip dosyasını custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile ayrıca yüklemeleri gerekmektedir. GT-I9190 kullanıcıları için ek bir işlem yapmaya gerek yok.
GT-I9192 için buradan
GT-I9195 için buradan

Ek Düzeltmeler
Menü Tuşu: Menü tuşunu eski haline getirmek isteyenler bu bağlantıdaki dosyanın içeriside yer alan .zip dosyasını custom recovery ile yükleyebilirler.
Ses Kalitesi: Sesin çok yüksek olduğundan şikayetçi olanlar bu bağlantıdaki dosyayı custom recovery ile yükleyebilirler.
S5 Klavyesi: Samsung Galaxy S5 klavyesini isteyen arkadaşlarımızbu bağlantıdaki dosyayı custom recovery ile yükleyebilirler.
Roma Ait Ekran Görüntüleri


Bazı Düzeltmeler
Aşağıda yer alan ekran görüntülerindeki gibi bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .zip dosyayı custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile yüklebilirsiniz.Ultra Güç Koruma Modu ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .apk uzantılı dosyaları yüklemeniz yeterli.

Ses Kaydedici uygulamasını yüklemek istiyorsanız bu bağlantıdanindirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .apk uzantılı dosyayı yükleyebilirsiniz.

S6 görünümlü hava durumu uygulamasını yüklemek istiyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .zip dosyayı custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile yüklebilirsiniz.

sCloud uygulamasını istiyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .zip dosyasını custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile yüklebilirsiniz.

TeleService görünümünü düzeltmek istiyorsanız uygulamasını istiyorsanız bu bağlantıdan indirebileceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki .zip dosyasını custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile yüklebilirsiniz.

Arayüzde biraz değişiklik isteyenler için bu bağlantıdaki arşiv dosyasının içerisindeki .zip dosyasını custom recovery (CWM, TWRP vb.) ile yüklebilirsiniz.
 
Üst